5 نکته مهم ایمنی شبکه های اجتماعی برای فصل تعطیلات

زمان مطالعه: 5 دقیقه

اخیراً پوشش رسانه‌ای زیادی در مورد کودکان و ایمنی آنلاین صورت گرفته است زیرا دو لایحه جدید در کنگره راه می‌یابند. اولین مورد، COPPA 2.0 (قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان)، به‌روزرسانی از COPPA موجود است که در سال 1998 منتشر شد – بسیار قبل از استفاده از تلفن‌های و رسانه‌های اجتماعی گسترده. قانون دوم، KOSA (قانون ایمنی آنلاین کودکان)، به طور خاص طراحی و عملیات پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را هدف قرار می‌دهد – اگرچه انتقاداتی از سوی گروه‌های آزادی مدنی دریافت کرده است.

در حالی که این صورت‌حساب‌ها حرکتی خوشایند برای خانواده‌ها و جامعه به طور کلی است، ممکن است این سوال مطرح شود که چرا اینقدر طولانی شده است، به‌ویژه در رابطه با به‌روزرسانی COPPA، چیزی که ۲۵ سال پیش ظاهر شد: دنیایی متفاوت، از نظر فناوری.

زمان این گفتگوهای جاری همزمان با فصل تعطیلات جشن آتی است. درست مانند تعطیلات تابستانی طولانی، این زمان برای والدین بسیار هیجان انگیز و استرس زا است، زیرا در حالی که فرزندانشان اوقات فراغت بیشتری دارند، خود را درگیر بسیاری از تعهدات می دانند. نتیجه، ناگزیر، افزایش زمان تماشای صفحه نمایش در میان کودکان و نوجوانان است. در حالی که یافتن جایگزینی برای صفحه نمایش سخت است، راه هایی برای کاهش آسیب وجود دارد – با در نظر گرفتن این موضوع، ما فکر کردیم که نکاتی را برای ایمنی رسانه های اجتماعی جمع آوری کنیم.

5 نکته مهم ایمنی رسانه های اجتماعی

مکان شماره 1

بهتر است خود را در رسانه های اجتماعی یا هر جای آنلاین به اشتراک نگذارید. بسیاری از پلتفرم‌ها دارای ویژگی برچسب‌گذاری جغرافیایی هستند که می‌تواند یک دعوت آشکار برای سارقان، شکارچیان و قلدرها باشد. این ویژگی برچسب‌گذاری جغرافیایی باید با غیرمجاز کردن خدمات مکان غیرفعال شود. به همین ترتیب، احتمالاً بهتر است قبل از به اشتراک گذاشتن تصاویر تعطیلات، منتظر بمانید تا در خانه باشید. در نهایت، ضروری است که کودکان بدانند آدرس خانه خود را فاش نکنند.

ارتباط شماره 2

در نظر بگیرید که برای یک جلسه خانوادگی بنشینید تا در مورد برنامه استفاده از رسانه های اجتماعی بحث کنید. در این جلسه، می توانید در مورد مرزها بحث کنید و به یک اجماع برسید، به عنوان مثال، توافق بر سر ممنوعیت تردد در رسانه های اجتماعی برای کمک به خواب. از فرزندتان بپرسید که از چه برنامه‌ها یا پلتفرم‌هایی استفاده می‌کند، چه چیزی را دوست دارد و چه چیزی را دوست ندارد. شما وارد حوزه کودک خود خواهید شد: بگذارید آنها نیز شما را راهنمایی کنند. صحبت های خود را آرام و باز داشته باشید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  ترزو 16 میلیون دلار برای استخراج داده های کلیدی از قراردادها به دست می آورد •

البته، مهم است که بر روی نکات مثبت رسانه های اجتماعی و زمان تماشای صفحه نیز تمرکز کنید – با تمرکز صرف بر روی نکات منفی و خطرات، توافق بر سر یک رسانه شاد و چارچوبی مسئولانه دشوار خواهد بود. بودن در یک صفحه به این معنی است که فرزندان شما اعتماد به نفس و اعتماد دارند تا با سؤالات و نگرانی‌ها به سراغ شما بیایند.

شماره 3 اشتراک گذاری بیش از حد

این مهم است که فرزندان شما بدانند که بیش از حد به اشتراک نگذارند. بچه‌ها اغلب برای درک عواقب بالقوه اشتراک‌گذاری بیش از حد تلاش می‌کنند، بنابراین این وظیفه بزرگسالان است که با آنها بنشینند و توضیح دهند که چرا این کار بد است و خطراتی که می‌تواند افراد را در معرض آن قرار دهد. کودکان نباید بدانند:

  • نام، شماره، آدرس ایمیل، رمز عبور، آدرس، مدرسه، یا تصویر آنها را ارائه دهید (تا زمانی که زمینه را بررسی کنید).
  • به ایمیل‌ها، پیام‌ها یا درخواست‌های دوستی افرادی که نمی‌شناسند پاسخ دهید.
  • به پیام ها و/یا تصاویر آزاردهنده یا آزاردهنده پاسخ دهید.
  • به صورت فیزیکی با هر کسی که فقط به صورت آنلاین ملاقات کرده‌اند ملاقات کنید – یا با کسی که نمی‌شناسید.
  • تصاویر اشیاء با ارزش مانند هدایای گران قیمت کریسمس را به اشتراک بگذارید.

همیشه به فرزندان خود یادآوری کنید قبل از اینکه پست کنند فکر کنید. اطلاعات خصوصی خصوصی است: اطمینان حاصل کنید که تنظیمات حریم خصوصی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی حداکثر است. اگر از همه این تنظیمات غرق شدید، “بررسی کننده حریم خصوصی رسانه های اجتماعی” Trend Micro Family به شما کمک می کند تا آنها را در یک مکان مرکزی پیکربندی و بهینه کنید – برای اطلاعات بیشتر به زیر مراجعه کنید!

شماره 4 شهروندی دیجیتال

این مهم است که کودکان با مفهوم شهروندی دیجیتال آشنا هستند. جدا از مثال زدن، قوانین زیر را برای رعایت کردن ارائه دهید:

  • همه با “قانون طلایی” آشنا هستند: با دیگران همانطور رفتار کن که دوست داری با تو رفتار کنند. گاهی همه ما به یک یادآوری ملایم نیاز داریم. مهمتر از همه، خوب باشید – و از منفی گرایی و شایعات دوری کنید.
  • آدم خودت باش تظاهر به چیزی نکنید که نیستید. این که واقعاً هستید، آن دسته از افرادی را که واقعاً برای شما خوب هستند جذب می کند.
  • به فرزندان خود یادآوری کنید که هر آنچه در اینترنت پست می‌کنند احتمالاً همانجا باقی خواهد ماند. محتوا را می توان حذف کرد، اما می توان آن را در یک لحظه نیز اسکرین شات گرفت.
شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  روسیه مقامات دولتی را از استفاده از آیفون برای ترس از هک تلفن منع می کند

شماره 5 سم زدایی دیجیتال

والدین همچنین ممکن است گاهی اوقات یک سم زدایی دیجیتالی خانوادگی را در نظر بگیرند – به خصوص در دوره کریسمس و سال نو، زمانی که خانواده ها معمولا زمان بیشتری را با هم دارند. برای ایده های عالی، به مقاله قبلی سم زدایی دیجیتال خانوادگی ما نگاهی بیندازید. همچنین فهرست حماسی ما از 50 فعالیت بدون صفحه نمایش وجود دارد تا از آنها الهام بگیرید.

دست یاری از Trend Micro

اینجا در Trend Micro، ما چالش های فرزندپروری مدرن را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما از موفقیت Trend Micro Family، ما هیجان زده شده ایم رایگان راه حل سلامتی دیجیتال که ها را هم برای والدین و هم برای بچه ها مرتبط کرده است. با استفاده از این ابزار والدین همه‌جانبه، به‌روزرسانی‌هایی را از Trend Micro در مورد وضعیت فرزندانتان دریافت خواهید کرد. جستجوکردن برای، مشاهده، و حتی چه چیزی مکان ها آنها بازدید کرده اند. هوش مصنوعی بلادرنگ ما را که محتوای نامناسب را محو می‌کند و همچنین ابزار محافظت از حریم خصوصی رسانه‌های اجتماعی ما را به این موارد اضافه کنید – و در مدیریت زمان صفحه نمایش از پشتیبانی لازم برخوردار خواهید شد.

اخیرا، TechRadar یک بررسی ارگانیک از Trend Micro Family منتشر کرده است و به آن امتیاز چشمگیر 4.5/5 را می دهد.

اینستاگرام Slang_TechRadar_20220629
اسکرین شات امتیاز بررسی TechRadar
Trend Micro Family_Doenload Now_Horizontal_5 ثانیه

امنیت اینترنت ما برای کودکان و خانواده ها نیز یک منبع عالی است. این دانشگاه در سال 2008 تأسیس شد و از آن زمان با دسترسی به بیش از 3 میلیون دانش آموز، والدین و معلمان در 20 کشور به موفقیت بزرگی دست یافت. آکادمی سایبر یک مجموعه تعاملی سرگرم کننده برای کودکان و والدین آنها است تا درس هایی در مورد ایمنی اینترنت و سلامت دیجیتال بیاموزند. درس‌ها، تایم آنلاین، و عادات سالم، شروع خوبی خواهند بود – و ما به تازگی یکی را در مورد اطلاعات نادرست اضافه کرده‌ایم.

نکات تعطیلات رسانه های اجتماعی_ درس آکادمی سایبری صفحه_20221130
صفحه درس آکادمی سایبر

تعطیلات مبارک، مردم! مثل همیشه، اگر این مقاله را برایتان جالب و/یا مفید خوانده اید، لطفاً انجام دهید اشتراک گذاری آن را با دوستان و خانواده برای کمک به حفظ امنیت و محافظت از جامعه آنلاین. و لایک و کامنت فراموش نشه.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/TEVpaf
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *