10 راه برای رفع عدم پخش ویدیوی پرایم آمازون با کیفیت HD در مرورگر

زمان مطالعه: 10 دقیقه

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom میخواهیم از 10 راه برای رفع عدم پخش ویدیوی پرایم آمازون با کیفیت HD در مرورگر
با شما صحبت کنیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

وقتی برای تماشای عنوان مورد انتظار در Prime Video می نشینید خسته کننده است، اما از پخش با بهترین وضوح امتناع می ورزد. ما خودمان با این مشکل در Prime Video مواجه شده ایم و خوشبختانه راه های آسانی برای رفع این مشکل وجود دارد. این راهنما به شما کمک می کند وقتی Amazon Prime Video با کیفیت HD در مرورگر وب شما پخش نمی شود چه کاری انجام دهید.

مشاهده کرده‌ایم که Prime Video گاهی اوقات برای پخش فیلم‌های HD با مشکل مواجه می‌شود، حتی زمانی که سخت‌افزار و نمایشگر شما از آن پشتیبانی می‌کنند. بهینه سازی چند جابجایی و اصلاح چند تنظیمات در وب سایت و مرورگر وب شما مطمئناً به شما در حل مشکل کمک می کند.

بیایید با رفع مشکل شروع کنیم. می توانیم با نگاهی به تنظیمات پخش ویدیو شروع کنیم.

توجه داشته باشید: مطمئن شوید که دستگاه خود را مجددا راه اندازی کرده اید و VPN را خاموش کرده اید تا ببینید آیا قبل از دنبال کردن راه حل های زیر به رفع مشکل کمک می کند یا خیر.

1. تنظیمات پخش را بررسی کنید

اگر Prime Video با کیفیت HD پخش نمی شود، ابتدا باید بررسی کنید که آیا پخش با وضوح بالا را در تنظیمات فعال کرده اید یا خیر. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

مرحله 1: روی نماد تنظیمات در پنجره پخش کننده کلیک کنید.

تنظیمات در Media Player

گام 2: اکنون لیستی از گزینه های کیفیت ویدیو را در منوی کشویی دریافت خواهید کرد. بهترین را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که Prime Video ویدیو را با بهترین وضوح پخش می کند.

اگر Prime Video حتی پس از فعال کردن آن در تنظیمات با کیفیت HD پخش نمی شود، احتمالاً باید اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

2. اتصال شبکه را بررسی کنید

پخش Prime Video با وضوح بالا یا بهترین وضوح به سرعت اینترنت مطلوب نیاز دارد. بنابراین مطمئن شوید که سرعت اینترنت خود را بررسی کرده اید، و اگر به اندازه کافی خوب نیست، می توانید با ارائه دهنده خدمات خود تماس بگیرید و برنامه خود را تغییر دهید.

برای بررسی سریع سرعت اینترنت خود می توانید از fast.com یا speedtest.net استفاده کنید.

بررسی سرعت اینترنت Fast.com

3. سرورهای آمازون پرایم را بررسی کنید

اگر Prime Video با وجود اتصال اینترنت خوب با کیفیت HD پخش نمی شود، می توانید بررسی کنید که آیا سرورهای Amazon Prime با خرابی مواجه هستند یا خیر. اگر چنین باشد، این احتمال وجود دارد که Prime Video نیز تحت تأثیر قرار گیرد.

در این شرایط کاری نمی‌توانید انجام دهید جز اینکه منتظر بمانید تا آمازون آن را برطرف کند، که مطمئناً در زمان مقرر این کار را انجام خواهند داد.

4. از Prime Video خارج شوید و دوباره وارد شوید

راه دیگری که می توانید برای رفع این مشکل امتحان کنید، خروج از Amazon Prime Video و ورود مجدد به سیستم است. این اساساً وسیله‌ای برای به‌روزرسانی Prime Video است، و در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است:

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  7 راه حل برتر برای غلط املایی که در مایکروسافت تیمز برای ویندوز کار نمی کند

مرحله 1: Amazon Prime Video را در هر مرورگری باز کنید و روی نام کاربری خود ضربه بزنید.

گام 2: روی Sign Out کلیک کنید.

مرحله 3: اکنون، روی “ورود به سیستم برای پیوستن به پرایم” کلیک کنید.

مرحله 4: اطلاعات کاربری خود را وارد کرده و روی Sign In کلیک کنید.

اکنون وارد Amazon Prime Video خواهید شد و اگر همچنان با کیفیت HD پخش نمی‌شود، می‌توانید پاک کردن حافظه پنهان مرورگر وب را به عنوان روش دیگری برای رفع مشکل امتحان کنید.

5. کش مرورگر را پاک کنید

کش نوعی داده موقت است که در حافظه محلی ذخیره می شود. به جای دانلود از اینترنت، عناصر برنامه را به سرعت بارگیری مجدد می کند. با این حال، مقدار زیادی حافظه نهان به معنای انباشت داده‌ها و ناخواسته‌های زیادی است که می‌دانند باعث ایجاد مشکلاتی در یک برنامه می‌شوند.

بنابراین، می توانید سعی کنید حافظه پنهان را در مرورگر وب خود پاک کنید و مشکل ادامه دار را در Prime Video برطرف کنید. مراحل، کم و بیش، برای همه مرورگرهای وب یکسان باقی می مانند.

مرحله 1: روی نماد سه نقطه در نوار ابزار کلیک کنید.

گام 2: روی تنظیمات کلیک کنید.

مرحله 3: روی “حریم خصوصی و امنیت” کلیک کنید.

مرحله 4: اکنون، “Clear browsing data” را انتخاب کنید.

مرحله 5: بر روی دکمه Time Range کلیک کنید و محدوده زمانی را به عنوان All time انتخاب کنید. این به شما کمک می کند تا داده های ذخیره شده و حافظه پنهان را از زمانی که شروع به استفاده از آن کرده اید پاک کنید.

مرحله 6: اکنون فهرستی از مواردی که در حال پاک شدن هستند را مشاهده خواهید کرد. آنچه را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی Clear Data کلیک کنید.

دفعه بعد که آن را راه اندازی می کنید یک مرورگر وب بدون آشغال خواهید داشت و احتمال زیادی وجود دارد که Prime Video بتواند دوباره با کیفیت HD پخش شود. اگر اینطور نیست، می توانید در راه حل بعدی دست خود را امتحان کنید.

6. شتاب سخت افزاری را فعال کنید

شتاب سخت‌افزاری فرآیندی است که در آن منابع سخت‌افزاری روی سیستم شما برای اجرای نرم‌افزار و «تسریع» کار استفاده می‌شود. توصیه می کنیم آن را روشن کنید زیرا عملکرد بهتری دارد. بنابراین، این احتمال وجود دارد که Prime Video که به صورت تب بر روی مرورگر شما اجرا می شود، از شتاب سخت افزاری بهره مند شود و ویدیو را با بهترین وضوح پخش کند.

در اینجا نحوه فعال کردن شتاب سخت افزاری در مرورگر خود آورده شده است.

شتاب سخت افزاری را در کروم فعال کنید

مرحله 1: روی نماد سه نقطه در نوار ابزار ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

گام 2: روی System در نوار کناری کلیک کنید.

مرحله 3: کلید “استفاده از شتاب سخت افزاری در صورت وجود” را روشن کنید.

اگر از فایرفاکس استفاده می کنید، در اینجا نحوه فعال کردن شتاب سخت افزاری روی آن آورده شده است.

Hardware Acceleration را در فایرفاکس فعال کنید

مرحله 1: روی نماد منوی همبرگر در نوار ابزار فایرفاکس کلیک کنید.

گام 2: روی تنظیمات کلیک کنید.

مرحله 3: در صفحه تنظیمات، به پایین بروید و به عملکرد بروید.

مرحله 4: در اینجا علامت کادر «استفاده از تنظیمات عملکرد توصیه شده» را بردارید و کادر «استفاده از شتاب سخت‌افزار در صورت موجود بودن» را علامت بزنید.

اگر هیچ یک از روش های بالا کار نکرد، می توانید از Prime Video در مرورگر دیگری استفاده کنید.

7. از یک مرورگر متفاوت استفاده کنید

وقتی Amazon Prime Video از پخش با بهترین وضوح در خودداری کرد، ما همه چیز را امتحان کردیم اما تنها راهی که توانستیم این مشکل را برطرف کنیم تغییر به Firefox بود.

از این رو، در مواردی که نمی توانید دقیقاً مشکل خاصی یا تنظیمی را که باعث مشکل شده است مشخص کنید، می توانید از مرورگر وب دیگری در رایانه شخصی خود استفاده کنید. اگر Prime Video حتی در مرورگر دیگری با کیفیت HD پخش نمی شود، می توانید بررسی کنید که آیا به روز رسانی درایور آداپتور نمایشگر شما وجود دارد یا خیر.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه فعال یا غیرفعال کردن Safari Pop-up Blocker در مک

8. درایورهای نمایشگر را به روز کنید

آداپتورهای نمایشگر و پردازنده‌های گرافیکی وظیفه دارند تمام تصاویر رنگارنگ و با کیفیتی را که می‌توانید روی صفحه نمایش خود ببینید، ارائه دهند. این بدیهی است که توسط نرم افزار یا درایورهایی که در کنار این آداپتورها استفاده می شوند امکان پذیر است. بنابراین، اگر این نرم افزار یا درایور قدیمی است، آن را به روز کنید تا قابلیت پخش فیلم های HD را در برنامه هایی مانند Amazon Prime داشته باشد.

مرحله 1: Device Manager را از منوی شروع باز کنید.

گام 2: روی Display Adapters کلیک کنید.

مرحله 3: روی درایور نمایشگر کلیک راست کرده و روی Update driver ضربه بزنید.

مرحله 4: روی “جستجوی خودکار برای درایورها” کلیک کنید. اگر نسخه‌های جدیدی وجود دارد، می‌توانید دستورالعمل‌های روی صفحه را برای به‌روزرسانی درایورها دنبال کنید.

اگر هیچ یک از روش های بالا جواب نداد، می توانید مرورگر وب خود را به روز کنید.

9. مرورگر وب را به روز کنید

اگر یک باگ گسترده در مرورگر وب شما وجود داشته باشد که برنامه‌هایی مانند Amazon Prime را از پخش HD محدود می‌کند، قطعاً توسعه‌دهندگان این مشکل را یادداشت کرده و آن را برطرف خواهند کرد. آنها به زودی یک به روز رسانی با رفع مشکل منتشر می کنند. از این رو، باید آخرین نسخه کروم یا سایر مرورگرهایی را که استفاده می کنید بررسی و به روز کنید، و در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است.

مرحله 1: روی نماد سه نقطه در نوار ابزار کروم کلیک کنید و روی Help کلیک کنید.

گام 2: روی «درباره Google Chrome» کلیک کنید.

مرحله 3: اکنون اطلاعات مربوط به نسخه کروم را مشاهده خواهید کرد و در صورت وجود به روز رسانی، گزینه ای برای انجام این کار در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

اگر Amazon Prime Video با وجود تمام این روش ها با کیفیت HD پخش نمی شود، با پشتیبانی آمازون تماس بگیرید.

آمازون دارای پشتیبانی فعال از مشتری است که به شما کمک می کند مشکل را عیب یابی کرده و به سرعت آن را برطرف کنید. و اگر Prime Video به سادگی از پخش HD با وجود امتحان کردن همه روش‌های پیشنهادی ما خودداری کرد، بهتر است این موضوع را به پشتیبانی مشتری بسپارید.

و این همه آن چیزی است که می‌توانیم توصیه کنیم وقتی Amazon Prime Video با کیفیت HD پخش نمی‌شود. با این حال، اگر هنوز سؤالات بیشتری دارید، به بخش سؤالات متداول ما در زیر نگاه کنید.

پرسش‌های متداول در Amazon Prime Video Resolution

1. حداکثر رزولوشن در Prime Video چقدر است؟

Amazon Prime Video از عناوین تا رزولوشن 4K UHD (2160p) پشتیبانی می کند.

2. آیا همه فیلم ها و نمایش های آمازون پرایم با کیفیت Full HD در دسترس هستند؟

اکثر، اما نه همه عناوین Amazon Prime Video با وضوح Full HD در دسترس هستند.

3. آیا فول اچ دی در Prime Video داده بیشتری مصرف می کند؟

بله، هرچه رزولوشن ویدیو بالاتر باشد، مصرف داده در Prime Video بیشتر است.

4. تفاوت HD و SD در Amazon Prime Video چیست؟

SD به تعریف استاندارد اشاره دارد و به این معنی است که ویدیو با وضوح 480p در Prime Video پخش می شود. در حالی که HD به وضوح بالا اشاره دارد و به این معنی است که ویدیو با کیفیت 720p یا 1080p پخش می شود.

از وضوح HD در Prime Video لذت ببرید

امیدواریم این روش ها به شما کمک کرده باشد تا مشکل پخش نشدن Prime Video در HD را برطرف کنید. این یکی از مشکلاتی است که هر زمان که از Prime Video در مرورگر استفاده می کنیم با آن مواجه می شویم. بنابراین، ما آرزو می کنیم که آمازون به آن توجه بیشتری کند و اطمینان حاصل کند که کیفیت Amazon Prime Video را با به روز رسانی در طول زمان اصلاح می کند.امیدواریم از این مقاله مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

5/5 - (1 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/Zolezt
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *