این چیست و چگونه کار میکند؟

این ابزار که به عنوان Meta Ads Manager نیز شناخته می شود، یک ابزار همه کاره برای ایجاد و مدیریت تبلیغات فیس بوک و اینستاگرام شما است. همانطور که تبلیغات رسانه های اجتماعی همچنان در استراتژی ها ادغام می شوند، مدیر تبلیغات فیس بوک مکانیسم دیگری است که در آن می توانید تبلیغات رسانه های اجتماعی خود را تنظیم و اجرا کنید.

قبل از اینکه به نحوه عملکرد این کار بپردازم، احتمالاً از خود می پرسید که مدیر تبلیغات فیس بوک چیست و چگونه کار می کند؟ اجازه دهید به شما بگویم.

مدیر تبلیغات فیس بوک چیست؟

Facebook Ads Manager یک مرکز مرکزی برای تبلیغات فیس بوک و اینستاگرام شما است که می توانید کمپین های خود را ایجاد و مدیریت کنید و نتایج آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

اگر به دنبال رشد کسب و کار یا نام تجاری خود هستید، مدیر تبلیغات فیس بوک به شما کمک می کند تا کمپین های هوشمند و موثری را با هدف مخاطبان خاص خود بسازید.

ویژگی های مدیر تبلیغات فیس بوک عبارتند از:

 • کمپین های جدید ایجاد کنید
 • مدیریت کمپین های تبلیغاتی
 • تغییر بودجه تبلیغاتی
 • تنظیم و تنظیم مخاطبان هدف
 • پیگیری عملکرد کمپین شما
 • تست کمپین های تبلیغاتی شما

پس از راه اندازی کمپین ها، می توانید بدون مشکل جزئیات را ویرایش یا تغییر دهید. مدیر تبلیغات فیس بوک هم در نسخه دسکتاپ و هم در نسخه موبایل در دسترس است و راه اندازی تبلیغات را از هر مکان و زمانی آسان می کند.

شروع کار با مدیر تبلیغات فیس بوک

اکنون که تا حدودی با هدف مدیریت تبلیغات فیس بوک آشنا شدید، قصد دارم توضیح دهم که چگونه می توانید این پلتفرم را پیدا کنید و حساب خود را راه اندازی کنید.

اول از همه، شما باید یک حساب مدیریت کسب و کار فیس بوک ایجاد کنید. برای انجام این کار، باید یک حساب کاربری شخصی در فیس بوک داشته باشید. پس از ایجاد حساب کاربری، از شما خواسته می شود که جزئیاتی مانند نام کسب و کار، آدرس ایمیل محل کار و نام خود را وارد کنید.

اکنون، قبل از ایجاد یک کمپین، باید حداقل یک صفحه فیس بوک را مدیریت کنید. هنگامی که یک صفحه دارید، به طور خودکار یک حساب مدیر تبلیغات خواهید داشت. به یاد داشته باشید که این صفحه فیس بوک باید با حساب مدیریت کسب و کار شما مرتبط باشد تا بتوانید به همه چیز به درستی دسترسی داشته باشید.

در نهایت، باید دسترسی تبلیغاتی را در حساب خود فعال کنید. برای انجام این:

 1. تنظیمات Business Manager را باز کنید
 2. به افراد و دارایی ها بروید و روی «حساب های تبلیغاتی» کلیک کنید.
 3. “Add New Ad Accounts” و سپس “Create a New Ad Account” را انتخاب کنید.

سپس از شما خواسته می شود که اطلاعات پرداخت و صورتحساب خود را وارد کنید.

ایجاد تبلیغات فیس بوک شما

شما اکنون رسما ستاد تبلیغات خود را راه اندازی کرده اید! در این پلتفرم، شما به تمامی ویژگی های فیس بوک Ads Manager دسترسی خواهید داشت تا تبلیغات رسانه های اجتماعی خود را ایجاد و مدیریت کنید. داشبورد شما باید به شکل زیر باشد:

در اینجا بهترین بخش ایجاد می شود، ایجاد تبلیغ شما! اگر آماده راه‌اندازی اولین کمپین خود هستید، مراحل زیر را دنبال کنید و با تکمیل آن تبلیغ شروع به کار کنید.

برای ایجاد یک تبلیغ، روی نماد سبز با برچسب “ایجاد” کلیک کنید.

یک هدف تبلیغاتی را انتخاب کنید

پس از انتخاب «ایجاد»، یک پنجره جدید به نام «ایجاد کمپین جدید» باز کنید. در اینجاست که از دسته بندی های زیر برای کمپین خود هدف تعیین می کنید:

 • اطلاع: ایجاد آگاهی از برند، افزایش دسترسی، افزایش بازدید ویدیو.
 • ترافیک: افزایش ترافیک به مقصد آنلاین (فروشگاه فیس بوک یا اینستاگرام، وب سایت تجاری، برنامه).
 • نامزدی: تعامل تجارت آنلاین خود را افزایش دهید، بازدیدهای ویدیو، پیام ها را افزایش دهید و به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنید.
 • منجر می شود: از طریق پیام ها، تماس های تلفنی یا ثبت نام، سرنخ ها را برای کسب و کار خود جمع آوری کنید.
 • تبلیغ اپلیکیشن: افراد را وادار کنید برنامه شما را نصب یا اقدام کنند.
 • حراجی: افزایش تبدیل و فروش کاتالوگ.

پس از انتخاب هدف کمپین، از شما خواسته می شود که نام کمپین را نام ببرید. مطمئن شوید که این برای مخاطبان شما واضح و قابل درک است.

بودجه کمپین خود را تنظیم کنید

اکنون زمان آن است که انتخاب کنید چقدر می خواهید برای تبلیغات خود هزینه کنید. رقمی که وارد می کنید حداکثر مقدار پولی است که می خواهید برای کمپین خرج کنید. دو روش مختلف برای تنظیم بودجه وجود دارد:

 • روزانه: این حدی است که شما هر روز برای تبلیغات خود هزینه می کنید. از اینجا، فیس بوک مکان و زمان مناسب را برای نمایش کمپین شما به مخاطبان هدف پیدا می کند. پس از رسیدن به حد مجاز، آگهی برای آن روز به پایان می رسد و از روز بعد شروع می شود.
 • طول عمر: این بودجه برای کل کمپین است. پس از تعیین تاریخ پایان کمپین، پول بر اساس عملکرد تبلیغات هزینه می شود. وقتی تمام پول خرج شد، کمپین شما به پایان می رسد.

مخاطب هدف خود را تعیین کنید

برای اینکه فیسبوک بتواند تبلیغات شما را به گروه مناسبی ارائه دهد، در مرحله بعدی مخاطبان هدف خود را تعیین خواهید کرد. بنابراین، شما باید دموگرافیک زیر را سفارشی کنید:

اگر می‌خواهید هدف‌گیری پیشرفته را انتخاب کنید، به تنظیمات Connections بروید و از اینجا می‌توانید افراد یا انجمن‌های خاصی مانند آنهایی که به صفحات خاص، رویدادها، برنامه‌ها و غیره متصل هستند را شامل یا حذف کنید.

تعیین مکان های تبلیغاتی

در این مرحله بعدی، شما انتخاب می کنید که تبلیغ شما کجا برای مخاطبان شما نمایش داده شود. این مکان‌ها می‌توانند شامل فیسبوک، اینستاگرام، مسنجر یا شبکه مخاطبان.

همچنین می توانید استفاده کنید قرار دادن خودکار، جایی که فیس بوک برای دستیابی به حداکثر نتایج با کمترین هزینه متوسط، مکان ها را انتخاب می کند. همچنین، می‌توانید مکان‌های خود را نیز انتخاب کنید، از جمله گزینه‌های زیر:

 • تغذیه می کند: فید فیس بوک، فید اینستاگرام، بازار فیس بوک، فیدهای ویدیوی فیس بوک، ستون سمت راست فیس بوک، کاوش کسب و کار فیس بوک، کاوش اینستاگرام، فروشگاه اینستاگرام، صندوق ورودی مسنجر.
 • داستان ها و قرقره ها: استوری های فیس بوک، استوری های اینستاگرام، استوری های مسنجر، حلقه های اینستاگرام، حلقه های فیس بوک
 • ویدیو و حلقه‌های درون جریانی: ویدیوهای درون جریانی فیس بوک، تبلیغات در حلقه های فیس بوک
 • جستجو کردن: نتایج جستجوی فیس بوک
 • پیام ها: پیام های حمایت شده از پیام رسان
 • در مقاله: مقالات فوری فیس بوک
 • شبکه مخاطبان: تبلیغات بنری، تبلیغات بومی، تبلیغات ویدیویی

تبلیغ خود را ایجاد کنید

اینجا جایی است که در نهایت می توانید به خلاقیت خود اجازه پرواز دهید! در این بخش آخر، شما چهره کمپین خود را ایجاد خواهید کرد. شما می توانید این کار را از یک پست موجود یا با شروع از ابتدا انجام دهید.

اگر تصمیم دارید از یک پست موجود استفاده کنید، به سادگی “استفاده از پست موجود” را انتخاب کنید و سپس پستی را که می خواهید به عنوان تبلیغ خود استفاده کنید انتخاب کنید.

برای ایجاد یک تبلیغ جدید، ابتدا باید یک قالب را از بین هشت فرمت تبلیغاتی موجود انتخاب کنید. این گزینه ها عبارتند از:

پس از انتخاب فرمت، باید کپی و رسانه را وارد کنید. دوبار بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز همانطور که می‌خواهید تنظیم شده است، و وقتی آماده شدید، روی «انتشار» در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.

قبل از اینکه تبلیغ شما پخش شود، فیس بوک باید آن را بررسی کند تا مطمئن شود همه چیز خوب به نظر می رسد و محتوای شما از دستورالعمل های انجمن پیروی می کند. معمولاً بیش از 24 ساعت طول نمی کشد و پس از تأیید، ایمیلی از فیس بوک دریافت خواهید کرد که نشان می دهد تبلیغ زنده است.

گزارش تبلیغات

پس از راه اندازی تبلیغات خود، می توانید به صفحه نمای کلی حساب بازگردید تا خلاصه ای از حساب تبلیغاتی خود را مشاهده کرده و عملکرد تبلیغات خود را مشاهده کنید. این داشبورد معیارهای کلیدی کمپین‌های فعال یا اخیر و همچنین سایر اطلاعات مربوط به حساب شما را نشان می‌دهد.

این صفحه همچنین هشدارها، توصیه‌ها، روند کمپین و هر کار معلقی را نشان می‌دهد.

این ابزار برای تجزیه و تحلیل نتایج کمپین و درک بیشتر مخاطبان مفید است. شما می توانید از این داده ها برای اصلاح استراتژی خود و ادامه بهبود تصمیمات بازاریابی خود استفاده کنید.

اکنون شما همه چیز را در مورد مدیر تبلیغات فیس بوک و نحوه عملکرد آن می دانید، بنابراین می توانید شروع به ایجاد و اجرای کمپین های سازنده برای برند یا کسب و کار خود کنید.

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی برتری در بازاریابی در فیس بوک داشته باشید؟ این راهنما را در زیر بخوانید👇👇

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *