6 بهترین راه برای رفع عدم کارکرد آواز Apple Music در آیفون

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom میخواهیم از 6 بهترین راه برای رفع عدم کارکرد آواز Apple Music در آیفون
با شما صحبت کنیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

Apple Music Sing یک ویژگی جدید در iOS 16.2 است که به کاربران امکان می‌دهد شدت آواز را در یک آهنگ تنظیم کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با آهنگ‌های مورد علاقه خود با سازهای بکر همراه (کارائوکه) بخوانند. برخی از کاربران از این موضوع شکایت دارند که Apple Music Sing در آیفون‌های خود احساس تکه تکه می‌کند.

اگر از علاقه‌مندان به موسیقی هستید و با Apple Music Sing مشکل دارید، می‌توانید آیفون خود را مجددا راه‌اندازی کنید تا ببینید آیا این مشکل حل می‌شود یا خیر. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، می‌توانید این بهترین راه‌ها را برای رفع Apple Music Sing در آیفون خود امتحان کنید.

1. بررسی کنید که آیا آیفون از Apple Music Sing پشتیبانی می کند یا خیر

اگر Apple Music Sing روی آیفون شما کار نمی کند، ابتدا باید بررسی کنید که آیا آیفون شما از این ویژگی پشتیبانی می کند یا خیر. Apple Music Sing فقط در مدل‌های منتخب آیفون با پشتیبانی از iOS 16.2 و همچنین برای مشترکین Apple Music در دسترس است.

در اینجا لیستی از تمام آیفون هایی که از Apple Music Sing پشتیبانی می کنند آورده شده است:

  • آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو، آیفون 14 پرو مکس
  • آیفون 13، آیفون 13 مینی، آیفون 13 پرو، آیفون 13 پرو مکس
  • آیفون 12، آیفون 12 مینی، آیفون 12 پرو، آیفون 12 پرو مکس
  • آیفون 11، آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس
  • آیفون SE (نسل سوم)

2. آیفون را به iOS 16.2 آپدیت کنید

اگر آیفون خود را به iOS 16.2 آپدیت نکرده باشید، Apple Music Sing کار نخواهد کرد. بنابراین باید آیفون خود را به آخرین نسخه iOS – حداقل iOS 16.2 به روز کنید. در اینجا نحوه بررسی و نصب آخرین به‌روزرسانی‌های iOS بر روی آیفون خود آورده شده است:

مرحله 1: برنامه Setting را در آیفون خود پیدا کرده و باز کنید.

گام 2: به پایین اسکرول کنید و روی General ضربه بزنید.

مرحله 3: در قسمت General، بر روی گزینه ای که می گوید Software Update ضربه بزنید.

مرحله 4: اگر آپدیت جدیدی در دسترس است، روی دانلود و نصب ضربه بزنید.

مراحل ذکر شده در بالا به شما کمک می کند تا به سرعت آخرین نسخه iOS را بر روی آیفون خود دانلود و نصب کنید. با این حال، اگر قادر به انجام این کار نیستید، ممکن است بخواهید نگاهی به راهنمای ما در مورد راه‌های رفع عدم به‌روزرسانی آیفون به جدیدترین نرم‌افزار بیندازید.

پس از انجام این کار، Apple Music را باز کنید تا ببینید آیا مشکلات شما برطرف شده است یا خیر. اگر پس از به‌روزرسانی آیفون خود به iOS 16.2 یا جدیدتر، باز هم نمی‌توانید از Apple Music Sing استفاده کنید، می‌توانید به راه‌حل بعدی بروید.

3. ترک اجباری و راه اندازی مجدد Apple Music

اگر آیفون شما از Apple Music Sing پشتیبانی می‌کند اما هنوز نمی‌توانید از آن استفاده کنید، می‌توانید اجبار را ترک کنید و Apple Music را دوباره راه‌اندازی کنید. اگرچه این ممکن است ابتدایی به نظر برسد، برنامه های ترک اجباری می توانند به طور موثر بسیاری از مشکلاتی را که ممکن است در هر برنامه ای در آیفون شما ایجاد شود حل کنند.

در اینجا نحوه خروج اجباری و راه اندازی مجدد Apple Music در iPhone آمده است:

مرحله 1: App Switcher را در آیفون خود باز کنید.

برای باز کردن App Switcher در آیفون‌هایی که از iPhone 11 شروع می‌شوند، انگشت خود را به سمت بالا بکشید و نوار Home را نگه دارید. برای باز کردن App Switcher باید دکمه Home را در iPhone SE (نسل سوم) دوبار فشار دهید.

گام 2: برای خروج اجباری، صفحه Apple Music را به سمت بالا بکشید.

مرحله 3: نماد Apple Music را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا آن را دوباره در آیفون خود راه اندازی کنید. سپس، بررسی کنید که آیا Apple Music Sing مطابق انتظار کار می کند یا خیر.

اگر ترک اجباری و راه‌اندازی مجدد Apple Music کمکی نکرد، ممکن است بخواهید بررسی کنید که آیا آهنگ از Apple Music Sing پشتیبانی می‌کند یا خیر.

4. بررسی کنید که آیا آهنگ از آهنگ Apple Music Sing پشتیبانی می کند یا خیر

اگر هیچ یک از راه حل های قبلی کمکی نکرد، این احتمال وجود دارد که آهنگی که در حال پخش آن هستید از Apple Music Sing پشتیبانی نکند. این یک ویژگی نسبتاً جدید در زمان نوشتن این پست است و همه آهنگ‌ها از Apple Music Sing پشتیبانی نمی‌کنند، به خصوص آنهایی که ممکن است از کتابخانه iTunes خود همگام‌سازی کرده باشید.

در اینجا نحوه بررسی اینکه آیا آهنگی که در حال پخش آن هستید از Apple Music Sing پشتیبانی می کند، آمده است:

مرحله 1: Apple Music را در آیفون خود پیدا کرده و باز کنید. سپس آهنگی را که دوست دارید با آن بخوانید پخش کنید.

گام 2: وقتی آهنگ شروع به پخش کرد، روی پخش کننده ضربه بزنید تا Now Playing باز شود.

مرحله 3: روی نماد Lyrics واقع در گوشه سمت چپ پایین ضربه بزنید.

مرحله 4: به دنبال نماد Sing (یکی با میکروفون و ستاره) بگردید تا بررسی کنید که آیا آن آهنگ از Apple Music Sing پشتیبانی می کند یا خیر.

اگر نماد ظاهر شد، روی آن ضربه بزنید تا حالت آواز فعال شود. سپس برای تنظیم میزان صدای آواز، انگشت خود را به سمت بالا یا پایین بکشید. این نماد را در آهنگ هایی که از Apple Music Sing پشتیبانی نمی کنند ظاهر می شود.

اگر می‌خواهید آهنگ‌های جدیدی را پیدا کنید که از Sing پشتیبانی می‌کنند، می‌توانید دسته‌بندی فهرست شده در برگه جستجوی Apple Music را بررسی کنید. دسته Sing به شما امکان دسترسی به لیست های پخش متعدد آهنگ هایی را می دهد که از Apple Music Sing در ژانرها و زبان های مختلف از جمله انگلیسی، کره ای، فرانسوی و غیره پشتیبانی می کنند.

5. بررسی کنید که حالت کم مصرف فعال است یا خیر

iOS یک حالت کم مصرف برای حفظ باتری آیفون شما تا شارژ بعدی ارائه می دهد. حالت Low Power Mode لمسی را خاموش می‌کند، استفاده از برنامه پس‌زمینه را کاهش می‌دهد، اعلان‌های فشار و سایر ویژگی‌ها از جمله Apple Music Sing را غیرفعال می‌کند تا باتری آیفون شما حفظ شود. بنابراین، باید بررسی کنید که حالت کم مصرف در آیفون شما فعال است یا خیر و همانطور که در مراحل زیر نشان داده شده است، آن را خاموش کنید:

مرحله 1: اپلیکیشن Settings را در آیفون خود پیدا کرده و باز کنید.

گام 2: وقتی برنامه تنظیمات باز شد، روی باتری ضربه بزنید.

مرحله 3: روی کلید حالت کم مصرف ضربه بزنید تا خاموش شود.

اگر حتی پس از غیرفعال کردن حالت کم مصرف نمی توانید از Apple Music Sing استفاده کنید، باید سعی کنید Apple Music را بر روی آیفون خود حذف و دوباره نصب کنید.

6. برنامه Apple Music را دوباره نصب کنید

اگر هیچ یک از راه حل ها جواب نداد، آخرین کاری که می توانید انجام دهید این است که برنامه Apple Music را در آیفون خود حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا باگ‌های ناشناخته‌ای را که ممکن است مانع از کارکرد Apple Music Sing بر روی آیفون شما شوند، حذف کنید. با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم چگونه:

مرحله 1: صفحه ای را که Apple Music در آن قرار دارد در آیفون خود پیدا کنید. هر قسمت خالی از صفحه اصلی را لمس کنید و نگه دارید تا نمادهای برنامه تکان بخورند.

گام 2: روی علامت منفی در گوشه سمت چپ بالای نماد Apple Music ضربه بزنید.

مرحله 3: از اعلان تایید، روی گزینه Delete App ضربه بزنید.

مرحله 4: App Store را در آیفون خود باز کنید و Apple Music را جستجو کنید. سپس، برای دانلود و نصب مجدد Apple Music، روی نماد ابر آبی ضربه بزنید.

مرحله 5: نماد Apple Music را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا آن را دوباره در آیفون خود راه اندازی کنید. سپس، بررسی کنید که آیا Apple Music Sing مطابق انتظار کار می کند یا خیر.

با آهنگ های مورد علاقه خود بدون هیچ مشکلی آواز بخوانید

راه حل های ذکر شده در بالا می توانند به سرعت به شما در عیب یابی و رفع مشکلاتی که ممکن است مانع از کارکرد Apple Music Sing در آیفون شما شوند کمک کنند. هنگامی که این کار را انجام دادید، می‌توانید آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را بدون مشکل بخوانید، همچنین با اشعار همگام‌سازی شده در زمان واقعی و کنترل دقیق بر سطوح آوازی آهنگ برای سازهای واضح.

علاوه بر این، اگر با مشکلاتی مانند کار نکردن Dolby Atmos یا پخش نشدن آهنگ بعدی اپل در iPhone مواجه هستید، می‌توانید به راهنماهای قبلی ما مراجعه کنید.امیدواریم از این مقاله مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *