6 بهترین راه برای رفع عدم کارکرد Steam Remote Play در ویندوز 11

زمان مطالعه: 10 دقیقه

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom میخواهیم از 6 بهترین راه برای رفع عدم کارکرد Steam Remote Play در ویندوز 11
با شما صحبت کنیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

Steam یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های بازی با کتابخانه‌ای وسیع از بازی‌ها است. همچنین دارای ویژگی‌های مفیدی مانند به‌روزرسانی خودکار بازی‌ها، خواستگاری سرور، مدیریت دانلودهای بازی‌های شما و غیره است. Steam همچنین Steam Remote Play را ارائه می‌کند تا به شما امکان می‌دهد از راه دور از هر تلفن ، تبلت یا شخصی دیگری که به اینترنت متصل است، در زمان خارج از خانه بازی کنید. البته، کامپیوتر شما با Steam باید روشن بماند.

اگرچه ویژگی Remote Play مفید به نظر می رسد، اما ممکن است راه اندازی آن کمی دشوار باشد و ممکن است به دلایل نامعلومی از کار بیفتد. ما فهرستی از راه‌حل‌های ممکن برای رفع این مشکل ایجاد کرده‌ایم که Steam Remote Play روی رایانه شخصی ویندوز 11 شما کار نمی‌کند.

1. بررسی کنید که آیا Remote Play در Steam فعال است یا خیر

برای جفت کردن تلفن هوشمند یا سایر دستگاه‌های خود با Steam با استفاده از قابلیت Remote Play، باید کلید Remote Play را در Steam فعال کنید. در اینجا نحوه فعال کردن سریع آن در رایانه شخصی خود آورده شده است.

مرحله 1: کلیدهای Windows + S را فشار داده و تایپ کنید بخار. از نتیجه برای Steam، روی Open کلیک کنید.

گام 2: بر روی گزینه Steam واقع در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید. از منوی زمینه که ظاهر می شود، روی تنظیمات کلیک کنید.

مرحله 3: در گفتگوی Setting بر روی گزینه Remote Play کلیک کنید.

مرحله 4: روی چک باکسی که می گوید Enable Remote Play را کلیک کنید. سپس روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

با فعال کردن کلید Remote Play، می توانید گوشی خود را از طریق برنامه Steam Link با Steam جفت کنید و در حال حرکت بازی کنید. با این حال، اگر Steam Remote Play از کار کردن خودداری کرد، به راه حل بعدی بروید.

2. Unpairing و Repairing Device خود را امتحان کنید

اگر تلفن یا رایانه لوحی‌تان به Steam متصل است، اما هنوز کار نمی‌کند، سعی کنید جفت‌سازی را لغو کرده و دوباره وصل کنید تا ببینید آیا این کار کمکی می‌کند یا خیر. در اینجا نحوه انجام این کار در رایانه شخصی آورده شده است:

مرحله 1: کلیدهای Windows + S را فشار داده و تایپ کنید بخار. سپس از نتیجه برای Steam، بر روی Open کلیک کنید.

گام 2: بر روی گزینه Steam واقع در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید. سپس از منوی ظاهر شده بر روی Settings کلیک کنید.

مرحله 3: در گفتگوی تنظیمات، روی Remote Play در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید.

مرحله 4: دستگاه جفت شده قبلی خود را انتخاب کنید و روی دکمه Unpair Devices کلیک کنید. سپس، هنگامی که یک درخواست Unpair devices بر روی صفحه نمایش شما ظاهر شد، روی OK کلیک کنید.

مرحله 4: اکنون روی گزینه ای که می گوید Pair Steam Link را کلیک کنید و مانند قبل با استفاده از برنامه Steam Link گوشی خود را مجدداً به مشتری Steam متصل کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  5 راه حل برتر برای خطای «همه به‌روزرسانی‌ها با موفقیت حذف نشدند» در ویندوز

اگر Steam Remote Play پس از لغو جفت و تعمیر تلفن یا رایانه لوحی شما همچنان کار نمی کند، ممکن است به سراغ راه حل های پیشرفته تری بروید.

3. اجازه Steam از طریق فایروال Windows Defender را بدهید

Windows Defender Firewall یک ویژگی امنیتی است که در ویندوز تعبیه شده است که به برنامه های رایانه شما اجازه می دهد یا از برقراری ارتباط خروجی یا ورودی جلوگیری می کند. فایروال Windows Defender گاهی اوقات می تواند Steam Remote Play را از برقراری تماس با تلفن هوشمند یا رایانه لوحی شما محدود کند.

همانطور که در مراحل زیر توضیح داده شده است، می توانید به سرعت این مشکل را با اجازه دادن به Steam از طریق فایروال Windows Defender به سرعت بررسی و برطرف کنید:

توجه داشته باشید: برای انجام مراحل زیر به امتیازات مدیریتی روی رایانه خود نیاز دارید.

مرحله 1: روی دکمه Start در نوار وظیفه کلیک کنید و تایپ کنید فایروال ویندوز دیفندر. سپس بر روی Open در کنار نتیجه جستجوی Windows Defender Firewall کلیک کنید.

گام 2: در پنجره Windows Defender Firewall، روی «Allow an app or feature through Windows Defender Firewall» در ستون سمت چپ کلیک کنید.

مرحله 3: روی دکمه Change Settings کلیک کنید. هنگامی که یک فرمان کنترل حساب کاربری ظاهر شد، بله را انتخاب کنید. از لیست «برنامه‌ها و ویژگی‌های مجاز» به دنبال Steam بگردید. اگر نتوانستید آن را پیدا کنید، روی دکمه “Allow other app” در پایین کلیک کنید.

مرحله 4: وقتی پنجره افزودن برنامه باز شد، روی دکمه Browse کلیک کنید.

مرحله 5: مسیر زیر را کپی کرده و در نوار آدرس پنجره Browse (File Explorer) قرار دهید:

C:\Program Files (x86)\Steam

وقتی به پوشه تعیین شده رسیدید، Steam.exe را انتخاب کرده و روی Open کلیک کنید.

مرحله 6: پس از ظاهر شدن Steam در قسمت Apps، روی دکمه Add کلیک کنید.

مرحله 7: یک ورودی جدید «Steam» در لیست برنامه‌ها و ویژگی‌های مجاز ظاهر می‌شود. اطمینان حاصل کنید که چک باکس های گزینه های خصوصی و عمومی که در کنار آن قرار دارند علامت زده شده باشند. سپس روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

4. پروتکل IPv6 را در رایانه شخصی خود غیرفعال کنید

فعال کردن IPv6 در حال حاضر می تواند باعث مشکلات سازگاری شود. تقریباً همه رایانه‌ها و برنامه‌ها هنوز به پروتکل خوب قدیمی IPv4 برای اتصال به اینترنت متکی هستند.

بنابراین، اگر IPv6 را روی رایانه شخصی خود فعال کرده اید، توصیه می شود آن را غیرفعال کنید تا از مشکلاتی که ممکن است مانع از عملکرد صحیح Steam Remote Play شود، آن را غیرفعال کنید.

مرحله 1: روی دکمه Start در نوار وظیفه کلیک کنید و تایپ کنید مشاهده اتصالات شبکه در جستجوی ویندوز سپس بر روی Open کلیک کنید.

گام 2: هنگامی که یک پنجره کنترل پنل باز می شود، روی اترنت یا Wi-Fi (بسته به موردی که استفاده می کنید) راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.

مرحله 3: برای غیرفعال کردن IPv6 در رایانه شخصی خود، روی کادری که می گوید پروتکل اینترنت نسخه 6 (TCP/IPv6) را بردارید، علامت آن را بردارید. سپس روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

5. تغییر آدرس IP را اجباری کنید

علاوه بر خاموش کردن IPv6، بازخوانی/تغییر دستی آدرس‌های IP مورد استفاده توسط آداپتورهای شبکه در رایانه‌تان نیز می‌تواند به شما در رفع مشکل Steam Remote Play در زمانی که مطابق انتظار کار نمی‌کند کمک کند. برای انجام این کار در رایانه خود، باید چند دستور را با استفاده از Command Prompt و به دنبال آن کنسول Steam اجرا کنید، همانطور که در مراحل زیر توضیح داده شده است.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  طرح نیروی کار NHS: شکست در نوآوری نیز یک مشکل نیروی کار است

مرحله 1: کلیدهای Windows + S را فشار داده و تایپ کنید خط فرمان. سپس از نتایج Command Prompt روی Run as administrator کلیک کنید.

گام 2: هنگامی که یک فرمان کنترل حساب کاربری (UAC) روی صفحه ظاهر می شود، روی Yes کلیک کنید.

مرحله 3: دستورات زیر را هر بار یک دستور در پنجره Command Prompt تایپ کنید و Enter را فشار دهید تا آدرس IP رایانه شخصی خود را بازخوانی کنید.

ipconfig /release
ipconfig /renew

اولین فرمان به رایانه شما دستور می دهد که پیکربندی آدرس IP فعلی را از همه آداپتورهای شبکه کنار بگذارد. در همین حال، فرمان دوم یک آدرس IP جدید از روتر شما درخواست می کند که می تواند به آداپتورهای شبکه در رایانه شما اختصاص داده شود.

مرحله 4: پنجره های Command Prompt را باز بگذارید. سپس کلیدهای Windows + R را با هم فشار دهید تا به پنجره Run دسترسی پیدا کنید.

مرحله 5: در محاوره Run دستور زیر را تایپ کرده و Enter را روی خود فشار دهید.

steam://open/console

مرحله 6: دستور زیر را کپی کرده و در قسمت متن پنجره Steam Console قرار دهید و Enter را فشار دهید تا آدرس IP مورد استفاده توسط Steam به روز شود.

connect_remote <Host-IP-Address>:27036

برای استفاده از این دستور باید قسمت دستور را با آدرس IPv4 فعلی رایانه خود که بعد از مرحله 3 ظاهر شد جایگزین کنید.

6. Steam را مجددا نصب کنید

اگر هیچ یک از راه حل های قبلی کار نکرد، می توانید Steam را از رایانه شخصی خود حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید. در اینجا نحوه انجام همین کار در رایانه شخصی خود آورده شده است:

توجه داشته باشید که با حذف استیم از رایانه شخصی، تمام بازی‌های شما، محتوای قابل دانلود (DLC) آنها حذف و فایل‌ها ذخیره می‌شود. ممکن است بخواهید قبل از ادامه کار، یک نسخه پشتیبان از فایل های بازی Steam ایجاد کنید.

مرحله 1: برای باز کردن برنامه تنظیمات، کلیدهای Windows + I را فشار دهید.

گام 2: هنگامی که برنامه تنظیمات باز شد، روی گزینه Apps در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید.

مرحله 3: در صفحه برنامه‌ها، روی گزینه‌ای که می‌گوید برنامه‌های نصب شده از صفحه سمت راست کلیک کنید.

مرحله 4: تایپ کنید بخار در کادر جستجو در بالا.

مرحله 5: از نتایج جستجو، روی منوی افقی سه نقطه در کنار نتیجه Steam کلیک کنید. سپس Uninstall را انتخاب کنید.

مرحله 6: پس از حذف Steam، روی دکمه دانلود زیر کلیک کنید تا نصب کننده Steam را در رایانه شخصی خود دانلود کنید.

مرحله 7: پس از اتمام دانلود، روی فایل SteamSetup.exe کلیک کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا Steam را روی رایانه شخصی خود نصب کنید.

اگر برای نصب و راه‌اندازی Steam در رایانه شخصی خود به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، راهنمای دانلود و استفاده از Steam در ویندوز 11 را بررسی کنید.

رفع مشکل Steam Remote Play در ویندوز 11

با دنبال کردن مراحل بالا، می‌توانید به سرعت مشکلات فنی را که مانع از کارکرد Steam Remote Play در رایانه شخصی ویندوز 11 شما می‌شود، تشخیص داده و برطرف کنید. به این ترتیب، حتی زمانی که از رایانه شخصی خود دور هستید، هرگز جلسه بازی با دوستان خود را از دست نخواهید داد، البته تا زمانی که آن را روشن و به اینترنت متصل باشید.امیدواریم از این مقاله مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/iaI
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *