نحوه برنامه ریزی پست ها و حلقه های اینستاگرام به صورت رایگان از طریق برنامه موبایل

زمان مطالعه: 11 دقیقه

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom میخواهیم از نحوه برنامه ریزی پست ها و حلقه های اینستاگرام به صورت رایگان از طریق برنامه
با شما صحبت کنیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

اگر تولیدکننده محتوا هستید یا عکس‌ها و ویدیوها را مرتباً در اینستاگرام پست می‌کنید، خوشحال می‌شوید بدانید که موبایل اکنون یک ویژگی جدید دارد – امکان زمان‌بندی پست‌ها و حلقه‌ها. این یک ویژگی حیاتی است که در تمام این مدت در اینستاگرام گم شده بود. بالاخره اکنون به اینجا رسیده است، بنابراین اجازه دهید به شما بگوییم که چگونه می توانید از این ویژگی برای برنامه ریزی پست ها و حلقه های اینستاگرام خود بدون دردسر استفاده کنید.

نحوه برنامه ریزی پست ها و حلقه های اینستاگرام

پیش از این، برای برنامه‌ریزی پست‌ها در اینستاگرام باید به برنامه‌ها و سرویس‌های شخص ثالث متوسل شوید که ایده‌آل نیست زیرا ممکن است آن برنامه‌ها قابل اعتماد نباشند. یک ابزار داخلی این مشکل را حل می کند، بنابراین ما خوشحالیم که بالاخره اینجا آمده است. اگر در تمام این مدت درخواست این ویژگی را داشته‌اید، در اینجا نحوه‌ی برنامه‌ریزی پست‌ها و حلقه‌های اینستاگرام از طریق اپلیکیشن موبایل در و اندروید آمده است. بیایید با اصول اولیه شروع کنیم.

چه نوع پست هایی را می توانید در برنامه اینستاگرام برنامه ریزی کنید

ویژگی جدید زمان‌بندی در اینستاگرام به شما امکان می‌دهد عکس‌ها، پست‌های چرخ فلک و حلقه‌ها را زمان‌بندی کنید. در حال حاضر نمی‌توانید استوری‌ها را برنامه‌ریزی کنید، اما این احتمال وجود دارد که اینستاگرام در ماه‌های آینده قابلیت زمان‌بندی را به استوری‌ها گسترش دهد.

این ویژگی عمدتاً برای زمان‌بندی حلقه‌های اینستاگرام به صورت رایگان مفید است که تا به حال برای سازندگان کار بسیار دشواری بود.

نحوه برنامه ریزی پست ها و ریل های اینستاگرام در آیفون و اندروید

در حال حاضر، امکان زمان‌بندی پست‌ها و حلقه‌ها فقط از طریق اپلیکیشن اینستاگرام در اندروید و iOS در دسترس است. برای آشنایی با نحوه استفاده از این ویژگی در هر دو پلتفرم همراه باشید.

ویژگی جدید زمان‌بندی در اینستاگرام فقط در حساب‌های تجاری و سازندگان در دسترس است. بنابراین، اگر یک حساب استاندارد دارید، ابتدا باید آن را به یک حساب تجاری تبدیل کنید. دستورالعمل های زیر را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید. اگر قبلاً یک حساب تجاری دارید، از این بخش رد شوید.

اکانت اینستاگرام خود را به اکانت تجاری تبدیل کنید

مرحله 1: برنامه اینستاگرام را در آیفون یا دستگاه اندرویدی خود باز کنید. با ضربه زدن بر روی نماد در گوشه سمت راست پایین برنامه به حساب خود بروید.

گام 2: برای دسترسی به گزینه های بیشتر، روی سه خط در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

مرحله 3: تنظیمات را انتخاب کنید. حال به بخش Account بروید.

مرحله 4: تا انتها به پایین اسکرول کنید. “تغییر به حساب حرفه ای” را انتخاب کنید.

مرحله 5: تمام صفحات را ورق بزنید و روی Continue ضربه بزنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه تنظیم صفحه اصلی در مایکروسافت اج

مرحله 6: دسته ای را انتخاب کنید که نمایه شما را توصیف کند. انجام شد را انتخاب کنید.

مرحله 7: انتخاب کنید که آیا یک حساب ایجادکننده می خواهید یا یک حساب تجاری. ویژگی برنامه زمانی در هر دو نوع حساب موجود است.

مرحله 8: می توانید به تنظیم نمایه خود با جزئیات بیشتر ادامه دهید یا روی دکمه “X” در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید تا از فرآیند خارج شوید.

اکنون با موفقیت حساب خود را به یک حساب کاربری حرفه ای در اینستاگرام تبدیل کرده اید.

نکته: هر زمان که بخواهید می توانید به راحتی اکانت تجاری اینستاگرام خود را خاموش کنید.

زمان‌بندی پست‌ها و حلقه‌های IG بدون برنامه‌های شخص ثالث

اکنون که یک حساب کاربری حرفه ای دارید، می توانید ادامه دهید و پست ها را از طریق برنامه در iOS و Android برنامه ریزی کنید. در اینجا چگونگی آن است.

مرحله 1: برنامه اینستاگرام را در آیفون یا دستگاه اندرویدی خود باز کنید. گزینه New Post را انتخاب کنید.

گام 2: عکس یا حلقه ای را که می خواهید برنامه ریزی کنید از کتابخانه رسانه انتخاب کنید.

مرحله 3: روی Next در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. یک بار دیگر روی Next ضربه بزنید.

مرحله 4: تمام جزئیات مرتبط مانند زیرنویس ها و برچسب های مکان را وارد کنید. سپس، تنظیمات پیشرفته را انتخاب کنید.

مرحله 5: کلید کنار «زمان‌بندی این پست» را فعال کنید. اکنون از شما خواسته می شود تاریخ و ساعتی را که می خواهید پست یا حلقه را برای آن زمان بندی کنید، انتخاب کنید. زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی Set time ضربه بزنید.

خودشه! شما با موفقیت پست خود را در اینستاگرام برنامه ریزی کردید.

از طریق Creator Studio پست های اینستاگرام را به صورت رایگان روی دسکتاپ برنامه ریزی کنید

اگر نمی‌خواهید از برنامه اینستاگرام استفاده کنید یا می‌خواهید پست‌ها را از طریق رایانه خود زمان‌بندی کنید، یک راه جایگزین برای این کار وجود دارد. این از طریق ابزار Meta's Creator Studio است که در آن می توانید حساب اینستاگرام خود را برای برنامه ریزی آپلود پیوند دهید. در اینجا نحوه کار آن آمده است.

توجه داشته باشید: قبل از شروع با این روش، مهم است که یک سازنده یا یک حساب تجاری در اینستاگرام داشته باشید. اگر مطمئن نیستید که چگونه آن را دریافت کنید، این بخش بالا را بررسی کنید.

مرحله 1: با استفاده از لینک زیر به استودیوی Meta Creator مراجعه کنید.

گام 2: به تب اینستاگرام در بالا بروید.

گام 2: ورود به اینستاگرام را انتخاب کنید. اکنون باید حساب اینستاگرام خود را پیوند دهید.

مرحله 3: با اکانت اینستاگرام خود وارد شوید.

مرحله 4: روی “ایجاد پست” کلیک کنید. سپس، فید اینستاگرام را انتخاب کنید.

مرحله 5: تصویر یا ویدیویی را که می خواهید پست کنید در اینستاگرام آپلود کنید. پس از انجام تمام جزئیات مربوطه را اضافه کنید. سپس روی فلش کنار دکمه Publish کلیک کنید.

مرحله 6: گزینه Schedule را انتخاب کنید. اکنون از شما خواسته می شود که تاریخ و زمانی را که می خواهید پست یا حلقه خود را برای آن زمان بندی کنید، انتخاب کنید. آنها را بر این اساس انتخاب کنید.

مرحله 7: پس از انتخاب تاریخ و زمان مربوطه، بر روی دکمه زمانبندی کلیک کنید. پست شما در تاریخ و زمان انتخاب شده در اینستاگرام آپلود خواهد شد.

آیا باید از یک برنامه شخص ثالث برای برنامه ریزی پست های اینستاگرام استفاده کنید؟

از آنجایی که برنامه اینستاگرام اکنون به طور رسمی به شما امکان می دهد پست ها و حلقه ها را برنامه ریزی کنید، برنامه شخص ثالث لازم نیست. همچنین، هیچ برنامه قابل اعتمادی وجود ندارد که بتواند پست های اینستاگرام شما را برنامه ریزی کند. برنامه هایی وجود دارند که می توانند برای شما یادآوری ارسال کنند تا عکس خود را در تاریخ و زمان خاصی ارسال کنید. اگر همچنان می خواهید از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید، می توانید از برنامه ای مانند Planoly برای این کار استفاده کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  4 بهترین بلندگوی سونی برای سفر در سال 2024

نحوه برنامه ریزی پست ها در اینستاگرام با استفاده از Planoly

مرحله 1: بسته به دستگاهی که دارید، Planoly را از Play Store یا App Store نصب کنید.

گام 2: ایجاد حساب را انتخاب کنید. مدارک خود را وارد کرده و ثبت نام کنید.

مرحله 3: روی لینک اینستاگرام ضربه بزنید تا حساب کاربری خود را به Planoly متصل کنید. سپس یک بار دیگر لینک اینستاگرام را انتخاب کنید.

مرحله 4: مجوزهای مورد نیاز را انتخاب کنید و سپس روی Allow ضربه بزنید.

مرحله 5: بسته به حسابی که مدیریت خواهید کرد، گزینه مربوطه را انتخاب کنید. اگر حساب شخصی شما است، «حساب‌های شخصی من» را انتخاب کنید. سپس دسته حساب خود را انتخاب کرده و روی Continue ضربه بزنید.

حساب Planoly شما اکنون راه اندازی شده است. در اینجا نحوه شروع به برنامه ریزی پست های خود آورده شده است.

مرحله 6: روی نماد ‘+' در نوار پایین ضربه بزنید. سپس آلبوم ها را انتخاب کنید.

مرحله 7: پوشه با تصویر خود را انتخاب کنید. پس از آن، تصویری را که می خواهید آپلود کنید انتخاب کنید و روی Add ضربه بزنید.

مرحله 8: روی آپلود ضربه بزنید. عکس شما در Planoly آپلود خواهد شد اما هنوز در اینستاگرام آپلود نشده است.

مرحله 9: عکسی را که به تازگی آپلود کرده اید انتخاب کنید. کپشن و تمام جزئیات مربوطه را وارد کنید.

مرحله 10: کلید کنار «زمان‌بندی اعلان یادآوری» را روشن کنید.

مرحله 11: اکنون یک تقویم برای تنظیم تاریخ و زمان خواهید دید. جزئیات مربوطه را انتخاب کنید و روی Select Time ضربه بزنید.

مرحله 12: در نهایت بر روی Save ضربه بزنید.

مرحله 13: در زمان انتخاب شده، یک اعلان از Planoly دریافت خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید و به پست برنامه ریزی شده برای آپلود هدایت می شوید. سپس، روی ارسال اکنون ضربه بزنید.

عکس شما با کپشن وارد شده و تمام جزئیات در اینستاگرام ارسال می شود.

سوالات متداول برای برنامه ریزی پست های اینستاگرام

1. آیا می توانم پست ها را از یک حساب خصوصی برنامه ریزی کنم؟

از آنجایی که ویژگی زمان‌بندی فقط برای حساب‌های تجاری و سازندگان در دسترس است، اگر یک حساب اینستاگرام خصوصی داشته باشید، نمی‌توانید پست‌ها را زمان‌بندی کنید.

2. چند روز قبل می توانم برای پست ها برنامه ریزی کنم؟

اینستاگرام در حال حاضر به شما این امکان را می دهد که پست ها را تا ۷۵ روز قبل برنامه ریزی کنید.

3. آیا محدودیتی برای تعداد پست هایی که می توانم در برنامه اینستاگرام برنامه ریزی کنم وجود دارد؟

خیر، محدودیتی برای تعداد پست هایی که می توانید از طریق برنامه رسمی اینستاگرام برنامه ریزی کنید وجود ندارد. اگر از یک برنامه شخص ثالث استفاده می کنید، ممکن است محدودیتی برای نسخه های رایگان داشته باشید.

4. آیا می توانم یک پست برنامه ریزی شده در اینستاگرام را ویرایش کنم؟

بله، می‌توانید یک پست زمان‌بندی‌شده را قبل از انتشار آن ویرایش کنید. کافی است به برنامه بروید و پست برنامه ریزی شده برای آپلود را انتخاب کنید. می‌توانید آپلود را از اینجا لغو کنید یا تاریخ/زمان زمان‌بندی را تغییر دهید.

آپلود را از دست ندهید

اگر شما یک تولید کننده محتوا هستید، آپلود منظم آن از اهمیت بالایی برخوردار است. این دقیقاً جایی است که ویژگی زمان بندی می تواند مفید باشد. فقط زمان‌بندی پست‌های اینستاگرام خود را بر روی گوشی خود، صرف نظر از اینکه عکس باشد یا حلقه، برنامه‌ریزی کنید و مطمئن شوید که فالوورهای شما محتوای مورد نظر خود را به موقع دریافت می‌کنند.امیدواریم از این مقاله مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/dGF
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *