نحوه گروه بندی برگه ها در کروم

زمان مطالعه: 3 دقیقه

از برگه های به هم ریخته خسته شده اید؟ ما این راهنما را ایجاد کرده ایم تا ساده ترین راه را برای سازماندهی کردن برگه های مرورگر به شما نشان دهیم: گروه های برگه.

برای کسانی که به گروه‌های تب تکیه کرده‌اند، می‌تواند عجیب باشد که فکر کنیم گوگل این ویژگی را تنها در سال 2020 به مرورگر کروم خود معرفی کرد.

گروه‌های برگه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که برگه‌های خود را با آنچه اساساً تقسیم‌کننده‌های فایل مجازی هستند، دسته‌بندی کنید. این تقسیم‌کننده‌ها با نام‌ها و رنگ‌های قابل تنظیم ارائه می‌شوند، که به شما امکان می‌دهند کل گروه‌های تب‌ها را با یک کلیک باز و بسته کنید و فقط همه چیز را بسیار تمیزتر کنید.

حتی می‌توانید کل گروه‌ها را به پنجره‌های جدید منتقل کنید، کل خوشه‌ها را به یکباره ببندید و در صورت نیاز برگه‌ها را از گروه‌های خود اضافه و حذف کنید.

این فقط یک ویژگی و مک نیست – همچنین می توانید برگه ها را در برنامه های iOS و گروه بندی کنید. با این حال، برای این راهنما، از اسکرین شات ها و دستورالعمل های نسخه PC استفاده می کنیم. برای یادگیری نحوه گروه بندی برگه ها در Chrome به خواندن ادامه دهید.

آنچه شما نیاز دارید:

نسخه کوتاه

 1. بر روی هر تب کلیک راست کنید
 2. روی افزودن برگه به ​​گروه جدید کلیک کنید
 3. گروه برگه خود را نام ببرید
 4. برای ایجاد گروه خود، روی برگه جدید در گروه کلیک کنید یا یک برگه موجود را روی آن بکشید
 1. گام
  1

  روی یک تب کلیک راست کنید

  این می تواند هر برگه ای باشد که می خواهید به گروه خود اضافه کنید (بعداً می توانید آنها را دوباره ترتیب دهید). نحوه گروه بندی برگه ها در کروم

 2. گام
  2

  روی افزودن برگه به ​​گروه جدید کلیک کنید

  با این کار یک گروه با آن تب شروع می شود. نحوه گروه بندی برگه ها در کروم

 3. گام
  3

  گروه برگه خود را نام ببرید

  شما همچنین می توانید رنگی را برای برجسته کردن آن انتخاب کنید. نحوه گروه بندی برگه ها در کروم

 4. گام
  4

  برای افزودن برگه های بیشتر به گروه خود، روی New Tab in Group کلیک کنید

  همچنین می توانید برای افزودن برگه های موجود به گروه خود کلیک کرده و بکشید. نحوه گروه بندی برگه ها در کروم

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  5 بهترین لپ تاپ بازی برای Counter-Strike 2 زیر 1000 دلار

عیب یابی

نحوه حذف یک برگه از گروه

برای حذف یک برگه از یک گروه، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی آن برگه کلیک راست کرده و روی حذف از گروه کلیک کنید.

سپس، می توانید برگه را طبق معمول با دکمه X حذف کنید، آن را به گروه برگه دیگری اضافه کنید یا آن را همانطور که هست رها کنید.

نحوه انحلال گروه

اگر دیگر نمی‌خواهید برگه‌هایتان گروه‌بندی شوند، کافیست روی گروه کلیک راست کرده و Ungroup را کلیک کنید. با این کار برگه ها باز می شوند اما گروه حذف می شود.

همچنین می‌توانید با کلیک روی بستن گروه، همه برگه‌های گروه را به یکباره حذف کنید. با این حال، در این صورت، نمی توانید آنها را به گروه دیگری اضافه کنید.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/PNk
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *