6 روش برتر برای رفع خطای این برنامه که نمی تواند روی رایانه شخصی شما اجرا شود در ویندوز 11

زمان مطالعه: 8 دقیقه

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom میخواهیم از 6 روش برتر برای رفع خطای این برنامه که نمی تواند روی رایانه شخصی شما اجرا شود در ویندوز 11
با شما صحبت کنیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

آیا هنگام باز کردن برنامه‌ها و برنامه‌ها در رایانه ویندوز 11 مدام با خطای «این برنامه روی رایانه شخصی شما اجرا نمی‌شود» مواجه می‌شوید؟ اگر خوش شانس باشید، ممکن است بتوانید با راه اندازی مجدد رایانه خود، خطا را برطرف کنید. با این حال، اگر جواب نداد، باید پیام خطا را بررسی کنید و اقدامات لازم را برای رفع آن انجام دهید.

مشکلات سازگاری، فایل های سیستمی خراب، و نصب معیوب برنامه، چند دلیلی هستند که باعث می شوند ویندوز این خطا را نمایش دهد. برای کمک به شما با آنها، چند نکته عیب‌یابی را برای رفع خطای «این برنامه نمی‌تواند روی رایانه شخصی شما اجرا شود» در ویندوز 11 بیان کرده‌ایم.

1. برنامه را به عنوان مدیر راه اندازی کنید

اگر برنامه‌ای فاقد مجوزهای لازم برای کار بر روی رایانه شما باشد، ممکن است راه‌اندازی نشود و خطای «این برنامه روی رایانه شما اجرا نمی‌شود» را راه‌اندازی کند. یک راه برای بررسی چنین مشکلی این است که برنامه را به عنوان مدیر اجرا کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مرحله 1: روی نماد میانبر برنامه کلیک راست کرده و «اجرا به عنوان مدیر» را از منوی زمینه انتخاب کنید.

گام 2: وقتی فرمان User Account Control (UAC) ظاهر شد، Yes را انتخاب کنید.

اگر برنامه بدون هیچ مشکلی اجرا می شود، می توانید آن را طوری پیکربندی کنید که همیشه با حقوق سرپرست اجرا شود. برای انجام این کار، روی میانبر برنامه کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید. در زیر تب Compatibility، تیک گزینه Run this program as administrator را بزنید و Apply را بزنید.

2. Compatibility Troubleshooter را اجرا کنید

اگر اجرای برنامه با امتیازات مدیریتی کار نمی کند، این امکان وجود دارد که برنامه برای کار بر روی رایانه ویندوز 11 شما بسیار قدیمی باشد. خوشبختانه، ویندوز مکانیسم سازگاری را در خود جای داده است که به شما امکان می دهد برنامه ها را در حالت نسخه قدیمی ویندوز اجرا کنید. برای این کار، می توانید عیب یاب برنامه سازگاری را در ویندوز اجرا کنید تا نسخه مناسب را شناسایی کنید. به طور خودکار هر گونه مشکل سازگاری با برنامه شما را شناسایی و برطرف می کند و به شما در رفع خطا کمک می کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  MEDICA 2022 برای شرکت های Medilink UK Pavilion موفقیت آمیز اعلام شد

مرحله 1: روی برنامه ای که راه اندازی نمی شود کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.

گام 2: در تب Compatibility، روی Run compatibility troubleshooter کلیک کنید.

مرحله 3: سعی کنید تنظیمات توصیه شده را انتخاب کنید.

مرحله 4: روی Test the program کلیک کنید تا برنامه شما در حالت سازگاری راه اندازی شود.

مرحله 5: اگر برنامه شما باز می شود و همانطور که انتظار می رود کار می کند، روی “بله، این تنظیمات برای این برنامه ذخیره شود” کلیک کنید. اگر نه، روی «نه، با استفاده از تنظیمات مختلف دوباره امتحان کنید» کلیک کنید تا عیب‌یاب دوباره اجرا شود.

3. Developer Mode را فعال کنید

فعال کردن حالت Developer Mode در ویندوز 11 به شما این امکان را می‌دهد که برنامه‌ها را تقریباً از هر منبعی سایدلود کرده و اجرا کنید. این معمولاً به این معنی است که آن برنامه‌ها از فروشگاه نیستند و شما از خطرات آن آگاه هستید. می‌توانید این گزینه را فعال کنید تا ببینید آیا برنامه شما کار می‌کند یا خیر.

مرحله 1: روی نماد Start کلیک راست کرده و از لیست Settings را انتخاب کنید.

گام 2:

مرحله 3: کلید کنار Developer Mode را فعال کنید.

سعی کنید دوباره برنامه خود را راه اندازی کنید و ببینید آیا خوب بارگیری می شود یا خیر.

4. فایل های سیستمی خراب را اسکن کنید

یکی دیگر از دلایل احتمالی این خطا فایل های سیستمی خراب است. در این صورت، شما باید اسکن های SFC (System File Check) و DISM (Deployment Image Service and Management) را روی رایانه خود اجرا کنید تا فایل های سیستم آسیب دیده را شناسایی و تعمیر کنید.

مرحله 1: کلید + X را فشار دهید تا منوی Power User باز شود و ترمینال (Admin) را از لیست انتخاب کنید.

گام 2: وقتی فرمان User Account Control (UAC) ظاهر شد، Yes را انتخاب کنید.

مرحله 3: دستور زیر را در کنسول تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

SFC /scannow

مرحله 4: پس از اتمام اسکن SFC، دستورات زیر را یکی یکی اجرا کنید و بعد از هر دستور Enter را فشار دهید:

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

صبر کنید تا اسکن DISM کامل شود و سپس خود را مجددا راه اندازی کنید. پس از آن، سعی کنید دوباره برنامه های خود را باز کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  Bobsled 17 میلیون دلار سری A جمع آوری می کند تا اشتراک گذاری داده بین ابری را آسان تر کند

5. برنامه مشکل ساز را دوباره نصب کنید

اگر خطای «این برنامه نمی‌تواند روی رایانه شخصی شما اجرا شود» تنها زمانی رخ می‌دهد که می‌خواهید برنامه خاصی را اجرا کنید، می‌توانید آن را دوباره روی رایانه خود نصب کنید. این به رفع مشکلات ناشی از نصب نادرست کمک می کند.

مرحله 1: کلید Windows + R را فشار دهید تا کادر محاوره ای Run باز شود. تایپ کنید appwiz.cpl در کادر قرار داده و Enter را فشار دهید.

گام 2: برنامه مشکل ساز را از لیست انتخاب کنید و روی دکمه Uninstall در بالا کلیک کنید. سپس، دستورات روی صفحه را دنبال کنید تا برنامه را از رایانه خود حذف کنید.

برنامه یا برنامه خود را دوباره نصب کنید و خطا شما را آزار نخواهد داد.

6. Clean Boot را امتحان کنید

وقتی ویندوز را در حالت بوت تمیز اجرا می کنید، فقط سرویس ها و برنامه های ضروری را بارگیری می کند. این می تواند به شما کمک کند تعیین کنید که آیا یک برنامه یا سرویس شخص ثالث با ویندوز تداخل دارد و از راه اندازی برنامه ها جلوگیری می کند.

مرحله 1: کلید Windows + R را فشار دهید تا کادر محاوره ای Run باز شود، تایپ کنید msconfig در قسمت Open و Enter را فشار دهید.

گام 2: به تب Services بروید و کادری را که کادر “پنهان کردن همه خدمات مایکروسافت” را می‌خواند، علامت بزنید. سپس روی دکمه Disable all کلیک کنید.

مرحله 3: به تب Startup بروید و روی Open Task Manager کلیک کنید.

مرحله 4: یک برنامه یا برنامه شخص ثالث را انتخاب کنید و روی دکمه Disable کلیک کنید. این مرحله را تکرار کنید تا همه برنامه ها و برنامه های شخص ثالث غیرفعال شود.

اگر برنامه شما به طور معمول در حین بوت تمیز بارگیری می شود، احتمالاً یکی از برنامه ها یا برنامه های شخص ثالث شما باعث این خطا شده است. برای رفع آن، باید برنامه‌ها و برنامه‌هایی که اخیراً نصب شده‌اند را به‌صورت جداگانه حذف کنید.

برنامه های خود را به آرامی اجرا کنید

پیام‌های خطایی مانند «این برنامه نمی‌تواند در رایانه شما اجرا شود» می‌تواند شما را از دسترسی به برنامه‌های مورد علاقه‌تان در ویندوز باز دارد و تجربه شما را خراب کند. امیدواریم یکی از راه حل های بالا به شما کمک کرده باشد که خطا را برای همیشه برطرف کنید و بتوانید دوباره از برنامه های خود استفاده کنید.امیدواریم از این مقاله مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/ROLESD
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *