14 برنامه رایگان مفید برای نوار منوی مک شما

زمان مطالعه: 6 دقیقه

 

از یادداشت برداری سریع و دسترسی به کلیپ بوردهای اخیر گرفته تا مرور وب، برخی از برنامه های کاربردی کوچک و رایگان را کشف کنید که در نوار منوی بالای Mac شما قرار دارند و به شما امکان انجام انواع کارها را می دهند.

مک بوک ایر با برنامه MenuBarX بر روی صفحه نمایشمک بوک ایر با برنامه MenuBarX بر روی صفحه نمایش

دلیل اصلی نصب تعدادی برنامه نوار منو روی مک خود این است که می‌توانم از آن‌ها استفاده کنم حتی زمانی که در برنامه‌های معمولی دیگر مانند Chrome و Notes هستم. این ابزارهای کوچک به راحتی در بالای صفحه قرار دارند و من می توانم بدون ایجاد اختلال در روند کار اصلی به آنها دسترسی داشته باشم.

اما قبل از اینکه این برنامه ها را امتحان کنید، باید بدانید که:

  • فضای موجود در نوار منو محدود است و اگر بسیاری از آنها را باز کنید، ممکن است برخی از نمادها همیشه قابل مشاهده نباشند. این امر مخصوصاً اگر از مک بوک استفاده می کنید که به مانیتور بزرگتر متصل نیست، صادق است.
  • اکثر برنامه های نوار منو در منوی خروج اجباری نشان داده نمی شوند. شما باید گزینه خروج را در خود برنامه یا با کلیک راست روی نماد آنها پیدا کنید.
  • می توانید با نگه داشتن کلید Command و کشیدن یک نماد به نقطه جدید، نمادهای نوار منو را مرتب کنید. همچنین می توانید از یکیشنی مانند Bartender برای مخفی کردن نمادهای نوار منو و شلوغ کردن منطقه استفاده کنید.

با این اوصاف، در اینجا برخی از موارد ذکر شده است بهترین برنامه های نوار منو رایگان من در مک بوک پرو و ​​مک مینی خود استفاده می کنم.

CopyClip

برنامه CopyClip Clipboard History در مکبرنامه CopyClip Clipboard History در مک

این یکی از پر استفاده ترین برنامه های نوار منو است. CopyClip متون و نشانی‌های اینترنتی اخیری را که من کپی کرده‌ام ذخیره می‌کند و تضمین می‌کند که حتی پس از کپی کردن چیز دیگری و بازنویسی کلیپ‌بورد Mac، آنها حفظ می‌شوند.

دانلود CopyClip

MenuBarX

برنامه MenuBarX در مکبرنامه MenuBarX در مک

این یک مرورگر وب مفید است که در نوار منوی مک شما قرار دارد و می تواند هنگام تحقیق در مورد چیزی در وب بسیار مفید باشد. ورود و خروج از این پنجره دوم مرورگر وب بسیار سریع و آسان است.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  برنامه پشتیبانی از شیردهی آنیا به شتاب دهنده نوآوری NHS می پیوندد

در خارج از جعبه، اندازه پنجره مرورگر بسیار کوچک است، مانند یک تلفن، اما می توانید روی آن کلیک کنید نماد تلفن > اندازه پنجره و بزرگترش کن

MenuBarX را دانلود کنید

هورو

برنامه Horo برای تنظیم تایمر در نوار منوی مکبرنامه Horo برای تنظیم تایمر در نوار منوی مک

آیا شما هم مثل من هر روز برای ساعات ثابت کار می کنید؟ در این صورت، Horo می تواند یک موهبت الهی در کمک به شما در پیگیری زمان باشد.

هر روز صبح، یک تایمر شمارش معکوس 8 یا 8.5 ساعته را شروع می کنم. این به من امکان می دهد پیشرفت خود را با توجه به زمان باقی مانده در طول روز بدانم. اگر مجبور به استراحت طولانی‌تر باشم، می‌توانم تایمر را با چند کلیک مکث کنم و پس از بازگشت به کار، آن را از سر بگیرم. این برای مک من ضروری است.

دانلود Horo

XMenu

برنامه XMenu در مکبرنامه XMenu در مک

این یک Launchpad مفید در نوار منو شما است. به سادگی روی نماد آن کلیک کنید و برنامه مورد نظر برای باز کردن یا رفتن به آن را انتخاب کنید.

حتی می توانید به تنظیمات برگزیده آن برسید و آن را طوری تنظیم کنید که پوشه های مهم Finder شما را به شما نشان دهد.

XMenu را دانلود کنید

CalBar

برنامه CalBar در مکبرنامه CalBar در مک

این برنامه کوچک یک تقویم کوچک را در نوار منوی شما قرار می دهد و می توانید روی نماد آن کلیک کنید تا هنگام برنامه ریزی قرارهای خود، تاریخ ها را بررسی کنید. علاوه بر این، نوارهایی را نمایش می دهد که نشان می دهد چند درصد از روز، هفته، ماه و سال گذشته است.

CalBar را دانلود کنید

استندو

برنامه Stando در مکبرنامه Stando در مک

نشستن مداوم برای مدت طولانی تمرین سالمی نیست. اگر اپل واچ دارید، هر ساعت به شما یادآوری می‌کند که بایستید و یک دقیقه راه بروید. اگر اپل واچ ندارید یا این ویژگی را خاموش کرده اید، می توانید از برنامه رایگان Stando در مک خود استفاده کنید و بر اساس نحوه پیکربندی آن به شما یادآوری می کند که بنشینید و بایستید.

دانلود Stando

ساعت دوم

برنامه ساعت دوم در مکبرنامه ساعت دوم در مک

آیا نیاز به پیگیری زمان در منطقه زمانی متفاوت دارید؟ ممکن است به این دلیل باشد که شما یک خانواده یا همکار در نیمکره دیگر یا یک رویداد جهانی دارید که بر اساس منطقه زمانی خارجی است.

در این حالت، برنامه Second Clock به شما این امکان را می دهد که یک ساعت اضافی از آن منطقه زمانی را در نوار منوی مک خود نمایش دهید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  6 بهترین قفل هوشمند برای Airbnbs

دانلود ساعت دوم

پایین شمارش

برنامه DownCount در مکبرنامه DownCount در مک

من عاشق برنامه شمارش معکوس در خود هستم و ویجت آن را به صفحه اصلی و مرکز اطلاع رسانی مک خود اضافه کرده ام. همچنین اگر مک شما روی macOS Sonoma یا جدیدتر باشد، می‌توانید این کار را انجام دهید.

با این حال، اگر از نسخه قدیمی‌تر macOS استفاده می‌کنید یا می‌خواهید یک راه‌حل اختصاصی Mac داشته باشید، می‌توانید DownCount را امتحان کنید. اما به یاد داشته باشید که نسخه رایگان آن چندان قابل تنظیم نیست و فضای زیادی را در نوار منو اشغال می کند.

دانلود DownCount

منوی زمان جهانی

نمایش دائم زمان شهر در نوار منوی مکنمایش دائم زمان شهر در نوار منوی مک

می‌توانید از این ابزار رایگان برای نمایش ساعت‌ها برای سایر مناطق زمانی در نوار منوی Mac خود استفاده کنید.

دانلود منوی زمان جهانی

فضانورد

برنامه Spaceman در نوار منوی مکبرنامه Spaceman در نوار منوی مک

یکی از اولین کارهایی که پس از راه اندازی مک انجام می دهم، ایجاد چندین فضای دسکتاپ مجازی است. اکنون، من چندین سال است که از آنها استفاده می کنم و نیازی به کمک بصری اضافی ندارم. اما اگر تازه وارد macOS هستید، Spaceman می‌تواند با اطلاع دادن به شما در مورد دسک‌تاپ که در حال حاضر روی آن هستید کمک کند. همسرم وقتی برای اولین بار به مک تغییر کرد مطمئناً به آن نیاز داشت!

Spaceman را از Github دانلود کنید

Itsycal

برنامه تقویم Itsycal در نوار منوی مکبرنامه تقویم Itsycal در نوار منوی مک

اگر اغلب از Apple Calendars استفاده می کنید، این ابزار کوچک به شما امکان می دهد رویدادها را مستقیماً از نوار منو ایجاد کنید. این رویدادها سپس در Apple Calendar در Mac، iPhone و شما نشان داده می‌شوند.

Itsycal را از وب سایت آن دانلود کنید

OnlySwitch

برنامه OnlySwitch در مکبرنامه OnlySwitch در مک

OnlySwitch به شما این امکان را می دهد که لیست طولانی از کلیدهای کلیدی را در نوار منوی Mac خود داشته باشید. بنا به دلایلی، یک ایستگاه رادیویی رایگان کشور نیز وجود دارد!

این برنامه چیزهای بیشتری دارد که بهتر است خودتان آن را امتحان کنید.

OnlySwitch را از Github دانلود کنید

تایک

استفاده از برنامه Tyke در مکاستفاده از برنامه Tyke در مک

این یک برنامه یادداشت برداری موقت است که در نوار منوی مک موجود است. هنگام استفاده از برنامه‌های دیگر، می‌توانید از آن برای یادداشت‌کردن قطعه‌ها استفاده کنید.

Tyke را از وب سایت خود دانلود کنید

Spot Menu

برنامه SpotMenu در مکبرنامه SpotMenu در مک

آیا از Spotify به عنوان برنامه موسیقی اصلی خود در Mac استفاده می کنید؟ در این صورت، از SpotMenu برای کنترل پخش از نوار منو استفاده کنید.

SpotMenu را از Github دانلود کنید

 

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/iKHZFi
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *