7 راه حل برای کاهش سرعت دانلود در استیم در ویندوز 11

زمان مطالعه: 10 دقیقه

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom میخواهیم از 7 راه حل برای کاهش سرعت دانلود در استیم در ویندوز 11
با شما صحبت کنیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

Steam مجموعه وسیعی از بازی ها را برای دانلود و بازی در شخصی شما ارائه می دهد. جدیدترین عناوین بازی مانند Call Of Duty: Modern Warfare حجمی معادل 231 گیگابایت دارند. بنابراین دانلود بازی‌ها می‌تواند یک فرآیند پر زحمت باشد، که اگر سرعت دانلود پایینی را در استیم در ویندوز 11 تجربه کنید بدتر می‌شود.

اگرچه ممکن است فکر کنید دانلود بازی ها در ساعات پایانی ممکن است به سرعت بهتر کمک کند، ممکن است اشتباه کنید. ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد که سرعت دانلود بازی در استیم را کاهش می دهد. ما فهرستی از راه‌حل‌هایی را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانند به شما در رفع سرعت دانلود پایین در Steam در ویندوز 11 کمک کنند.

به عنوان اولین قدم، مشکلات مربوط به شبکه را در رایانه شخصی خود بررسی کنید. تست سرعت اینترنت را روی رایانه خود اجرا کنید تا مطمئن شوید که سرعت ثابت و حداقل دو رقمی دارید.

اگر تست سرعت همانطور که انتظار می رود اجرا شود و سرعت دانلود و آپلود خوب در کنار پینگ کمتر ارائه شود، احتمالا اینترنت شما خوب است. با این حال، ممکن است مشکلات دیگری وجود داشته باشد که سرعت دانلودهای Steam شما را کاهش می دهد.

اگر وایرلس شما کند است و به درستی کار نمی کند، راهنمای ما را برای رفع مشکلات زمانی که Wi-Fi در ویندوز 11 متصل است اما از کار کردن خودداری می کند، بررسی کنید. برای کسانی که از کابل مستقیم LAN استفاده می کنند، زمانی که اترنت در ویندوز 11 کار نمی کند، به راهنمای ما مراجعه کنید.

2. درایورهای شبکه را روی رایانه شخصی خود به روز کنید یا دوباره نصب کنید

اغلب درایورهای شبکه منسوخ یا خراب روی رایانه شما می تواند باعث کندی سرعت دانلود و آپلود شود. از این رو، به روز رسانی یا نصب مجدد درایورهای شبکه در رایانه شما ایده خوبی برای اطمینان از اتصال شبکه پایدار است.

در اینجا نحوه به روز رسانی یا نصب مجدد درایورهای شبکه در رایانه شما آمده است:

مرحله 1: روی دکمه Start کلیک راست کرده و Device Manager را از لیست انتخاب کنید.

گام 2: در پنجره Device Manager به دنبال ورودی Network adapters بگردید و برای بزرگ کردن آن دوبار کلیک کنید.

مرحله 3: در قسمت آداپتورهای شبکه، روی آداپتور بی سیم رایانه شخصی خود (در این مورد Qualcomm Atheros) کلیک راست کرده و گزینه Update driver را انتخاب کنید. اگر از طریق اتصال سیمی با مشکل مواجه هستید، باید آداپتور اترنت یا LAN رایانه شخصی خود را به روز کنید (در این مورد Realtek PCIe GbE Family).

مرحله 4: در پنجره به‌روزرسانی درایورها، روی «جستجوی خودکار درایورها» کلیک کنید.

مرحله 5: اجازه دهید آخرین درایورهای شبکه سازگار با رایانه شخصی شما را جستجو کند. هنگامی که ویندوز درایورهای مناسب را پیدا کرد، آنها را نصب می کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  7 روش برتر برای رفع نشدن یادآوری Outlook در ویندوز

اگر پیامی مبنی بر اینکه رایانه شما بهترین درایورها را نصب کرده است مشاهده کردید، می توانید از طریق Update درایورها را اسکن کنید. در غیر این صورت روی دکمه Close در گوشه سمت راست پایین کلیک کرده و به مرحله بعد بروید.

مرحله 6: اگر درایور شبکه جدیدی را پیدا نکردید، روی آداپتور شبکه راست کلیک کرده و بر روی Uninstall device کلیک کنید.

مرحله 7: هنگامی که یک گفتگوی Uninstall Device ظاهر شد، روی Uninstall کلیک کنید.

مرحله 8: خود را مجددا راه اندازی کنید.

پس از راه اندازی مجدد رایانه، ویندوز 11 به طور خودکار درایورهای شبکه مربوطه را جستجو می کند و آنها را بر روی رایانه شما نصب می کند.

3. VPN یا سرورهای پروکسی را غیرفعال کنید

سرورهای VPN و پروکسی برای پنهان کردن هویت و اطلاعات شما از وب سایت هایی که بازدید می کنید بسیار مفید هستند. با این حال، استفاده از این ابزارها می‌تواند با ایجاد تأخیر غیرضروری در شبکه، سرعت کار را کاهش دهد.

اگر در Steam سرعت دانلود پایینی دارید، سعی کنید سرورهای VPN و Proxy را خاموش کنید تا کارها را تسریع کنید. در اینجا نحوه انجام این کار در ویندوز 11 آورده شده است.

مرحله 1: سرویس گیرنده VPN خود را باز کنید و بررسی کنید که اتصال آن قطع شده باشد. اگر اینطور نیست، روی گزینه Disconnect کلیک کنید.

برای این مثال، ما از ProtonVPN استفاده کرده ایم. محل دکمه قطع اتصال ممکن است بسته به مشتری VPN که استفاده می کنید متفاوت باشد.

در همین حال، اگر VPN خود را به صورت دستی پیکربندی کرده اید، ضامن VPN را در Action Center بررسی کنید. پس از آن، به مراحل بعدی بروید و مطمئن شوید که به یک سرور پروکسی متصل نیستید.

گام 2: برنامه تنظیمات را با فشار دادن میانبر Windows + I باز کنید. در نوار سمت چپ روی Network & internet کلیک کنید و از سمت راست گزینه Proxy را انتخاب کنید.

مرحله 3: در تنظیمات پروکسی، مطمئن شوید که «استفاده از سرور پراکسی» خاموش است.

مرحله 4: اگر سرور پروکسی روشن است، باید روی گزینه کلیک کرده و آن را غیرفعال کنید. سپس، روی کلید «استفاده از سرور پروکسی» کلیک کنید تا آن را خاموش کنید و روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

4. منطقه دانلود Steam را بررسی کنید

Steam صدها سرور را در سراسر جهان برای اتصال بهتر ارائه می دهد. با این حال، اتصال به سروری که بسیار دور از مکان شما قرار دارد ممکن است منجر به کاهش سرعت دانلود شود.

برای اطمینان از دریافت بالاترین سرعت دانلود ممکن، با دنبال کردن مراحل ذکر شده در زیر بررسی کنید که آیا مکان دانلود Steam روی نزدیکترین سرور تنظیم شده است:

مرحله 1: کلیدهای Windows + S را فشار داده و تایپ کنید بخار. سپس از نتیجه برای Steam، روی Open کلیک کنید تا آن را روی رایانه شخصی خود راه اندازی کنید.

گام 2: بر روی گزینه Steam واقع در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید. سپس از منوی ظاهر شده بر روی Settings کلیک کنید.

مرحله 3: در گفتگوی Setting، روی گزینه ای که می گوید Downloads کلیک کنید.

مرحله 4: روی منوی کشویی منطقه دانلود کلیک کنید و نزدیکترین سرور به ایالتی را که در آن زندگی می کنید انتخاب کنید. سپس روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

5. برنامه های استفاده نشده را ببندید که پهنای باند را افزایش می دهند

علاوه بر مصرف منابع سیستم شما، اجرای برنامه‌های غیرضروری در پس‌زمینه، به‌ویژه برنامه‌هایی که به اینترنت متصل هستند، می‌توانند با افزایش پهنای باند سرعت دانلود شما را به شدت کاهش دهند. از این رو، توصیه می شود چنین برنامه های بلااستفاده ای را ببندید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه غیرفعال کردن پخش خودکار در Netflix برای پیش نمایش ها و قسمت ها

در اینجا نحوه یافتن و بستن برنامه های استفاده نشده با استفاده از شبکه زیاد در رایانه شخصی با استفاده از Task Manager آورده شده است:

مرحله 1: کلیدهای میانبر Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید تا Task Manager باز شود.

گام 2: در پنجره Task Manager، روی بالای ستون Network کلیک کنید تا برنامه ها بسته به میزان استفاده از شبکه، به ترتیب صعودی مرتب شوند.

مرحله 3: برنامه با استفاده از شبکه بالا را که می خواهید ببندید انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه End task کلیک کنید.

6. محدودیت های پهنای باند داخل استیم را غیرفعال کنید

Steam برای محدود کردن پهنای باند مورد استفاده برای دانلود بازی‌های شما، یک جابجایی مفید ارائه می‌دهد. زمانی که به پهنای باند شبکه برای سایر وظایف و برنامه های ضروری نیاز دارید، می تواند مفید باشد. با این حال، برای دریافت بالاترین سرعت دانلود ممکن، باید مطمئن شوید که محدودیت پهنای باند خاموش است. مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: کلیدهای Windows + S را فشار داده و تایپ کنید بخار. سپس از نتیجه برای Steam، روی Open کلیک کنید تا آن را روی رایانه شخصی خود راه اندازی کنید.

گام 2: روی گزینه Steam در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید. بعد روی Settings کلیک کنید.

مرحله 3: در گفتگوی تنظیمات، روی Downloads در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید.

مرحله 4: کادر کنار گزینه “Limit bandwidth to” را بردارید و برای ذخیره تغییرات روی OK کلیک کنید.

از طرف دیگر، فرض کنید یک اتصال اینترنت با پهنای باند بالا دارید که به شما امکان می‌دهد حتی با دانلودهایی که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند، پخش زنده داشته باشید. در این صورت، می‌توانید کادر کنار گزینه «دانلود در هنگام پخش جریانی» را از حالت انتخاب خارج کنید.

7. Steam را مجددا نصب کنید

اگر هیچ یک از راه حل ها کار نمی کند، چند ساعت صبر کنید و سرعت دانلود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که به دلیل مشکلاتی در انتهای ISP شما ایجاد نشده است. اگر کمکی نکرد، تنها راه حلی که باقی می ماند حذف Steam و نصب مجدد آن است. در اینجا نحوه انجام این کار در رایانه شخصی آورده شده است:

توجه داشته باشید: با حذف Steam از رایانه شخصی، تمام بازی‌های شما، محتوای قابل دانلود (DLC) آنها حذف و فایل‌ها ذخیره می‌شود. ممکن است بخواهید قبل از ادامه کار، یک نسخه پشتیبان از فایل های بازی Steam ایجاد کنید.

مرحله 1: برای باز کردن برنامه تنظیمات، کلیدهای Windows + I را فشار دهید.

گام 2: هنگامی که برنامه تنظیمات باز شد، روی گزینه Apps در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید.

مرحله 3: در صفحه برنامه‌ها، روی گزینه‌ای که می‌گوید برنامه‌های نصب شده از صفحه سمت راست کلیک کنید.

مرحله 4: تایپ کنید بخار در کادر جستجو در بالا.

مرحله 5: از نتایج جستجو، روی منوی افقی سه نقطه در کنار نتیجه Steam کلیک کنید. سپس، Uninstall را انتخاب کنید.

مرحله 6: پس از حذف نصب Steam، روی دکمه دانلود زیر کلیک کنید تا نصب کننده Steam را دوباره در رایانه شخصی خود دانلود کنید.

مرحله 7: پس از اتمام دانلود، روی فایل SteamSetup.exe کلیک کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا Steam را روی رایانه شخصی خود نصب کنید.

رفع کندی سرعت دانلود در استیم

این راه‌حل‌ها به شما کمک می‌کنند تا به سرعت عیب‌یابی کنید و سرعت پایین دانلود را در Steam در ویندوز 11 برطرف کنید. این اطمینان را به شما می‌دهد که قبل از شروع بازی جدید، نیازی به صبر طولانی‌تر برای پایان دانلودها نخواهید بود.امیدواریم از این مقاله مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/xmY
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *