5 سوال کلیدی که بنیانگذاران فناوری آب و هوا باید از سرمایه گذاران تاثیرگذار بپرسند

به گزارش سایت نود و هشت زوم 5 سوال کلیدی که بنیانگذاران فناوری آب و هوا باید از سرمایه گذاران تاثیرگذار بپرسند
که در این بخش به محتوای این خبر با شما کاربران گرامی خواهیم پرداخت

دنیا شاهد است افزایش مهیج و ضروری در استارت‌آپ‌های فناوری آب و هوا، با افزایش 64 درصدی بخش فناوری تأثیرگذار از پایان سال 2020. و با افزایش عرضه، نسل جدیدی از سرمایه‌گذاران به میدان آمده‌اند: Impact VC.

من به عنوان یک متخصص تاثیر که در یک VC کار می کنم، متعهد به حمایت از بنیانگذاران در دستیابی به اهداف بلندپروازانه و فراخوانی تغییرات مثبت هستم. برای کمک به سرمایه‌گذاری‌های تأثیرپذیر بیشتر، در اینجا پنج سؤال کلیدی وجود دارد که همه بنیان‌گذاران باید از سرمایه‌گذاران تأثیرگذار که برای فضایی روی میز اصلی شما رقابت می‌کنند بپرسند.

آیا شما واقعا یک صندوق سرمایه گذاری تاثیرگذار هستید؟

اول از همه، شما باید اصطلاحات را یاد بگیرید. اجرای اخیر مقررات افشای مالی پایدار (SFDR) در اتحادیه اروپا شفافیت را برای طبقه بندی بودجه به ارمغان آورده است. تشخیص اینکه آیا سرمایه گذار یک صندوق ماده 6، 8 یا 9 است، مهم است. تفاوت را درک کنید و بدانید که این برای شما به عنوان یک بنیانگذار چه معنایی دارد.

صندوق‌های ماده 9 نیز مانند ما منحصراً بر سرمایه‌گذاری‌های پایدار متمرکز شده‌اند که هدف سرمایه‌گذاری آن تأثیرگذاری است. آنها همچنین “صندوق سبز تیره” نامیده می شوند. یک سطح پایین تر، ما صندوق های ماده 8 را داریم که هدف آن ارتقای ویژگی های زیست محیطی و اجتماعی بدون تعهد انحصاری به پایداری است. این یک “صندوق سبز روشن” است. در نهایت، ماده 6 وجود دارد که به عنوان “صندوق های خاکستری” شناخته می شود. آنها هیچ ادعایی در مورد تأثیر یا پایداری ندارند، اگرچه ممکن است بخشی از سرمایه خود را به سرمایه گذاری های پایدار اختصاص دهند.

علاوه بر تنظیم وجوه تحت SFDR، اتحادیه اروپا راهنمایی هایی را در مورد اینکه چه فعالیت های اقتصادی را از نظر زیست محیطی و اجتماعی پایدار و به ویژه تأثیرگذار می دانند، ارائه کرده است. این همان چیزی است که طبقه‌بندی اتحادیه اروپا نامیده می‌شود، طبقه‌بندی از حوزه‌های تجاری که سرمایه، نوآوری و توجه بیشتری را تضمین می‌کند، زیرا اینها واقعاً سوزن را برای سیاره ما و بشریت حرکت می‌دهند.

انتخاب بین مواد 8 و 9

اکثر VCهایی که امروز کار می کنند به عنوان کلیات در دسته ماده 6 قرار می گیرند، بنابراین ما آنها را کاملاً در اینجا حذف می کنیم. برای بنیان‌گذاران فناوری آب و هوا، که سرمایه‌گذاران تأثیرگذار متخصص را انتخاب می‌کنند (صندوق‌های ماده 8 یا 9)، توصیه می‌شود در راستای تأثیرگذاری باقی بمانند. در حال حاضر، برای VC های ضربه ای که با ماده 8 یا 9 مطابقت دارند، در اروپا حدود 50-50 است.

هنگام برخورد با صندوق های ماده 8، آنها احتمالاً از شما می خواهند که نشان دهید که با چندین معیار زیست محیطی یا اجتماعی که آنها به ویژه مهم تعریف کرده اند، مطابقت دارید، مانند شاخص های تأثیر نامطلوب اصلی (PAI) که تأثیرات پایداری منفی تصمیمات یا توصیه های سرمایه گذاری را ارزیابی می کند. آنها همچنین به شما نشان خواهند داد که چگونه خطرات مرتبط با پایداری را شناسایی کرده و برای کاهش آن کار کنید.

صندوق های ماده 9 این کار و موارد دیگر را انجام می دهند و از شما می خواهند که صحبت کنید. آنها شواهد ملموس تری از تأثیرات زیست محیطی یا اجتماعی شرکت شما و اینکه چگونه می توانید در طول زمان آن را اندازه گیری کنید، طلب خواهند کرد. آنها بر لزوم اجتناب از ایجاد آسیب قابل توجه و مدیریت مسئولانه کسب و کار، هم با عملیات داخلی و هم در سراسر زنجیره ارزش تأکید می کنند.

کار سختی به نظر می رسد، اما انتخاب صندوق ماده 9 چندین مزیت دارد. از بسیاری جهات، صندوق های ماده 9 اغلب به عنوان “معامله واقعی” در بازار تلقی می شوند، که مهر تاییدی را در سندیکای سرمایه گذاری ارائه می دهد که اعتبار برند را در استارتاپ شما ایجاد می کند. همانطور که شرکت شما رشد می کند، این وضعیت باید به شما امکان دسترسی به سرمایه های متنوع تری را بدهد که شرکت های بدون تاثیر نمی توانند به دست آورند.

کدام شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) را در اولویت قرار می دهید؟

با توجه به تفاوت‌های ظریف مقررات SFDR، برای بنیان‌گذاران مهم است که سرمایه‌گذاران را در تعریف آنچه «تاثیر» می‌نامند و نحوه اندازه‌گیری آن را به چالش بکشند. این یک علم کامل نیست و به ویژه در هنگام اندازه‌گیری تأثیر بالقوه شرکت‌های در مراحل اولیه که ممکن است هم پیش محصول و هم مشتری باشند، چالش برانگیز است.

امیدواریم از این مقاله مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/FzniYz
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *