15 ویژگی برتر سلامتی که در iPhone، iPad و  Watch شما ساخته شده است

زمان مطالعه: 8 دقیقه

 

بیش از ده ها ویژگی داخلی متفکرانه را در ، iPad و خود کشف کنید که برای کمک به مراقبت از سلامتی و حفظ تناسب اندام و فعال بودن طراحی شده اند.

 

ویژگی های سلامت و تندرستی در iPhone، iPad و Apple Watchویژگی های سلامت و تندرستی در iPhone، iPad و Apple Watch

توجه داشته باشید که این لیست شامل بیش از 40 ویژگی دسترسی iOS نیست که برای افرادی که مشکلات سلامتی دارند و نمی‌توانند مانند اکثر افراد دیگر از iPhone یا iPad خود استفاده کنند مفید است.

1. مراحل و مسافت پیاده روی خود را دنبال کنید

فعالیت در اپلیکیشن سلامت آیفونفعالیت در اپلیکیشن سلامت آیفون

آیفون شما به‌طور خودکار تعداد پله‌ها و پله‌هایی که بالا می‌روید را ردیابی می‌کند. حتی لازم نیست آن را روشن کنید. برای مشاهده داده های پیاده روی و دویدن روزانه خود، به اپلیکیشن سلامت و ضربه بزنید مرور کردن > فعالیت. شما همچنین می توانید از یک برنامه ساده ردیابی گام مانند Pedometer++ استفاده کنید که مشاهده این اطلاعات را بسیار ساده می کند.

2. شب راحت بخوابید

صفحه نمایش رویاهای شیرین برنامه Health Sleep در آیفونصفحه نمایش رویاهای شیرین برنامه Health Sleep در آیفون

می توانید برنامه خواب را در آیفون خود تنظیم کنید، که به طور خودکار در زمان انتخاب شده، مانند ساعت 11 شب، فعال می شود و صبح در ساعتی که تنظیم کرده اید، مانند 6 صبح خاموش می شود.

Sleep Focus همه تماس‌ها، پیامک‌ها و اعلان‌های برنامه‌های شما را بی‌صدا می‌کند، به جز برخی از هشدارهای افراد مهم و برنامه‌هایی که انتخاب می‌کنید اجازه دهید. چند ساعت خواب شما را ردیابی می کند و دارای یک ویژگی زنگ آرامش بخش است که هر روز صبح شما را به آرامی از خواب بیدار می کند.

3. حلقه های فعالیت خود را ببندید

تغییر تمرین حرکتی و اهداف ایستاده در اپل واچتغییر تمرین حرکتی و اهداف ایستاده در اپل واچ

هنگامی که برنامه Activity را در اپل واچ خود باز می کنید، سه حلقه رنگی برای آن خواهید دید حرکت، ورزش، و ایستادن. با انجام این فعالیت های بدنی، حلقه ها پیشرفت کرده و در نهایت با رسیدن به هدف تعیین شده بسته می شوند. حلقه های فعالیت یک راه ساده و شهودی برای تشویق شما به داشتن یک زندگی فعال است.

4. برای حفظ انگیزه با دوستان خود رقابت کنید

دعوت از دوست برای رقابت در اپل واچدعوت از دوست برای رقابت در اپل واچ

علاوه بر به اشتراک گذاری حلقه های فعالیت و تمرینات خود با دوستان خود، همچنین می توانید در رقابت دوستانه با همسر، دوستان یا مربی خود شرکت کنید تا انگیزه خود را حفظ کنید و ببینید چه کسی پس از 7 روز بیشترین امتیاز فعالیت را کسب می کند.

5. شستن دست ها را یادآوری کنید

شستن دست در اپلیکیشن سلامت آیفونشستن دست در اپلیکیشن سلامت آیفون

دست های کثیف یکی از دلایل اصلی ورود باکتری ها، ویروس ها و میکروب ها به بدن شماست. این می تواند از طریق غذا یا با لمس چشم ها و سایر نواحی حساس رخ دهد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  ۷ روش برتر برای رفع ژست‌های حرکتی که در اندروید کار نمی‌کنند

بنابراین، شستن صحیح دست ها برای جلوگیری از بیماری بسیار مهم است و آیفون و اپل واچ شما می توانند کمک کنند.

برو به اپلیکیشن سلامت > مرور کردن > داده های دیگر > شستن دست‌ها. پس از آن، به پایین اسکرول کنید و ضربه بزنید تایمر و یادآوری شستشوی دست. اکنون می‌توانید آن را فعال کنید تایمر شستشوی دست و یادآوری ها.

پس از این، هنگامی که برای شستن دست های خود می روید، اپل واچ شما با هر بار شستن دست ها، تایمر 20 ثانیه ای را به طور خودکار راه اندازی می کند. همچنین به شما یادآوری می شود که هنگام بازگشت به خانه دست های خود را بشویید.

6. یادآوری کنید که داروی خود را مصرف کنید

ترکیب تصویر برنامه سلامت آیفون را با سه دارو اضافه شده به آن نشان می دهد. شش قلب قرمز روی یک پس‌زمینه جامد صورتی مایل به قرمز نشان‌دهنده برنامه سلامت iOS 16 استترکیب تصویر برنامه سلامت آیفون را با سه دارو اضافه شده به آن نشان می دهد. شش قلب قرمز روی یک پس‌زمینه جامد صورتی مایل به قرمز نشان‌دهنده برنامه سلامت iOS 16 است

آیفون، آی‌پد و اپل واچ شما می‌توانند یادآوری‌هایی را برای شما ارسال کنند تا داروهایتان را به موقع مصرف کنید و آنها را ثبت کنید تا بتوانید بررسی کنید که آیا قرص‌ها را مصرف کرده‌اید یا صرفنظر کرده‌اید. حتی می توانید این داده ها را صادر کرده و با پزشکان خود به اشتراک بگذارید.

7. در حال و هوای خود وارد شوید

یک احساس یا حالت را در سلامت آیفون ثبت کنیدیک احساس یا حالت را در سلامت آیفون ثبت کنید

شما می توانید احساسات خود را برای یک زمان خاص یا حال و هوای کلی خود را برای آن روز در iPhone و Apple Watch ثبت کنید. با گذشت زمان، این می تواند به شما کمک کند تا تاریخچه خود را حفظ کنید و وضعیت ذهنی خود را بهبود بخشید. همچنین می‌توانید برای ارزیابی خطر اضطراب و افسردگی به چند سؤال پاسخ دهید.

8. مراقبه و تأمل کنید

اعلان ذهن آگاهی را در اپل واچ باز کنیداعلان ذهن آگاهی را در اپل واچ باز کنید

برنامه Mindfulness در اپل واچ شما می‌تواند به شما کمک کند تا با درگیر شدن دوره‌ای در ۱ دقیقه، تمرکز کنید و ذهن خود را آرام کنید. نفس کشیدن و منعکس کنید جلسات این کار ساده می تواند به شما کمک کند از نظر ذهنی شاداب و با انگیزه باشید. می‌توانید در بخش «حواس‌آگاهی چیست» درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

9. چرخه قاعدگی خود را دنبال کنید

ردیابی چرخه در watchOS 6 معرفی شده استردیابی چرخه در watchOS 6 معرفی شده است

آیفون و اپل واچ می توانند به زنان کمک کنند تا چرخه قاعدگی خود را پیگیری کنند و اطلاعات مربوط به آن را ثبت کنند. می تواند شما را در مورد دوره بعدی، دوره باروری و موارد دیگر مطلع کند. می توانید آن را در آیفون تنظیم کنید اپلیکیشن سلامت > مرور کردن > ردیابی چرخه. این صفحه همچنین دارای اطلاعات مفیدی برای آموزش شما در مورد این موضوع است.

10. مراقب قلب خود باشید

ضربان قلب در اپل واچضربان قلب در اپل واچ

اپل واچ می تواند ضربان قلب شما را اندازه گیری کند و همچنین نوار قلب را از مچ دست شما بگیرد. حتی بهتر از آن این است که ساعت شما می تواند به طور خودکار ضربان قلب شما را در پس زمینه در فواصل زمانی معین اندازه گیری کند و در صورت پایین آمدن بسیار پایین یا افزایش بیش از حد به شما اطلاع دهد.

اگر اپل واچ ندارید و این 14 دلیل شما را متقاعد به خرید آن نمی کند، برنامه رایگان Google Fit می تواند از دوربین آیفون شما برای اندازه گیری ضربان قلب شما استفاده کند.

11. گوش های خود را سالم نگه دارید

برنامه نویز در اپل واچبرنامه نویز در اپل واچ

iOS و iPadOS دارای کنترل‌های داخلی هستند که نه تنها به شما امکان می‌دهند سطح صدای هدفون را در زمان واقعی اندازه‌گیری کنید، بلکه حداکثر حد صدای کمتری را برای پخش رسانه تنظیم کنید. این می تواند به شما در محافظت دراز مدت از گوش های خود کمک کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه ارسال Robux به حساب دیگری برای رایانه شخصی و موبایل

علاوه بر این، اپل واچ دارای یک برنامه نویز که می تواند سطح صدای اطراف شما را اندازه گیری کند و اگر برای مدت طولانی بیش از حد بلند باشد به شما هشدار می دهد.

12. مراقب چشمان خود باشید

پیام iPad خیلی نزدیک است در iPadOS 17پیام iPad خیلی نزدیک است در iPadOS 17

استفاده از آیفون یا آی پد خیلی نزدیک به صورت می تواند باعث خستگی چشم و افزایش خطر نزدیک بینی شود. برای رفع این مشکل، می‌توانید ویژگی فاصله صفحه را فعال کنید، که اگر دستگاه را برای مدت طولانی نزدیک به صورت خود نگه دارید، به‌طور خودکار استفاده از دستگاه را مسدود می‌کند. هنگامی که تلفن یا رایانه لوحی را در فاصله یک بازو حرکت می دهید، دوباره از آن استفاده می کنید.

رفتن به تنظیمات > زمان صفحه نمایش > فاصله صفحه نمایش و روشنش کن

13. زمان سپری شده در آفتاب را ببینید

مشاهده زمان سپری شده در نور روز در آیفونمشاهده زمان سپری شده در نور روز در آیفون

طبق گزارش اتاق خبر اپل، “موسسه بین المللی نزدیک بینی به کودکان توصیه می کند حداقل 80 تا 120 دقیقه در روز را در خارج از منزل سپری کنند.”

سنسور نور محیط در اپل واچ شما میزان زمانی را که در روز در بیرون از منزل می گذرانید را تخمین می زند. شما می توانید این اطلاعات را در آیفون مشاهده کنید اپلیکیشن سلامت زیر مرور کردن > داده های دیگر > زمان در نور روز.

نکته: را داده های دیگر بخش برنامه Health گزینه های زیادی دارد که می توانید داده ها را به صورت دستی یا از طریق برنامه ها و خدمات اختصاصی پر کنید. بنابراین، آن را بررسی کنید.

14. در مواقع اضطراری کمک بگیرید

https://www.youtube.com/watch?v=LNC-bxW-Dd4

iPhone و Apple Watch شما می‌توانند به‌طور خودکار راهنمایی دریافت کنند یا تماس با خدمات اضطراری و اعضای خانواده را آسان کنند. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

  • تشخیص سقوط: اگر سقوط سختی داشته باشید، اپل واچ شما به طور خودکار می تواند کمک دریافت کند.
  • تشخیص تصادف: آیفون 14 به بعد و اپل واچ سری 8 یا جدیدتر شما می توانند در صورت تصادف اتومبیل با خدمات اضطراری تماس بگیرند.
  • SOS ماهواره ای: اگر در یک منطقه دورافتاده و بدون پوشش سلولی گیر افتاده اید، آیفون 14 و نسخه های جدیدتر شما می توانند مستقیماً به ماهواره متصل شوند تا برای کمک با خدمات اضطراری تماس بگیرند.
  • تماس های اضطراری: می توانید اعضای خانواده و دوستان خود را به عنوان مخاطبین اضطراری اضافه کنید و برای دریافت کمک در شرایط ناگوار با آنها تماس بگیرید.
  • شناسه پزشکی: می‌توانید اطلاعات مفیدی درباره خود، از جمله گروه خونی، آلرژی‌ها، داروها و موارد دیگر را در شناسه پزشکی خود فهرست کنید، که حتی زمانی که دستگاه شما قفل است قابل دسترسی است. اگر تصادف کردید، اطرافیان شما می توانند شناسه پزشکی شما را ببینند و کمک بگیرند و همچنین به مخاطبین اورژانس شما اطلاع دهند.

15. از برنامه های شخص ثالث برای ثبت اطلاعات استفاده کنید

برنامه iOS Health و چندین برنامه شخص ثالث به خوبی با هم می کنند. به عنوان مثال، می توانید یک برنامه ردیابی آب را دانلود کنید تا تعداد لیوان های آبی که در روز می نوشید را ثبت کنید. سپس این اطلاعات همگام‌سازی می‌شوند و برای مرجع در برنامه سلامت iPhone شما در دسترس خواهند بود. اپ استور را کاوش کنید تا برنامه های سلامتی را بر اساس نیاز خود پیدا کنید.

نکته پاداش: ویجت های سلامتی را به صفحه قفل آیفون اضافه کنید

ویجت های سلامتی در صفحه قفل آیفونویجت های سلامتی در صفحه قفل آیفون

در حالی که استفاده از بسیاری از ویژگی‌های بالا آسان است، توصیه می‌کنم ویجت‌های سلامتی اپل مانند حلقه‌های فعالیت (تناسب اندام)، داروها (سلامت)، خواب و مواردی از این قبیل را به صفحه قفل آیفون خود اضافه کنید. به این ترتیب، هر بار که آیفون خود را بیدار می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را ببینید و به دنبال آن‌ها هدایت شوید.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/QagVXF
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *