7 راه برای رفع Ghost Touch یا تایپ در iPad

زمان مطالعه: 6 دقیقه

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom به بررسی موضوع 7 راه برای رفع Ghost Touch یا تایپ در می‌پردازیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

xyetafdbnalkhrtesahtoap. آیا آی پد شما متن عجیب و نامفهومی را ثبت می کند؟ خب، پس از آیفون‌ها، تایپ ارواح در نسل‌های مختلف به آی‌پدها راه پیدا کرده است. از لمس تصادفی روی صفحه نمایش iPad شما گرفته تا ثبت نامناسب عملکردهای صفحه نمایش، لمس شبح در بین علاقه مندان به iPad ویران می کند. نگران نباشید؛ راه‌های ساده‌ای برای رفع لمس یا تایپ ارواح در iPad وجود دارد.

 

رفع لمس یا تایپ شبح در iPad

از ساده‌ای مثل صفحه‌نمایش کثیف گرفته تا صفحه‌نمایش ترک‌خورده، عوامل زیادی در ایجاد مشکل لمس کاذب در iPad نقش دارند. ممکن است زمانی که شما به شارژر وصل می شود، متوجه این موضوع شده باشید.

بنابراین، دفعه بعد که می‌بینید آی‌پد به‌طور شبح‌آمیزی برنامه‌ای را به‌تنهایی باز می‌کند یا حروف تصادفی را تایپ می‌کند، این یک روح نیست که شما را درگیر کند. این فقط iPad شما است که مشکل دارد.

Ghost Typing در iPad چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، لمس شبح یا تایپ زمانی است که یک عمل بدون ثبت واقعی کاربر انجام می شود. به عنوان مثال، فرض کنید یک برنامه به خودی خود راه اندازی می شود یا حروف تصادفی بدون دخالت شما تایپ می شوند – این وضعیت به معنای لمس شبح یا تایپ کردن است.

بدیهی است که این توهم را ایجاد می کند که شخص دیگری آن حروف را تایپ می کند یا یک روح پشت راه اندازی یک برنامه است.

روح لمس کردن یا تایپ کردن

ناراحت نباش ممکن است یک مشکل نرم افزاری یا حتی نوسانات ولتاژ شارژر شما باعث این مشکل شود.

چگونه Ghost Touch را در iPad متوقف کنیم

اگر نگران تایپ شبح یا لمس تصادفی صفحه‌نمایش توسط روح هستید، در اینجا راه‌های ساده‌ای برای رفع شبح تاچ آی‌پد وجود دارد.

1. برگه را ببندید و دوباره باز کنید

بگویید در برنامه Notes هستید. داشتی چیز مهمی تایپ می کردی ناگهان حروف تصادفی روی صفحه نمایش شما ظاهر شد. در چنین حالتی، اولین مرحله عیب‌یابی که توصیه می‌کنیم، بستن برگه است. چند دقیقه صبر کنید. سپس می توانید برنامه Notes را دوباره باز کنید و به کار خود ادامه دهید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  متا رئیس جدید هند را در میان خروج های کلیدی در بزرگترین بازار خود انتخاب کرد •
برگه را ببندید و دوباره باز کنید

با بستن یک برنامه، تمام عملیاتی که برنامه انجام می دهد، خاموش می شود. این به برنامه کمی زمان می دهد تا هر گونه باگ را تعمیر کند. هنگامی که برگه را دوباره باز می کنید، تایپ شبح شما در حالت ایده آل باید ناپدید می شد.

2. محافظ صفحه و کیس را بردارید

در حالی که محافظ‌های صفحه و قاب‌ها عناصر محافظ برای هر دستگاهی هستند، اغلب عملکرد نمایشگر را مختل می‌کنند. یک محافظ صفحه نمایش ضخیم است. فاصله قابل توجهی بین نمایشگر واقعی و انگشتان شما ایجاد می کند. این به نوبه خود باعث لمس ارواح در نقاط تصادفی می شود. در واقع، مشاهده کرده‌ایم که یک محافظ صفحه که به درستی چسبانده نشده است نیز می‌تواند باعث این مشکل شود.

محافظ صفحه و قاب را بردارید

با توجه به یک کیس، می‌بینید که قسمت‌های قدامی کیس ممکن است با نمایشگر کشیده شده باشد. این معمولا با موارد ضخیم تر اتفاق می افتد. بنابراین، توصیه می شود چنین موردی را بردارید یا آن را با یک نازک تر جایگزین کنید. البته، این یک تهدید برای صفحه نمایش iPad شما است. با این حال، هیچ گزینه دیگری جز انجام آزمون و خطا وجود ندارد.

3. صفحه نمایش را تمیز کنید

صفحه نمایش کثیف فقط یک جشن باکتریایی نیست، بلکه ارواح را نیز جذب می کند. شوخی می کنیم با این حال، یک نکته جدی، ممکن است صفحه نمایش iPad شما به دلیل کثیفی انباشته شده روی صفحه نمایش آن دچار مشکل شود. لمس های تصادفی می تواند به دلیل آن تکه های کثیفی ثبت شود.

در چنین شرایطی، تمیز کردن صفحه نمایش خود راه حلی است. یک پارچه میکروفیبر نرم بردارید و روی آن را با مقداری الکل مالشی بپوشانید. این کار را در سطح صفحه نمایش خود اجرا کنید تا ذرات گرد و غبار را پاک کنید.

4. شارژر را جدا کنید

آیا وقتی به شارژر متصل می شوید، آی پد شما شروع به تایپ نویسه های تصادفی می کند؟ خوب، پس، نوسانات ولتاژ در طول فرآیند شارژ می تواند عامل ایجاد کننده باشد.

به سادگی، تغییر در منبع ولتاژ می تواند عملکرد نمایشگر را مختل کند. بنابراین، اگر با مشکل لمس شبح iPad یا مشکل تایپ مواجه هستید، هنگام انجام اقداماتی مانند تایپ کردن، شارژر را جدا کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  2023: بیرون با قدیمی، با جدید؟
آیپد را از شارژر جدا کنید

در غیر این صورت، اجازه دهید iPad شما کاملا شارژ شود. سپس می توانید به انجام کار خود ادامه دهید.

5. iPad را به روز کنید

اگر می خواهید هر گونه باگ مربوط به نرم افزار را حذف کنید، به روز رسانی کمک می کند. بنابراین، اگر آی‌پد شما به‌طور تصادفی متن یا هر گونه اجرا را ثبت می‌کند، می‌تواند به دلیل مشکل نرم‌افزاری در iPad شما باشد. در چنین مواردی، به روز رسانی نرم افزار توصیه می شود.

برای دانلود آپدیت:

مرحله 1: برنامه تنظیمات را باز کنید و به قسمت عمومی بروید

مرحله 2: روی Software Update ضربه بزنید. در برگه به‌روزرسانی نرم‌افزار، روی Download and Install ضربه بزنید تا iPad را به‌روزرسانی کنید.

اگر به‌روزرسانی جدیدی نمی‌بینید، دستگاه شما به‌روز است. در چنین شرایطی منتظر بروزرسانی بعدی باشید تا مشکل برطرف شود. علاوه بر این، راه حل های دیگر لیست شده را برای بهبود مشکل لمس شبح iPad خود امتحان کنید.

6. اطمینان حاصل کنید که دسترسی از راه دور غیرفعال است

آیا به خاطر دارید که به کسی اجازه دسترسی از راه دور داده اید؟ آیا از برنامه‌هایی مانند TeamViewer برای دسترسی فرد دیگری به iPad خود استفاده کردید؟ اگر فراموش کردید که از پورتال خارج شوید، شخص دیگر می‌تواند به نگاهی اجمالی به iPad شما ادامه دهد.

لطفاً توجه داشته باشید که این یک مورد لمس روح یا تایپ نیست. این شخص دیگری است که از دستگاه شما استفاده می کند. این می تواند منجر به نقض فاحش حریم خصوصی شما شود. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که به طور فعال دسترسی از راه دور را به کسی ارائه نمی کنید.

7. صفحه نمایش ترک خورده را رفع کنید

اگر صفحه‌نمایش آی‌پد شما ترک خورده است، احتمالاً مشکل لمس روح را ایجاد کرده است. ببینید، نمایشگر شما برای عملکرد مناسب باید عاری از هرگونه محدودیت باشد. بنابراین، اگر صفحه نمایش iPad شما ترک خورده است، آن را تعویض کنید و ببینید آیا مشکل ghost touch برطرف می شود یا خیر.

صفحه نمایش ترک خورده را تعویض کنید

8. با پشتیبانی تماس بگیرید

اگر هیچ چیزی که در بالا ذکر شد برای شما کار نکرد، پیشنهاد می کنیم با پشتیبانی اپل تماس بگیرید. مسئولان برای رسیدگی به موقعیت هایی که عیب یابی ساده بیهوده بود، مجهزتر خواهند بود. آنها موضوع را از زاویه مشکلات ساده مرتبط با سخت افزار تا دیدگاه نرم افزاری عمیق تر ارزیابی خواهند کرد.

این روح است

امیدواریم همه روش‌های عیب‌یابی را امتحان کرده باشید، و یکی یا ترکیبی از آنها به شما کمک کرده است تا مشکل لمس یا تایپ شبح را در iPad خود برطرف کنید. اگر اینطور نبود، امیدواریم اپل اگر آی پد شما تحت پوشش گارانتی یا Apple Care+ باشد، آن را جایگزین کند.

امیدواریم از این مقاله مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/laItav
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *