15 بهترین ویژگی ها و نکات پنهان اندروید 14 که باید بدانید

زمان مطالعه: 10 دقیقه

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom میخواهیم از 15 بهترین ویژگی ها و نکات پنهان 14 که باید بدانید با شما صحبت کنیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

آیا از خود می‌پرسید، “چه چیزی در جدید است؟” اینجا مکان مناسبی برای شماست. آپدیت اندروید 14 که به نام کیک وارونه نیز شناخته می شود، ویژگی های جالبی مانند سفارشی سازی صفحه قفل، تصاویر پس زمینه هوش مصنوعی و موارد دیگر را به ارمغان می آورد. بیایید برخی از بهترین ویژگی ها و نکات پنهان اندروید 14 را بررسی کنیم.

 

ویژگی ها و نکات پنهان اندروید 14

برخی از کارهای جالبی که می‌توانید با 14 انجام دهید، ایجاد تصاویر پس زمینه سینمایی، استفاده از فلاش دوربین برای اعلان‌ها، تنظیم اولویت‌های منطقه‌ای، تغییر اندازه فونت از Quick Tiles و غیره است.

1. تصویر زمینه سینمایی یا زنده از هر عکسی ایجاد کنید

با اندروید 14، می توانید از هر عکسی که در گوشی خود ذخیره شده است، والپیپرهای سینمایی با جلوه های سه بعدی ایجاد کنید. هنگامی که بین صفحات جابجا می شوید یا اعمال دیگری انجام می دهید، به نظر می رسد که کاغذ دیواری حرکت می کند. شما می توانید این والپیپر سینمایی را هم در قفل و هم در صفحه اصلی تنظیم کنید.

برای ایجاد تصویر زمینه سینمایی در گوشی های اندرویدی مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: تنظیمات را باز کنید و به Wallpaper & style و سپس بیشتر تصاویر پس زمینه بروید.

والپیپر اندروید 14 بیشتر

مرحله ۲ : روی My Photos ضربه بزنید.

مرحله 3: عکس را برای ایجاد یک تصویر زمینه سینمایی انتخاب کنید. پس از نمایش پیش نمایش عکس، روی نماد سه ستاره ضربه بزنید.

والپیپر سینمایی اندروید 14

مرحله 4: یک پاپ آپ تأیید نمایش داده می شود. کلید کنار ایجاد تصویر زمینه سینمایی را فعال کنید.

مرحله 5: ممکن است کاغذ دیواری تار شود. چند ثانیه صبر کنید، سپس روی دکمه Set Wallpaper در بالا ضربه بزنید.

مجموعه والپیپر سینمایی اندروید 14

مرحله 6: محل تنظیم تصویر زمینه سینمایی را انتخاب کنید: صفحه اصلی یا صفحه اصلی و صفحه قفل.

والپیپر 3 بعدی اندروید 14

توجه : اگر گزینه تصاویر پس زمینه سینمایی را ندارید یا نمی توانید آن را تنظیم کنید، برنامه Google Photos را باز کنید و به Library > Utilities > Cinematic photo بروید. یک عکس را انتخاب کنید و یک تصویر سینمایی ایجاد کنید. تلفن شما به طور خودکار فایل های لازم برای تصاویر پس زمینه سینمایی را دانلود می کند. تلفن Android خود را مجددا راه اندازی کنید و سپس سعی کنید یک تصویر زمینه سینمایی ایجاد کنید.

2. Flash Notification را فعال کنید

اندروید 14 قابلیت اعلان فلش مورد انتظار را معرفی می کند. و شما فقط یکی را دریافت نمی کنید، بلکه دو نوع ویژگی اعلان فلش در اندروید 14 وجود دارد. اول فلاش دوربین است که همانطور که از نامش پیداست، از فلاش دوربین برای اعلان ها و آلارم های جدید استفاده می کند. و دوم فلاش صفحه است که با دریافت اعلان های جدید، صفحه با رنگ انتخابی روشن می شود.

توجه: ویژگی اعلان فلش بدون در نظر گرفتن قفل یا باز بودن گوشی شما کارایی دارد.

مرحله 1: به Settings بروید و سپس Notifications را انتخاب کنید و روی Flash notifications ضربه بزنید.

اعلان های فلش اندروید 14

مرحله 2: کلید کنار نوع اعلان فلش ترجیحی را فعال کنید. اگر می خواهید از Screen Flash استفاده کنید، روی متن Screen Flash ضربه بزنید تا رنگ فلاش صفحه را انتخاب کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه ایجاد والپیپر سینمایی در اندروید 14
اعلان های فلش اندروید 14 فعال می شوند

3. تصاویر پس زمینه هوش مصنوعی ایجاد کنید                 

اندروید 14 به کاربران این امکان را می دهد که با استفاده از هوش مصنوعی تصاویر پس زمینه کاملا جدید بسازند. شما باید از موضوعات و رنگ های داده شده انتخاب کنید و متن را برای ایجاد نسخه های مختلف کاغذ دیواری تغییر دهید. متأسفانه، این ویژگی در حال حاضر فقط به دستگاه های پیکسل 8 محدود شده است.

برای ایجاد یک تصویر زمینه هوش مصنوعی اندروید 14، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: به تنظیمات بروید و روی Wallpaper & style و سپس More Wallpapers ضربه بزنید.

والپیپر اندروید 14 بیشتر

مرحله 2: روی AI Wallpaper ضربه بزنید و موضوع خود را انتخاب کنید.

تم والپیپر اندروید 14 ai

مرحله 3: روی متن نقطه‌دار ضربه بزنید تا با متنی که از قبل داده شده جایگزین شود. در نهایت روی Create wallpaper ضربه بزنید تا تصویر زمینه هوش مصنوعی خود را بسازید.

ایجاد تم تصویر زمینه اندروید 14 ai

مرحله 4: برای تنظیم تصویر زمینه، نماد علامت را فشار دهید.

والپیپر اندروید 14 ai make

4. تم تک رنگ

اگر از سفارشی کردن تم و رنگ های گوشی اندرویدی خود لذت می برید، اندروید 14 تم تک رنگ (سیاه و سفید) تمیزی را هم برای قفل و هم برای صفحه اصلی به ارمغان می آورد.

مرحله 1: به تنظیمات بروید و به دنبال آن Wallpaper & Style بروید.

مرحله 2 : تم رنگی سیاه و سفید را از لیست گزینه ها انتخاب کنید. اگر قابل مشاهده نیست، روی نماد سه نقطه ضربه بزنید و تم سیاه و سفید را انتخاب کنید.

اندروید 14 تک رنگ

متوجه خواهید شد که بیشتر چیزها از جلوه تک رنگ استفاده می کنند. برای بهترین نتیجه، روی تب صفحه اصلی ضربه بزنید و کلید کنار نمادهای Themed را فعال کنید.

تم تک رنگ اندروید 14

نکته: بهترین لانچرهای اندروید با پشتیبانی از تم را بررسی کنید

5. تنظیمات منطقه ای را تنظیم کنید

به‌روزرسانی اندروید 14 به شما امکان می‌دهد تنظیمات برگزیده منطقه‌ای را برای دما (C، F)، اولین روز هفته و موارد دیگر تنظیم کنید. به این ترتیب، برنامه ها می توانند تجربه را بدون نیاز به تغییر هر بار که یک برنامه را نصب می کنید، شخصی سازی کنند.

مرحله 1: به تنظیمات و سپس System و سپس Languages ​​بروید.

تنظیمات سیستم اندروید 14

مرحله 2 : روی تنظیمات منطقه ای ضربه بزنید و تنظیمات برگزیده خود را تنظیم کنید. 

ترجیحات منطقه ای Android 14

6. اعلان و صدای زنگ جداگانه را حفظ کنید

اگر تا به حال از گوشی سامسونگ گلکسی استفاده کرده اید، حتما متوجه شده اید که گزینه های جداگانه ای برای کنترل صدای اعلان و زنگ وجود دارد. این یکی دیگر از ویژگی های مخفی است که در اندروید 14 معرفی شده است. اکنون، می توانید صدای زنگ را در حداکثر در حالی که صدای اعلان ها را به حداقل می رساند یا هر چیزی که مناسب شما است، نگه دارید.

به Settings > Sound and Vibration بروید. در اینجا، لغزنده های حجم جداگانه برای آهنگ های زنگ و اعلان ها را پیدا خواهید کرد.

حجم نوتیفیکیشن اندروید 14

7. افزایش اندازه قلم تا 200٪

یکی از ویژگی های پنهان اندروید 14 این است که می توانید اندازه فونت را تا 200 درصد افزایش دهید. علاوه بر این، اندازه فونت غیر خطی وجود دارد، به این معنی که همه چیز به طور مناسب افزایش می‌یابد، به خصوص اندازه فونت بزرگ‌تر، که کندتر از فونت کوچک افزایش می‌یابد.

به تنظیمات > نمایشگر > «اندازه و متن نمایشگر» بروید. از نوار لغزنده زیر نوار لغزنده اندازه قلم استفاده کنید تا متن را بزرگتر یا کوچکتر کنید.

اندازه نمایشگر اندروید 14

نکته : بهترین برنامه های فونت را برای کاربران اندروید بررسی کنید

8. فونت را از Quick Tiles تغییر دهید

با شروع اندروید 14، می‌توانید به سرعت متن را با استفاده از کاشی سریع با اندازه فونت که به تازگی معرفی شده است، بزرگ‌تر یا کوچک‌تر کنید.

دو بار از لبه بالایی به پایین بکشید تا پنل Quick باز شود. به دنبال کاشی اندازه فونت بگردید. روی آن ضربه بزنید و سپس از نوار لغزنده برای تنظیم اندازه فونت استفاده کنید.

کاشی سریع اندازه فونت اندروید 14

توجه: اگر کاشی اندازه فونت را نمی‌بینید، روی نماد مداد (ویرایش) در پنل سریع ضربه بزنید و کاشی اندازه قلم را اضافه کنید. 

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  12 روش برای رفع مشکل تخلیه باتری گوگل کروم در اندروید 14

9. فقط به برخی عکس ها و ویدیوها دسترسی داشته باشید

تا به حال، می‌توانستید دسترسی کامل یا بدون دسترسی به عکس‌ها و ویدیوهای خود را به برنامه‌ها بدهید. اما این با اندروید 14 در حال تغییر است، زیرا می‌توانید فقط عکس‌های خاصی را انتخاب یا انتخاب کنید، بنابراین برنامه به همه عکس‌ها یا ویدیوهای شما دسترسی ندارد. هر زمان که پنجره بازشو «اجازه به [نام برنامه] برای دسترسی به عکس‌ها و ویدیوها در این دستگاه» را مشاهده کردید، گزینه «انتخاب عکس‌ها و ویدیوها» را انتخاب کنید.

اندروید 14 عکس ها را انتخاب کنید

نکته: بدانید مجوزها در تلفن‌های Android چگونه کار می‌کنند

10. بدون فشار دادن Enter وارد شوید

یکی از ویژگی های کوچک آزاردهنده اندروید این است که پس از وارد کردن رمز صفحه قفل خود باید Enter را فشار دهید. خوشبختانه، با اندروید 14 این وضعیت در حال تغییر است، زیرا پس از وارد کردن رمز عبور صحیح صفحه قفل، قفل گوشی شما به طور خودکار باز می شود.

با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که این فقط در صورتی کار می‌کند که پین ​​6 رقمی باشد نه 4.

مرحله 1: به تنظیمات > امنیت و حریم خصوصی > باز کردن قفل دستگاه بروید.

باز کردن قفل دستگاه اندروید 14

مرحله 2: روی نماد چرخ دنده در کنار قفل صفحه ضربه بزنید و کلید ضامن باز کردن قفل تأیید خودکار را فعال کنید. این تنظیم فقط در صورتی نشان داده می شود که یک پین 6 رقمی تنظیم کرده باشید.

قفل دستگاه اندروید 14 به صورت خودکار باز می شود

11. متن یا تصاویر را بین برنامه ها بکشید و رها کنید

قابلیت کشیدن و رها کردن در اندروید 13 برای حالت تقسیم صفحه در دسترس بود. اما اکنون بین برنامه ها به صورت تمام صفحه و همچنین در صفحه تغییر دهنده برنامه (برنامه های اخیر) کار می کند. متن یا تصویر را با نگه داشتن آن انتخاب کنید، از دست دیگر خود برای باز کردن برنامه از صفحه اصلی یا در App Switcher جایی که می خواهید آن را قرار دهید استفاده کنید و سپس آن را به آن برنامه بکشید.

اندروید 14 را بکشید و رها کنید

نکته: در صفحه برنامه های اخیر، می توانید آن را به لیست مخاطبین یا برنامه ها در پایین بکشید. یا به نماد سه نقطه برای باز کردن صفحه اشتراک گذاری از جایی که می توانید هر برنامه ای را انتخاب کنید.

12. نوار ناوبری را شفاف کنید

اگر به جزئیات کوچک نگاه کنید، خوشحال خواهید شد که بدانید اندروید 14 اکنون می تواند رنگ نوار ناوبری را شفاف نگه دارد. این تنظیم در زیر گزینه های Developer با نام نوار ناوبری شفاف است.

نوار ناوبری شفاف اندروید 14

13. تاریخ ساخت گوشی را بررسی کنید

با اندروید 14، اکنون می توانید سال تولید گوشی خود را بررسی کنید. به تنظیمات > درباره تلفن بروید. روی Model ضربه بزنید و سال ساخت را مشاهده خواهید کرد.

اندروید 14 سال ساخت

14. سفارشی سازی صفحه قفل

حتماً درباره سفارشی سازی صفحه قفل معرفی شده در اندروید 14 شنیده اید. می توانید ساعت قفل صفحه را با تغییر سبک، اندازه و رنگ آن سفارشی کنید. اکنون حتی می توانید میانبرهای صفحه قفل را اضافه کنید. ما در پست اختصاصی خود به شخصی سازی صفحه قفل اندروید 14 پرداخته ایم.

15. Android 14 Easter Egg

منتظر تخم مرغ عید پاک اندروید 14 هستید؟ به تنظیمات > درباره > نسخه اندروید بروید. در صفحه بعدی، دوباره چند بار روی نسخه اندروید ضربه بزنید تا Android 14 Easter Egg را ببینید. انگشت خود را روی لوگوی اندروید 14 نگه دارید. تلفن شما می لرزد و ستاره ها شروع به حرکت می کنند.

تخم مرغ عید پاک اندروید 14

اگر آن را برای 15 تا 30 ثانیه بیشتر نگه دارید، یک کشتی شناور کوچک را می بینید که می توانید در اطراف آن حرکت کنید. همچنین اطلاعاتی در مورد نزدیکترین ستاره در لبه های بالا و پایین مشاهده خواهید کرد.

سایر ویژگی های جالب اندروید 14

در اینجا برخی از ویژگی های مخفی اضافی اندروید 14 آورده شده است:

  • سمعک‌ها در بخش «دسترسی» تنظیمات اختصاصی دریافت می‌کنند.
  • می توانید از تلفن اندرویدی خود به عنوان دوربین تحت وب برای رایانه شخصی خود استفاده کنید.
  • پخش صدای بدون افت روی هدفون USB.
  • اندروید 14 به شما امکان می دهد تصاویر Ultra HDR را ثبت کنید.
  • یک برنامه اختصاصی Health Connect که می توانید داده های برنامه های تناسب اندام مختلف را در یک صفحه بررسی کنید.

بهترین های اندروید

اینها برخی از بهترین ویژگی ها و نکات پنهان اندروید 14 بودند. ویژگی مورد علاقه شما در اندروید 14 چیست؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. و قبل از رفتن، سایر ویژگی های جالب گوشی اندروید خود را بررسی کنید.

امیدواریم از این مقاله 15 بهترین ویژگی ها و نکات پنهان اندروید 14 که باید بدانید مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/lDiwsx
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *