14 مشکل macOS Sonoma در مک و راه حل هایی برای رفع آنها

زمان مطالعه: 7 دقیقه

 

در این راهنما، برخی از مشکلات رایجی را که می‌تواند روی کاربران مکی که از macOS Sonoma استفاده می‌کنند تأثیر بگذارد، خواهیم پرداخت. ما همچنین راه حل های بالقوه برای رسیدگی به این مسائل را فهرست کرده ایم.

مک بوک پرو، آی مک و مک بوک ایر دارای سیستم عامل macOS Sonoma هستندمک بوک پرو، آی مک و مک بوک ایر دارای سیستم عامل macOS Sonoma هستند

من از دو مک – M1 Pro و M2 Mac mini برای کارم در iDB استفاده می‌کنم. در حالی که اینها ماشین های باورنکردنی هستند، مشکلات متعددی وجود دارد که هرازگاهی پیش می آید.

در اینجا لیستی از 14 مشکل وجود دارد که من اغلب در مک های خود که دارای macOS Sonoma هستند با آنها مواجه می شوم.

هنگام انتقال از یا iPad، AirDrop را آهسته کنید

من روزانه ده ها بار از AirDrop بین iPhone و Mac خود برای به اشتراک گذاشتن ماکت های اسکرین شات استفاده می کنم. در چند ماه گذشته، هر بار که تصاویر را AirDrop می‌کردم، پس از تکمیل انتقال، در پوشه دانلودهای مک می‌نشستند و برای مدتی به پردازش ادامه می‌دادند. در مواقع دیگر، AirDrop ناگهان از کار می افتاد.

با این حال، جدیدترین به روز رسانی macOS Sonoma (نسخه 14.4 (23E214)) این مشکل خسته کننده را برطرف کرده است و اکنون AirDrop مانند یک طلسم عمل می کند. دیگر زمان پردازش در پوشه Downloads وجود ندارد و همه چیز فوری است.

مشکل AirDrop در آپدیت macOS Sonoma برطرف شدمشکل AirDrop در آپدیت macOS Sonoma برطرف شد
منبع: Ankur Thakur در X

AirDrop مک در آیفون نمایش داده نمی شود

یکی دیگر از مشکلات AirDrop که ممکن است متوجه آن شده باشید این است که مک شما از نمایش دادن به عنوان یک دستگاه بالقوه خودداری می کند، زمانی که می خواهید AirDrop را از دستگاه iOS یا macOS دیگری به آن دراپ کنید.

می‌توانید با روشن یا خاموش کردن AirDrop در مرکز کنترل macOS، این مشکل را برطرف کنید. تنظیم دید به هر کس بجای فقط مخاطبین نیز کمک می کند.

AirDrop در مرکز کنترل مکAirDrop در مرکز کنترل مک

اطلاعات اضافی: اگر iPhone یا iPad شما برای AirDrop در دستگاه‌های دیگر ظاهر نمی‌شود، روی نماد بلوتوث در Control Center ضربه بزنید تا آبی (به‌جای سفید) شود.

برخی از ابزارهای نشانه گذاری، برنامه پیش نمایش را خراب می کنند که منجر به از دست دادن داده ها می شود

متوجه شده‌ام که برنامه پیش‌نمایش داخلی مک از کار می‌افتد و اگر بیش از یک تصویر را باز کنم و از ذره‌بین به همراه ابزارهای دیگر مانند خطوط و نوشتار استفاده کنم، تمام ویرایش‌های انجام شده تا آن مرحله از بین می‌رود. در حین حاشیه نویسی اسکرین شات ها برای آموزش های iDB من این اتفاق دوازده بار رخ داده است.

ابزار ذره بین در پیش نمایش در مکابزار ذره بین در پیش نمایش در مک
ابزار ذره بین در پیش نمایش در مک

من هنوز راه حل قابل اعتمادی برای آن پیدا نکرده ام، اما شاید یک به روز رسانی آینده این مشکل را برطرف کند. در حال حاضر، کاری که من انجام می دهم این است که یک تصویر را که باید از ابزار ذره بین استفاده کنم، باز کرده، آن را ویرایش کرده و پنجره پیش نمایش را ببندم. در مرحله بعد، تصویر را دوباره در Preview باز می کنم و سپس از ابزارهای دیگر نشانه گذاری روی آن تصویر استفاده می کنم تا از خراب شدن همه چیز جلوگیری کنم.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  چگونه عکس ها را در مک خود مخفی و آشکار کنید

برنامه های داخلی اپل بسیار بیشتر از حد معمول خراب می شوند

خراب شدن برنامه های ضروری اپل در مک من یکی از بدترین اتفاقاتی است که در macOS Sonoma رخ می دهد! برنامه هایی که بیش از چند بار خراب شده اند عبارتند از یادداشت، پیش نمایش، QuickTime، سافاری، مخاطب، و یاب.

Safari به طور غیرمنتظره ای از پنجره بازشو در Mac خارج شدSafari به طور غیرمنتظره ای از پنجره بازشو در Mac خارج شد

متأسفانه، من یک راه حل اثبات شده برای این پیدا نکردم. اما راه اندازی مجدد مک خود به طور منظم و بستن برنامه های غیر ضروری و برگه های مرورگر باید به شما کمک کند. همچنین، مطمئن شوید که به‌روزرسانی‌های آینده macOS را نصب کنید.

iCloud Drive نسخه های ذخیره شده اسناد شما را از دست می دهد

برنامه هایی مانند Pages، Numbers، Keynote و TextEdit به شما امکان می دهند به نسخه های قبلی یک سند برگردید. شما می توانید این کار را به راحتی با کلیک کردن انجام دهید فایل > بازگشت به در نوار منو

با این حال، همانطور که توسط شرکت Eclectic Light اشاره شده است، اگر مک خود را به macOS Sonoma 14.4 به‌روزرسانی کرده باشید و Optimize Mac Storage را فعال کرده باشید، ممکن است تمام نسخه‌های ذخیره شده قبلی یک سند ذخیره شده در iCloud Drive را از دست بدهید.

برای از بین بردن خطر این باگ آزاردهنده، اسناد خود را در iCloud Drive ذخیره نکنید. در عوض، به حافظه محلی مک خود تکیه کنید. در غیر این صورت، می توانید آن را خاموش کنید بهینه سازی فضای ذخیره سازی مک با رفتن به تنظیمات سیستم > شناسه اپل > iCloud.

Optimize Mac Storage را در Mac خاموش کنیدOptimize Mac Storage را در Mac خاموش کنید

مک حافظه سیستم تمام می شود

من همچنین با مشکل جالبی روبرو شده ام که برنامه هایی مانند سافاری شروع به مصرف مقدار زیادی از حافظه سیستم می کنند. من برخی از راه حل های ممکن برای رفع این مشکل را در یک راهنمای عیب یابی جداگانه فهرست کرده ام.

هشدار حافظه برنامه سیستم شما در Mac تمام شده استهشدار حافظه برنامه سیستم شما در Mac تمام شده است

مک عقب می افتد و به طور قابل توجهی کند می شود

در حالی که هنوز متوجه نشده‌ام که M1 MacBook Pro (8 گیگابایت رم + 256 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی) در macOS Sonoma کند است، بارها احساس کرده‌ام که M2 Mac mini (8 گیگابایت رم + 256 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی) کند و کند است. . حتی مواردی مانند جابجایی به فضای دسکتاپ مجازی دیگر نیز به دلیل تأخیر بسیار شدید است.

معمولاً، ذخیره کار در حال انجام من، به دنبال آن ترک اجباری همه چیز و باز کردن مجدد برنامه های ضروری کمک می کند.

درصد باتری نادرست در ویجت های باتری

در چند مورد، سطح باتری Magic Keyboard و Magic Trackpad من به درستی در ویجت Batteries در دسک تاپ macOS Sonoma و مرکز اطلاع رسانی نمایش داده نمی شود. در مواقع دیگر، ویجت نیز همان وسیله جانبی را دو بار نشان می دهد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  ftdibus.sys در ویندوز چیست؟
ویجت Mac Batteries که دو ورودی برای یک لوازم جانبی را نشان می دهدویجت Mac Batteries که دو ورودی برای یک لوازم جانبی را نشان می دهد
هر کدام دو ورودی برای Magic Keyboard و Trackpad. منبع: آنکور تاکور در X

حذف و اضافه کردن مجدد ویجت باید این مشکل را برطرف کند. اگر نه، از نماد بلوتوث در نوار منو استفاده کنید تا درصد باتری را ببینید.

تصویر زمینه به طور خودکار تغییر می کند

مک شما می تواند به دلایل مختلفی تصویر زمینه را به طور خودکار تغییر دهد، واضح ترین آنها این است که شما از او خواسته اید که این کار را انجام دهد یا فایل تصویر زمینه را حذف کرده اید. آموزش اختصاصی ما به شما نشان می دهد که چگونه از وقوع آن جلوگیری کنید.

وقتی روی کاغذدیواری کلیک می‌کنید، پنجره‌های برنامه پنهان می‌شوند

macOS Sonoma به شما امکان می دهد ویجت های برنامه Mac و iPhone را مستقیماً به دسکتاپ خود اضافه کنید.

وقتی خارج از پنجره برنامه کلیک می کنید، macOS به طور خودکار تمام پنجره های باز برنامه را از روی صفحه پنهان می کند تا بتوانید ویجت ها را به راحتی ببینید. اگر این رفتار را دوست ندارید، می توانید آن را خاموش کنید و به حالت قبل برگردید.

باتری سریعتر از قبل تخلیه می شود

در حالی که من متوجه تخلیه غیرعادی باتری در خود نشده ام، برخی از کاربران متوجه شده اند. اگر با آنها همنشین هستید، متوجه شوید که کدام برنامه های مک باتری را خالی می کنند و سپس این نکات را برای صرفه جویی در باتری دنبال کنید.

حتی زمانی که مک بوک در حال شارژ شدن است، باتری خالی می شود

باتری مک‌بوک شما حتی زمانی که آن را با آداپتور اپل شارژ می‌کنید، خالی می‌شود. این به دلیل طراحی است شارژ باتری بهینه شده قابلیتی که برای افزایش طول عمر باتری مک شما وجود دارد.

می‌توانید در یک آموزش مرتبط که در مورد شارژ نشدن مک‌بوک شما حتی در صورت اتصال به برق صحبت می‌کند، اطلاعات بیشتری در مورد آن بیاموزید.

مک به طور قابل توجهی گرم می شود

من متوجه نشده ام که مک بوک یا مک مینی خود بیش از حد معمول گرم می شود یا طرفداران آنها با سرعت کامل می چرخند. اما اگر متوجه شده اید که دمای Mac سیلیکون اینتل یا Apple افزایش می یابد، در اینجا چند نکته برای خنک کردن آن وجود دارد.

به‌روزرسانی‌های جدید macOS دانلود و نصب نمی‌شوند

زیرمجموعه کوچکی از کاربران با مشکل عدم دانلود و نصب نسخه‌های جدید به‌روزرسانی‌های macOS Sonoma مواجه شده‌اند. اگر جزو آنها هستید، می توانید با انجام کارهای زیر آن را برطرف کنید:

اینها برخی از مشکلات رایجی بود که کاربران macOS Sonoma را تحت تأثیر قرار داد. اگر چیزهای بیشتری برای اضافه کردن به این لیست دارید، لطفاً آنها را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

 

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/rgctrM
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *