4 روش برای اشتراک گذاری فایل ها و پوشه ها از Google Drive

زمان مطالعه: 8 دقیقه

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom میخواهیم از 4 روش برای اشتراک گذاری فایل ها و پوشه ها از Google Drive با شما صحبت کنیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

Google Drive یک سرویس ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری شگفت انگیز است. شما نه تنها می توانید فایل ها و پوشه ها را در آن ذخیره کنید، بلکه از Google Drive برای اشتراک گذاری فایل ها نیز استفاده کنید. در این پست با نحوه اشتراک گذاری فایل ها یا پوشه ها از آشنا می شویم.

 

فایل ها یا پوشه ها را از درایو گوگل به اشتراک بگذارید

خوشبختانه، می‌توانید دسترسی به فایل‌های Google Drive را با حساب‌های غیر Gmail و Gmail به اشتراک بگذارید. حتی می‌توانید فایل‌ها را از Google Drive به WhatsApp، Facebook و غیره به اشتراک بگذارید. بیایید شروع کنیم.

1. با ارسال

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها یا پوشه‌ها از Google Drive، ارسال ایمیل است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس های ایمیل را وارد کنید و گیرندگان ایمیلی حاوی فایل ها یا پوشه های به اشتراک گذاشته شده دریافت خواهند کرد.

برای اشتراک‌گذاری پوشه یا فایل Google Drive در رایانه شخصی یا تلفن همراه، این مراحل را دنبال کنید:

روی کامپیوتر

مرحله 1: وب‌سایت Google Drive را باز کنید و روی فایل یا پوشه‌ای که می‌خواهید به اشتراک بگذارید کلیک راست کنید.

مرحله 2: اشتراک گذاری و سپس اشتراک گذاری را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری رایانه شخصی Google Drive

مرحله 3: یک پنجره بازشو ظاهر می شود. آدرس ایمیل افرادی را که می خواهید فایل یا پوشه انتخابی Google Drive را با آنها به اشتراک بگذارید، وارد کنید.

می توانید هم حساب های ایمیل جیمیل و هم غیر جیمیل را وارد کنید.

فایل اشتراک‌گذاری رایانه شخصی Google Drive در ایمیل

مرحله 4: در صفحه بعدی، مجوز اشتراک‌گذاری را سفارشی کنید. به‌طور پیش‌فرض، کاربران دارای مجوزهای ویرایش هستند که می‌توانید با کلیک بر روی کادر ویرایشگر و انتخاب Viewer یا Commenter آن را تغییر دهید.

مرحله 5: همچنین می توانید یک پیام سفارشی برای ایمیل اضافه کنید و روی ارسال کلیک کنید.

مجوز ایمیل اشتراک فایل رایانه شخصی Google Drive

نکته: بدانید اشتراک‌گذاری در Google Drive چگونه کار می‌کند.

در موبایل

مرحله 1: برنامه Google Drive را در یا iPhone خود باز کنید.

مرحله 2: روی نماد سه نقطه در کنار یا زیر فایل یا پوشه ضربه بزنید و اشتراک گذاری را از منو انتخاب کنید.

اشتراک فایل موبایل Google Drive

مرحله 3: آدرس‌های ایمیلی را که می‌خواهید فایل را با آنها به اشتراک بگذارید اضافه کنید و با ضربه زدن روی ویرایشگر، مجوز را تغییر دهید.

نکته: می‌توانید یک پیام شخصی اضافه کنید.

مرحله 4: در نهایت، روی نماد ارسال در بالا ضربه بزنید تا فایل یا پوشه Google Drive با کاربران انتخاب شده از طریق ایمیل به اشتراک گذاشته شود.

فایل موبایل Google Drive ارسال ایمیل

نکته: بدانید چگونه فایل‌ها را از Google Drive در iPhone دانلود کنید

روش بالا به شما امکان می دهد فایل های Google Drive را از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید. اگر بخواهید آن را با استفاده از هر برنامه دیگری ارسال کنید چه؟ خوشبختانه، می‌توانید با اشتراک‌گذاری یک پیوند Google Drive منحصربه‌فرد این کار را انجام دهید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه استفاده از برچسب ها برای مخاطبین خاص در برنامه Google Contacts

تنها کاری که باید انجام دهید این است که پیوند را ایجاد کنید، آن را کپی کنید و آن را در هر برنامه دلخواه خود مانند WhatsApp، Facebook، Facebook Messenger، Outlook و غیره ارسال کنید.

این روش در دو حالت زیر قابل استفاده است:

  • شما باید پیوند فایل یا پوشه Google Drive را در برنامه هایی مانند WhatsApp، Messenger و غیره به اشتراک بگذارید.
  • کاربری که دسترسی به فایل یا پوشه Google Drive خود را به اشتراک گذاشتید، به طور تصادفی ایمیل دعوت را حذف کرد. اکنون می‌توانید مانند روش بالا، نامه را مجدداً ارسال کنید یا پیوند را کپی کرده و از طریق ایمیل یا هر برنامه دیگری ارسال کنید.

روی کامپیوتر

مرحله 1: چند مرحله اول مانند روش بالا است، یعنی روی فایل یا پوشه کلیک راست کنید. اشتراک گذاری و به دنبال آن اشتراک گذاری را انتخاب کنید

اشتراک گذاری رایانه شخصی Google Drive

مرحله 2: در اینجا دو روش مختلف برای اشتراک‌گذاری پیوند دریافت می‌کنید. به‌طور پیش‌فرض، گزینه Restricted انتخاب شده است که ابتدا باید آدرس ایمیل افرادی را که می‌خواهید پیوند را برایشان ارسال کنید، مانند تصویر بالا اضافه کنید.

مرحله 3: اگر قبلاً این کار را انجام داده‌اید، روی دکمه پیوند کپی کلیک کنید و آن را در برنامه‌ای که انتخاب می‌کنید جای‌گذاری کنید.

پیوند کپی رایانه Google Drive محدود شده است

مرحله 4: از طرف دیگر، برای به اشتراک گذاشتن آن با هر کسی، روی متن محدود شده کلیک کنید و “هر کسی که پیوند را دارد” را انتخاب کنید.

Google Drive PC به اشتراک گذاری فایل پیوند هر کسی

مرحله 5: بعد، روی کادر Viewer/Editor کلیک کنید و مجوزی را که می‌خواهید کاربران داشته باشند انتخاب کنید.

مرحله 6: در نهایت، روی دکمه پیوند کپی کلیک کنید و آن را با دوستان، خانواده یا همکاران خود به اشتراک بگذارید.

پیوند اشتراک گذاری رایانه شخصی Google Drive

مرحله 7: برای بستن پنجره روی Done کلیک کنید.

نکته: بدانید وقتی پیوند Google Drive را به اشتراک می گذارید چه اتفاقی می افتد.

در موبایل

مرحله 1: در برنامه تلفن همراه Google Drive، روی نماد سه نقطه در کنار فایل یا پوشه ضربه بزنید و از منو گزینه Share را انتخاب کنید.

مرحله 2: روی نماد اشتراک‌گذاری نشده (یا هر نماد دیگری) در پایین زیر مدیریت دسترسی ضربه بزنید.

مرحله 3: اکنون، اگر می‌خواهید پیوند را برای کاربرانی که فایل‌ها را با آنها به اشتراک گذاشته‌اید از طریق ایمیل ارسال کنید، روی نماد پیوند در بالا ضربه بزنید تا آن را کپی کنید. به کلیپ بورد خود پیوند دهید.

Google Drive تلفن همراه ارسال فایل محدود شده

مرحله 4: یا، روی Change در قسمت Restricted و سپس Restricted ضربه بزنید.

تلفن همراه Google Drive محدود شده است

مرحله 5: هر کسی را که پیوند دارد را انتخاب کنید.

مرحله 6: برای مدیریت مجوز فایل، روی Viewer ضربه بزنید. در نهایت، روی نماد پیوند در بالا ضربه بزنید تا پیوند را کپی کنید، که می‌توانید آن را با هر کسی به اشتراک بگذارید.

Google Drive تلفن همراه هر کسی با اشتراک پیوند

چند نکته قابل توجه:

  • اگر پوشه‌ای را در Google Drive به اشتراک بگذارید، کاربران فقط می‌توانند فایل‌های داخل پوشه و هیچ فایل دیگری را در حساب Google Drive شما مشاهده کنند.
  • هر کسی که پیوند را داشته باشد می‌تواند فایل‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده یا فایل‌های موجود در پوشه مشترک را مشاهده کند. بنابراین، مطمئن شوید که هیچ اطلاعات خصوصی را به اشتراک نمی گذارید.
  • افرادی که با استفاده از حساب Google وارد سیستم نشده اند به عنوان حیوانات ناشناس نشان داده می شوند.
  • هنگامی که یک پوشه به اشتراک گذاشته می شود، افراد دیگر نیز می توانند فایل ها را به آن پوشه اضافه کنند.
شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  والپیپرهای رسمی Samsung Galaxy Z Fold6 و Z Flip6 را دانلود کنید

3. چندین فایل یا پوشه را به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری چندین فایل یا پوشه از Google Drive آسان است. ابتدا فایل ها را انتخاب کنید و سپس روش های اشتراک گذاری آن فایل ها مانند بالا است. بیایید نحوه انتخاب و به اشتراک گذاری چندین فایل Google Drive را در رایانه شخصی بیاموزیم:

مرحله 1: یکی از فایل ها یا پوشه ها را انتخاب کنید. سپس، کلید Ctrl را نگه دارید و روی فایل‌هایی که می‌خواهید انتخاب کنید کلیک کنید.

نکته: اگر می‌خواهید چندین فایل را پشت سر هم انتخاب کنید، اولین فایل را انتخاب کنید، کلید Shift را نگه دارید و روی آخرین فایل برای انتخاب کلیک کنید.

مرحله 2: کلید Shift یا Ctrl را رها کنید. موارد انتخاب شده به صورت برجسته نشان داده می شوند. روی هر مورد انتخاب شده کلیک راست کرده و Share و سپس Share را انتخاب کنید.

مرحله 3: سپس، می‌توانید چندین فایل را از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید یا پیوندهای جداگانه آنها را کپی کنید. می توانید مجوزهای دسترسی آنها را به صورت جداگانه مدیریت کنید.

Google Drive چندین فایل را انتخاب می کند

توجه: شما نمی توانید چندین فایل را از Android یا iPhone به اشتراک بگذارید. باید فایل ها را به یک پوشه اضافه کنید و سپس آن پوشه را به اشتراک بگذارید.

4. فایل های باز را به اشتراک بگذارید

هر زمان که هر فایل ذخیره شده در Google Drive را باز می کنید، خواه فایل های بومی Google Drive مانند Google Docs، Google Sheets، Forms، و Slides یا هر تصویر یا ویدیویی باشد، یک دکمه اشتراک گذاری بزرگ در بالا پیدا خواهید کرد. روی آن کلیک کنید تا پاپ آپ Share باز شود، از آنجا می توانید آن را در یک ایمیل ارسال کنید یا پیوند آن را کپی کنید.

فایل های Google Drive به اشتراک بگذارید

در مورد Google Forms، فرم را باز کنید و روی نماد سه نقطه کلیک کنید و اگر می خواهید دیگران در Google Form شما تغییراتی ایجاد کنند، افزودن همکاران را کلیک کنید.

توجه: وقتی یک سندنگار، کاربرگ‌نگار یا اسلاید Google را به اشتراک می‌گذارید، افراد می‌توانند در صورتی که مجوز را روی ویرایشگر تنظیم کرده باشید، تغییراتی در سند ایجاد کنند.

نکته پاداش: نحوه اشتراک گذاری کل Google Drive

Google یک گزینه بومی برای اشتراک‌گذاری محتوای کل Google Drive ارائه نمی‌کند. با این حال، راه حل های زیر وجود دارد:

  • شما باید تمام فایل‌ها و پوشه‌های موجود در Google Drive خود را انتخاب کنید و محتوا را در رایانه شخصی خود دانلود کنید. سپس، محتوا را در یک حساب Drive دیگر آپلود کنید. با این حال، همانطور که مشخص است، بسته به اندازه فایل شما، ممکن است زمان زیادی طول بکشد. علاوه بر این، فایل‌های موجود در حساب جدید به‌عنوان فایل‌های جدید اضافه می‌شوند تا هیچ سابقه قبلی مانند نظرات، سابقه، همکاران و غیره نداشته باشند.
  • اگر حساب Google Workspace دارید، می‌توانید از درایوهای مشترک نیز استفاده کنید.

نکته: با نحوه انتقال Google Drive به حساب دیگری آشنا شوید. همچنین، نحوه حذف فایل های به اشتراک گذاشته شده از Google Drive را بیاموزید.

به اشتراک گذاری سریع فایل ها

اینها چند روش آسان برای به اشتراک گذاری فایل ها و پوشه ها از Google Drive در تلفن همراه و رایانه شخصی بودند. قبل از رفتن، بدانید که چگونه فضای ذخیره‌سازی را در Google Drive آزاد کنید.

امیدواریم از این مقاله 4 روش برای اشتراک گذاری فایل ها و پوشه ها از Google Drive مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

5/5 - (1 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://98zoom.ir/4-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%b1%d8%a7%da%a9-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%81%d8%a7%db%8c%d9%84-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%be%d9%88%d8%b4%d9%87-%d9%87%d8%a7/
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *