نحوه حذف اکانت مایکروسافت در دسکتاپ و موبایل

زمان مطالعه: 8 دقیقه

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom میخواهیم از نحوه حذف اکانت مایکروسافت در دسکتاپ و موبایل با شما صحبت کنیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

حساب مایکروسافت یک سرویس ورود به سیستم واحد است که به شما امکان می دهد به محصولات و خدمات مختلف مایکروسافت مانند ، Office، Xbox، Skype، OneDrive، Outlook و غیره دسترسی داشته باشید. با این حال، اگر به اندازه کافی داشته باشید، این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه حساب مایکروسافت خود را روی دسکتاپ و موبایل حذف کنید.

 

اکانت مایکروسافت خود را روی دسکتاپ و موبایل حذف کنید

حذف اکانت مایکروسافت می تواند یک فرآیند پیچیده باشد که شامل چندین مرحله و پیامد است. در اینجا موارد خاصی وجود دارد که قبل از ادامه باید از آنها آگاه باشید.

 • اطمینان حاصل کنید که از داده‌ها یا اطلاعات مهمی که می‌خواهید بعداً به آنها دسترسی داشته باشید، پشتیبان‌گیری یا انتقال داده باشید.
 • شما باید هر گونه اشتراک یا عضویت مرتبط با حساب مایکروسافت خود را لغو کنید و حساب Microsoft خود را از هر دستگاهی که برای ورود به سیستم استفاده می کنید حذف کنید.
 • پس از حذف حساب مایکروسافت خود، 30 تا 60 روز فرصت دارید تا حساب خود را دوباره فعال کنید. اگر دوباره آن را فعال نکنید، برای همیشه حذف می شود.

بنابراین، اینها مواردی هستند که قبل از حذف حساب مایکروسافت خود باید بدانید. اگر می‌خواهید ادامه دهید، کارهای خاصی وجود دارد که باید قبل از شروع فرآیند حذف انجام دهید. به خواندن ادامه دهید

همچنین بخوانید : نحوه ریست کردن فروشگاه مایکروسافت در ویندوز

کارهایی که قبل از حذف اکانت مایکروسافت باید انجام دهید

هنگامی که تصمیم گرفتید دیگر نیازی ندارید یا نمی خواهید از حساب مایکروسافت خود استفاده کنید، می توانید آن را برای همیشه ببندید. با این حال، قبل از انجام آن باید چند کار ضروری را انجام دهید. 

1. حساب مایکروسافت را از ویندوز حذف کنید

حذف اکانت مایکروسافت از رایانه شما قبل از اینکه آن را حذف کنید بسیار مهم است. مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید.

مرحله 1 : کلید Windows را روی صفحه کلید خود فشار دهید، Settings را تایپ کنید و روی Open کلیک کنید.

تنظیمات را تایپ کنید

مرحله ۲ : در پنجره تنظیمات، حساب‌ها را از نوار کناری انتخاب کنید.

مرحله 3 : به تنظیمات حساب بروید و «ایمیل و حساب‌ها» را در سمت راست انتخاب کنید.

«ایمیل و حساب‌ها» را انتخاب کنید

مرحله 4 : لیستی از حساب های متصل به رایانه ویندوز خود را مشاهده خواهید کرد. روی حسابی که می‌خواهید حذف کنید یا قصد حذف دائمی آن را دارید، کلیک کنید. 

مرحله 5 : از منوی کشویی، دکمه Remove را انتخاب کنید. 

دکمه حذف را انتخاب کنید

مرحله 6 : روی Yes در پنجره بازشو کلیک کنید تا تأیید کنید که می‌خواهید حساب را از رایانه ویندوز خود حذف کنید.

در پاپ آپ روی Yes کلیک کنید

خودشه. حساب مایکروسافت متصل بلافاصله از رایانه شما حذف می شود و راه را برای حذف حساب مایکروسافت شما باز می کند. اگر اشتراکی در ارتباط با حساب دارید، قبل از حذف آنها را لغو کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  5 بهترین مرورگر با VPN داخلی برای اندروید

2. اشتراک های خود را لغو کنید

اگر اشتراک‌ها یا عضویت‌های فعال مرتبط با حساب مایکروسافت خود دارید، مانند Microsoft 365، Xbox Pass، Skype Credit یا ذخیره‌سازی OneDrive، ابتدا آنها را لغو کنید. در غیر این صورت، ممکن است حتی پس از بستن حساب خود هزینه دریافت کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1 : به صفحه خدمات و اشتراک های حساب مایکروسافت خود بروید و در صورت درخواست با ایمیل و رمز عبور وارد شوید.

به صفحه خدمات و اشتراک‌های حساب مایکروسافت خود بروید

مرحله 2 : اشتراکی را که می خواهید لغو کنید پیدا کنید و روی Manage کلیک کنید.

مرحله 3 : اکنون، روی لغو یا خاموش کردن صورت‌حساب تکراری کلیک کنید و دستورالعمل‌ها را برای تأیید لغو خود دنبال کنید.

دستورالعمل ها را دنبال کنید

در همین صفحه می توانید وضعیت اشتراک های خود را نیز بررسی کنید و ببینید چه زمانی منقضی می شود. اگر اشتراک های پیش پرداختی دارید که به زودی منقضی نمی شوند، ممکن است بخواهید قبل از حذف حساب خود از آنها استفاده کنید.

همچنین بخوانید : Microsoft Office 365 Essentials در مقابل Premium

آیا برای استفاده از ویندوز به حساب مایکروسافت نیاز دارید؟

یک سوال رایج که بسیاری از کاربران دارند این است که آیا آنها برای استفاده از ویندوز 10 یا ویندوز 11 به یک حساب مایکروسافت نیاز دارند. پاسخ منفی است. برای دسترسی به ویندوز نیازی به حساب مایکروسافت ندارید. همچنان می توانید از یک حساب محلی برای ورود به رایانه شخصی خود استفاده کنید و از بیشتر ویژگی های ویندوز لذت ببرید. با این حال، استفاده از حساب مایکروسافت در مقابل حساب محلی دارای مزایا و معایبی است.

آیا برای استفاده از ویندوز به حساب مایکروسافت نیاز دارید؟

برخی از مزایای استفاده از حساب مایکروسافت عبارتند از همگام سازی تنظیمات، دسترسی با یک کلیک به خدمات و اشتراک های Microsoft، توصیه های شخصی و غیره. از طرف دیگر، اشکالاتی وجود دارد، از جمله اینکه برای اولین بار باید یک اتصال اینترنتی داشته باشید تا وارد رایانه شخصی خود شوید، ممکن است اطلاعات بیشتری از آنچه می خواهید با مایکروسافت به اشتراک بگذارید و غیره. 

اکنون که تفاوت ها را درک کردید و کارهایی را که باید انجام دهید را بررسی کردید، بیایید به حذف حساب مایکروسافت خود بپردازیم.

نحوه حذف دائمی حساب مایکروسافت از دسکتاپ

مرحله 1 : با استفاده از پیوند زیر به صفحه وب حساب خود را ببندید در سایت رسمی مایکروسافت بروید و با اطلاعات کاربری خود وارد شوید.

مرحله 2 : در فرم حذف، مجموعه‌ای از چک لیست‌ها را برای دانلود هر رکورد، استفاده از اعتبارات معلق، تنظیم پاسخ‌های خودکار و غیره مرور کنید. روی Next کلیک کنید.

توجه : به‌طور پیش‌فرض، مایکروسافت 60 روز منتظر می‌ماند تا حساب را برای همیشه ببندد. با این حال، می توانید آن را به 30 روز تغییر دهید.

روی Next کلیک کنید

مرحله 3 : هر کادر را بررسی و علامت بزنید. در نهایت دلیل خود را برای حذف اکانت از منوی کشویی انتخاب کنید.

مرحله 4 : روی دکمه “علامت گذاری حساب برای بسته شدن” کلیک کنید.

روی دکمه "علامت گذاری حساب برای بسته شدن" کلیک کنید

خودشه. حساب مایکروسافت به مدت 60 روز (یا 30 روز) به عنوان یک حساب غیرفعال شده ذخیره می شود و پس از آن برای همیشه حذف می شود. در طول دوره غیرفعال کردن، اگر نظر خود را تغییر دهید، همیشه می توانید برای احیای آن به حساب مایکروسافت خود وارد شوید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  7 روش برتر برای رفع بار نشدن تصاویر سافاری در آیفون

نحوه بستن حساب مایکروسافت از دستگاه های اندروید یا iOS

مرحله 1 : ابتدا برنامه Microsoft Office را در دستگاه iOS یا خود راه اندازی کنید. 

توجه : اگر برنامه را ندارید، می‌توانید آن را از Play Store یا App Store دانلود کنید. 

برنامه مایکروسافت آفیس را راه اندازی کنید

مرحله 2 : با استفاده از پیوند زیر به صفحه Close Your Account Microsoft مراجعه کنید.

مرحله 3 : به پایین بروید و Next را انتخاب کنید. همچنین می توانید برای کاهش دوره فعال سازی مجدد، به جای 60، 30 روز را از منوی کشویی انتخاب کنید.

مرحله 4 : جزئیات را مرور کنید و تمام کادرها را علامت بزنید تا زمانی که این سوال را مشاهده کنید، “هنوز می خواهید این حساب را ببندید؟”

Next را انتخاب کنید

مرحله 5 : دلیل خود را انتخاب کنید و روی “علامت گذاری حساب برای بسته شدن” ضربه بزنید.

روی "علامت گذاری حساب برای بسته شدن" کلیک کنید

شما آن را دارید. مایکروسافت پس از تعیین تعداد روزهای غیرفعال کردن حساب شما را حذف خواهد کرد. اگر در طول دوره غیرفعال سازی نظر خود را تغییر دهید، همیشه می توانید حساب خود را دوباره باز کنید.

سوالات متداول در مورد حذف حساب مایکروسافت

1. وقتی اکانت مایکروسافت خود را حذف می کنم چه اتفاقی برای ایمیل ها و فایل های من می افتد؟

هنگامی که حساب مایکروسافت خود را حذف می کنید، همه ایمیل ها و داده های ایمیل مرتبط، از جمله صندوق ورودی، پیام های ارسال شده و هر پوشه ای، برای همیشه حذف می شوند و قابل بازیابی نیستند. این شامل تمام محتوای ایمیل، پیوست‌ها و مخاطبین مرتبط با آن حساب می‌شود. برای جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها، لازم است قبل از اقدام به حذف از ایمیل‌ها یا داده‌های مهم نسخه پشتیبان تهیه کنید.

2. آیا می توانم از همان آدرس ایمیل برای ایجاد یک حساب کاربری جدید مایکروسافت پس از حذف استفاده کنم؟

خیر، نمی توانید از همان آدرس ایمیل برای ایجاد یک حساب کاربری جدید مایکروسافت استفاده کنید. اگر می خواهید، یک حساب کاربری جدید مایکروسافت با یک آدرس ایمیل متفاوت ایجاد کنید.

3. پس از حذف اکانت مایکروسافت چه اتفاقی برای لایسنس ویندوز من می افتد؟

حذف اکانت مایکروسافت تأثیری بر مجوز یا فعال سازی ویندوز شما ندارد. مجوز ویندوز شما به سخت افزار دستگاه شما مرتبط است، نه حساب مایکروسافت شما. بنابراین، نصب و فعال سازی ویندوز شما حتی اگر حساب مایکروسافت خود را حذف کنید، بی تاثیر باقی می ماند.

4. آیا می توانم یک حساب کاربری مایکروسافت را بدون حذف ایمیل Outlook خود حذف کنم؟

خیر، نمی‌توانید یک حساب مایکروسافت را بدون حذف سرویس‌های مرتبط، از جمله ایمیل Outlook خود حذف کنید. حذف یک حساب مایکروسافت شامل حذف تمام سرویس ها و داده های مرتبط با آن حساب، از جمله ایمیل ها، فایل ها، مخاطبین و موارد دیگر است.

خداحافظ مایکروسافت

اکنون که می‌دانید چگونه حساب مایکروسافت را روی دسک‌تاپ و موبایل حذف کنید، می‌توانید به سرعت حساب را ببندید، به پلتفرم دیگری بروید یا یک حساب جدید ایجاد کنید. همچنین ممکن است بخواهید نحوه تنظیم ویندوز را بدون ورود به حساب مایکروسافت خود بخوانید.

امیدواریم از این مقاله نحوه حذف اکانت مایکروسافت در دسکتاپ و موبایل مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/HNNUEN
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

2 پاسخ

 1. Avatar میلاد گفت:

  سلام ممنون میشم جواب بدید.
  من تازه کامپیوتر خریدم و موقع ورود به ویندوز هیچ پسوردی از من نمی‌خواست وقتی یک حساب مایکروسافت در ویندوز ۱۰ درست کردم موقع ورود از من همان پسوردی که حساب مایکروسافت درست کردم می‌خواهد و همیشه باید به اینترنت متصل شوم و پسورد را بزنم تا وارد ویندوز بشه.
  چکار باید بکنم که به حالت قبلی برگرده؟

  • سروناز مقدم پور سروناز مقدم پور گفت:

   سلام میلاد جان
   به کنترل پنل در ویندوز 10 بروید
   روی user acounts کلیک کنید
   روی create password reset link کلیک کنید و نصب رو انجام بدید و پسورد جدید برای اکانت ادمین ویندوزتون بسازید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *