6 راه حل برتر برای نمایش داده نشدن OneDrive در File Explorer در ویندوز

زمان مطالعه: 7 دقیقه

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom به بررسی موضوع 6 راه حل برتر برای نمایش داده نشدن OneDrive در File Explorer در ویندوز می‌پردازیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

پوشه OneDrive در File Explorer به شما این امکان را می دهد که فایل های ابری خود را به صورت یکپارچه در کنار فایل های محلی مدیریت کنید. با استفاده از آن، می‌توانید به راحتی به فایل‌های خود از دستگاه‌های دیگر دسترسی داشته باشید و حتی فایل‌ها را به سادگی با کشیدن و رها کردن آن‌ها در پوشه OneDrive در فضای ابری آپلود کنید. اما اگر پوشه OneDrive در فایل اکسپلورر ویندوز 10 یا 11 رایانه شخصی شما نمایش داده نشود، چه کنیم ؟

 

راه حل های برتر OneDrive که در File Explorer در ویندوز نمایش داده نمی شوند

ادغام Microsoft OneDrive در File Explorer راحتی زیادی را ارائه می دهد. با این حال، اگر نمی توانید از مزایای آن استفاده کنید زیرا OneDrive در File Explorer وجود ندارد، در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند آن را در کوتاه ترین زمان بازیابی کنید.

1. Explorer را مجدداً راه اندازی کنید

Windows Explorer یک فرآیند سیستمی است که رابط کاربری گرافیکی File Explorer را مدیریت می کند. اگر این فرآیند با مشکل مواجه شود، ممکن است File Explorer پوشه OneDrive را در صفحه پیمایش نمایش ندهد. می‌توانید با استفاده از Task Manager، فرآیند Windows Explorer را مجدداً راه‌اندازی کنید تا ببینید آیا این فرآیند به حالت عادی باز می‌گردد یا خیر.

کلیدهای میانبر Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید تا Task Manager به سرعت باز شود. در تب Processes روی Windows Explorer راست کلیک کرده و Restart را انتخاب کنید.

Windows Explorer را مجدداً راه اندازی کنید

کلید Windows + E را فشار دهید تا File Explorer باز شود و بررسی کنید که OneDrive نمایش داده می شود یا خیر.

2. OneDrive را ببندید و دوباره باز کنید

اگر راه اندازی مجدد Windows Explorer کمکی نکرد، می توانید برنامه Microsoft OneDrive را ببندید و دوباره باز کنید. برای انجام این کار، روی نماد OneDrive در نوار وظیفه کلیک کنید. سپس روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و Quit OneDrive را انتخاب کنید.

OneDrive را در ویندوز ببندید

کلید Windows + S را برای دسترسی به منوی جستجو فشار دهید، OneDrive را تایپ کرده و Open را انتخاب کنید. پس از آن، بررسی کنید که آیا می‌توانید از File Explorer به OneDrive دسترسی داشته باشید

OneDrive را در ویندوز باز کنید

3. تنظیمات Group Policy را بررسی کنید

اگر قبلاً آن را از طریق ویرایشگر خط مشی گروه غیرفعال کرده باشید، ممکن است OneDrive در File Explorer نمایش داده نشود. در این صورت، برای حل مشکل باید OneDrive را مجدداً روی رایانه شخصی خود فعال کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  هوش مصنوعی و تولید تجهیزات پزشکی: چگونه یکی بر دیگری تأثیر می گذارد

توجه داشته باشید که این فقط برای رایانه‌های شخصی که نسخه‌های حرفه‌ای، آموزشی یا Enterprise ویندوز را اجرا می‌کنند، اعمال می‌شود، زیرا ویرایشگر Group Policy فقط در آن نسخه‌ها موجود است.

مرحله 1: کلید Windows + R میانبر را فشار دهید تا کادر محاوره ای Run باز شود. gpedit.msc را در کادر تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

Group Policy را در ویندوز باز کنید

مرحله 2: در پنجره ویرایشگر خط مشی گروه محلی، از پنجره سمت چپ برای پیمایش به پوشه زیر استفاده کنید.

پیکربندی رایانه\الگوهای مدیریتی\کامپوننت های ویندوز\OneDrive

مرحله 3: روی خط‌مشی «جلوگیری از استفاده از OneDrive برای ذخیره‌سازی فایل» در قسمت سمت راست دوبار کلیک کنید.

سیاست OneDrive در ویندوز

مرحله 4: گزینه Disabled را انتخاب کرده و Apply و سپس OK را فشار دهید.

OneDrive From Group Policy را فعال کنید

4. فایل های رجیستری را تغییر دهید

اگر OneDrive هنوز در File Explorer نمایش داده نمی شود، می توانید چند فایل رجیستری را برای حل مشکل تغییر دهید. قبل از انجام این کار، از تمام فایل های رجیستری نسخه پشتیبان تهیه کنید یا یک نقطه بازیابی ایجاد کنید. این به شما امکان می دهد در صورت بروز مشکل، رجیستری را بازیابی کنید.

مرحله 1: روی نماد بزرگ‌نمایی در نوار وظیفه کلیک کنید، ویرایشگر رجیستری را در کادر تایپ کنید، و Run as administrator را انتخاب کنید.

ویرایشگر رجیستری را به عنوان مدیر باز کنید

مرحله 2: وقتی فرمان کنترل حساب کاربری (UAC) ظاهر شد، بله را انتخاب کنید.

درخواست UAC رجیستری را باز کنید

مرحله 3: در پنجره ویرایشگر رجیستری، مسیر زیر را در نوار آدرس در بالا قرار دهید و Enter را فشار دهید.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows
ویرایشگر رجیستری پنجره 12

مرحله 4: روی کلید Windows کلیک راست کرده، به New بروید و از منوی فرعی Key را انتخاب کنید. نام آن را OneDrive بگذارید.

ایجاد کلید جدید در ویرایشگر رجیستری 3

مرحله 5: روی کلید OneDrive تازه ایجاد شده کلیک راست کنید، به New بروید و DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید. نام آن را DisableFileSyncNGSC بگذارید.

ایجاد DWORD جدید در ویرایشگر رجیستری 1

مرحله 6: روی DisableFileSyncNGSC DWORD دوبار کلیک کنید، عدد 0 را در قسمت Value data وارد کنید و روی OK کلیک کنید.

DWORD را در ویرایشگر رجیستری 5 ویرایش کنید

پس از این کار ویندوز رایانه شخصی خود را مجددا راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا OneDrive در File Explorer نمایش داده می شود یا خیر.

5. OneDrive را بازنشانی کنید

بازنشانی Microsoft OneDrive در ویندوز یک راه موثر برای حل انواع مشکلات مربوط به آن است. چندین کاربر در یک پست انجمن گزارش دادند که پوشه OneDrive از دست رفته را در File Explorer با این روش بازیابی کردند. شما همچنین می توانید آن را امتحان کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  ماکا موتورز با دور اولیه 37 میلیون دلاری، پایلوت EV را در خیابان های اندونزی آغاز کرد

مرحله 1: روی نماد جستجو در نوار وظیفه کلیک کنید، OneDrive را تایپ کنید و Open را انتخاب کنید مکان فایل.

مکان فایل OneDrive

مرحله 2: در پنجره File Explorer، روی برنامه OneDrive کلیک راست کرده و Copy as path را انتخاب کنید.

مسیر فایل OneDrive را کپی کنید

مرحله 3: کلید Windows + R میانبر صفحه کلید را فشار دهید تا گفتگوی Run باز شود. در قسمت Open، مسیر فایل فایل اجرایی OneDrive و سپس /reset را وارد کنید و OK را فشار دهید.

بازنشانی OneDrive

نماد OneDrive قبل از ظاهر شدن دوباره برای چند ثانیه از نوار وظیفه محو می شود. پس از آن، برنامه OneDrive را دوباره باز کرده و پیکربندی کنید، سپس بررسی کنید که آیا در File Explorer ظاهر می شود یا خیر.

6. برنامه OneDrive را دوباره نصب کنید

در نهایت، اگر هیچ چیز کار نمی کند، ممکن است مشکل از برخی از فایل های برنامه OneDrive در رایانه شخصی شما باشد. برای رفع این مشکل، می‌توانید OneDrive را از رایانه شخصی خود حذف و دوباره نصب کنید.

مرحله 1: کلید Windows + R میانبر صفحه کلید را فشار دهید تا کادر محاوره ای Run باز شود. appwiz.cpl را در کادر تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

برنامه ها و ویژگی ها را در ویندوز باز کنید

مرحله 2: Microsoft OneDrive را از لیست انتخاب کرده و Uninstall را انتخاب کنید.

OneDrive را از ویندوز حذف نصب کنید

دستورات روی صفحه را دنبال کنید تا حذف OneDrive از رایانه شخصی خود به پایان برسد. برنامه OneDrive را دانلود و بر روی رایانه شخصی خود نصب کنید و بررسی کنید که آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر.

OneDrive بازگشت در عمل

استفاده از مایکروسافت وان درایو در رایانه شخصی ویندوزی خود یک راه عالی برای ایمن نگه داشتن فایل های خود و به اشتراک گذاری آنها با دیگران است. با این حال، اگر OneDrive در File Explorer ظاهر نشد، ممکن است به کمک نیاز داشته باشید. به کارگیری نکات بالا مشکل را حل کرده و پوشه OneDrive را در File Explorer برگردانده است.

امیدواریم از این مقاله 6 راه حل برتر برای نمایش داده نشدن OneDrive در File Explorer در ویندوز مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/PeJHLR
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *