8 راه برای رفع خطای ChatGPT در حال حاضر در ظرفیت است

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom میخواهیم از 8 راه برای رفع خطای ChatGPT در حال حاضر در ظرفیت است
با شما صحبت کنیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

حتی یک روز در اینترنت نیست که کاربران در مورد ChatGPT هوس نکنند. با این حال، هنوز در مراحل ابتدایی است و مستعد کاستی‌های کمی است، و به احتمال زیاد با پیام «ChatGPT در حال حاضر در ظرفیت است» مواجه شده باشید. بیایید ببینیم چگونه این پیام را دور بزنیم و به استفاده از ChatGPT ادامه دهیم.

پیش از این، در ChatGPT نیز با مشکل شبکه مواجه بودیم که ما را از استفاده از این پلتفرم منع می کرد. با این حال، این یک اشکال بود، اما ChatGPT گفت که با ظرفیت کامل کار می کند، اینطور نیست. همانطور که این مقاله را می خوانید، متوجه خواهید شد که این مشکل دقیقاً به چه معناست و مجموعه ای از راه حل ها برای رفع این مشکل. شروع کنیم.

ChatGPT در حال حاضر در ظرفیت است: معنی آن چیست

همانطور که قبلا ذکر شد، ChatGPT هنوز در نسخه بتای عمومی خود است. هدف سازندگان آن، OpenAI، با انتشار ChatGPT این است که بفهمند مردم چگونه از آن استفاده می کنند، چگونه می تواند پذیرش هوش مصنوعی را تسریع کند، و چگونه ChatGPT می تواند در محصولات دیگر ادغام شود.

بنابراین، OpenAI به دنبال استنباط برای همه این مشاهدات است. و به همین دلیل است که ChatGPT بیشتر برای آزمایش در نظر گرفته شده است.

ChatGPT در حال حاضر در ظرفیت است

علاوه بر این، داده هایی که ChatGPT برای تولید نتایج استفاده می کند مربوط به سال 2021 است، بنابراین بسیار مشکوک است که OpenAI ChatGPT را به عنوان یک محصول کاملا قابل استفاده یا کاربردی برای همه موارد استفاده منتشر کند.

بنابراین، آنها فقط تعداد محدودی سرور را برای رسیدگی به ترافیک کاربران اختصاص داده اند و زمانی که از حد مجاز فراتر رفت، به شما نشان می دهد که با ظرفیت کامل است و ممکن است پس از مدتی شانس خود را امتحان کنید.

خوشبختانه، چند راه حل برای همین وجود دارد و می توانید این محدودیت را دور بزنید. برای دانستن بیشتر به بخش بعدی نگاهی بیندازید.

نحوه دور زدن «ChatGPT در حال حاضر در ظرفیت است» و استفاده از ChatGPT

در اینجا هشت روش مختلف وجود دارد که از طریق آنها می‌توانید به استفاده از ChatGPT حتی پس از اینکه گفت که ظرفیت کامل است، ادامه دهید. اجازه دهید با بازخوانی برگه ای که در آن از ChatGPT استفاده می کنید، شروع کنیم.

1. ChatGPT را دوباره بارگیری کنید

هنگامی که برگه ChatGPT را به روز می کنید، تلاش دیگری برای به دست آوردن یک نقطه در سرورها است. اغلب اوقات، بارگیری مجدد صفحه به ما کمک کرده است که از پیام «ChatGPT در ظرفیت است» عبور کرده و از پلتفرم استفاده کنیم. خودتان آن را هم امتحان کنید!

اگر این نیز جواب نداد، می‌توانید از سیستم خارج شوید و دوباره وارد ChatGPT شوید.

2. از سیستم خارج شوید و وارد ChatGPT شوید

این روش دیگری برای تلاش مجدد شانس شما در یافتن یک نقطه در سرور ChatGPT است و مانند روش قبلی، این نیز به ما کمک کرده تا با دور زدن محدودیت، از پلتفرم استفاده کنیم. در اینجا چگونگی آن است.

مرحله 1: در صفحه اصلی ChatGPT، گزینه Log Out را در منوی نوار کناری خواهید دید. روی آن ضربه بزنید تا از سیستم خارج شوید.

گام 2: اکنون برای استفاده از ChatGPT دوباره با اطلاعات کاربری خود وارد شوید.

اگر این نیز جواب نداد، می توانید اتصال شبکه خود را بررسی کنید.

3. اتصال به شبکه را بررسی کنید

وقتی می‌خواهید به ChatGPT دسترسی پیدا کنید، ممکن است یک اتصال اینترنتی کند بر علیه شما کار کند. به خصوص زمانی که در فضای سرور محدود همراه با تقاضای بالا در حال اجرا است. بنابراین، مطمئن شوید که اتصال اینترنت پرسرعت دارید. علاوه بر این، همچنین مطمئن شوید که سیستم شما به یک سیگنال Wi-Fi قوی متصل است.

بررسی سرعت اینترنت Fast.com

در مرحله بعد، اجازه دهید بررسی کنیم که چگونه پاک کردن حافظه پنهان و داده های مرورگر شما می تواند به رفع مشکل کمک کند.

4. کش مرورگر را پاک کنید

در صورتی که در حین تلاش برای دسترسی به ChatGPT دائماً «ChatGPT در ظرفیت است» به عنوان یک خوشامدگویی ضد خوش‌آمدگویی می‌بینید، این احتمال وجود دارد که نسخه ذخیره‌شده صفحه را مشاهده کنید. بنابراین، مطمئن شوید که کش مرورگر وب خود را پاک کرده و سعی کنید دوباره از ChatGPT استفاده کنید.

کش مرورگر و کوکی ها را در کروم پاک کنید

توجه داشته باشید: سابقه مرور و دانلود، کوکی ها و حافظه پنهان شما از Google Chrome حذف می شود. تا زمانی که انتخاب نشده باشید، گذرواژه‌های شما حذف نمی‌شوند.

مرحله 1: روی نماد سه نقطه در نوار ابزار کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

گام 2: روی “حریم خصوصی و امنیت” کلیک کنید.

مرحله 3: “پاک کردن داده های مرور” را انتخاب کنید.

مرحله 4: روی منوی کشویی محدوده زمانی کلیک کنید و دوره ای را که می خواهید داده های مرور را حذف کنید انتخاب کنید.

مرحله 5: اکنون روی پاک کردن داده ها کلیک کنید.

کش مرورگر و کوکی ها را در فایرفاکس پاک کنید

مرحله 1: فایرفاکس را باز کنید، روی منوی همبرگر کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

گام 2: روی “Privacy & Security” در نوار کناری کلیک کنید و روی Clear data کلیک کنید.

مرحله 3: در آخر روی Clear کلیک کنید تا از شر کوکی ها و کش در فایرفاکس خلاص شوید.

اگر اطلاعات بیشتری می خواهید، به راهنمای ما در مورد نحوه پاک کردن کش و کوکی ها در فایرفاکس نگاهی بیندازید.

5. VPN را غیرفعال کنید

استفاده از VPN برای مسیریابی شبکه شما از طریق یک سرور خصوصی خوب است. با این حال، ممکن است سرعت و پایداری اینترنت شما را کاهش دهد. بنابراین، سعی کنید از ChatGPT بدون VPN استفاده کنید و ممکن است بتوانید بدون هیچ محدودیتی به آن دسترسی داشته باشید.

VPN را قطع کنید

با این حال، اگر هیچ یک از روش های بالا کار نمی کند، ممکن است هیچ مشکلی در پایان شما وجود نداشته باشد. ChatGPT ممکن است فقط با خرابی مواجه باشد.

6. بررسی کنید که آیا ChatGPT پایین است یا خیر

سرورهای ChatGPT ممکن است با خرابی مواجه شوند، و از این رو ممکن است بدون در نظر گرفتن ظرفیت، به هیچ وجه نتوانید به سرویس دسترسی داشته باشید. در چنین حالتی، ممکن است پیغام خطایی را در زیر مشاهده کنید. بنابراین، فقط باید منتظر بمانید تا ChatGPT دوباره راه اندازی و اجرا شود.

خطای شبکه ChatGPT تقاضای بالا

اینها همه راه هایی هستند که از طریق آنها می توانید مشکل را دور بزنید. با این حال، آیا می‌دانید که یک نسخه پریمیوم از ChatGPT وجود دارد که می‌تواند بدون هیچ محدودیتی دسترسی اولویت‌دار به ChatGPT را برای شما فراهم کند؟ در بخش بعدی این مقاله بیشتر بخوانید!

7. از ChatGPT Plus استفاده کنید

OpenAI یک طرح اشتراک برای ChatGPT منتشر کرد، نسخه پلاس که قول دسترسی اولویت به آن را می دهد. بنابراین، به شما کمک می کند تا از پلتفرم بدون هیچ محدودیتی استفاده کنید.

علاوه بر این، آنها همچنین اشاره می کنند که ChatGPT Plus دارای زمان پاسخگویی سریعتر به همراه دسترسی زودهنگام به ویژگی ها و پیشرفت های جدید است. در اینجا نحوه ارتقا به نسخه پریمیوم آورده شده است.

مرحله 1: ChatGPT را باز کنید و بر روی گزینه Upgrade to Plus در نوار کناری کلیک کنید.

گام 2: روی Upgrade plan کلیک کنید.

همانطور که می بینید، قیمت آن از 20 دلار شروع می شود. پس از مشترک شدن، دسترسی به ChatGPT در زمان های تقاضای بالا همیشه امکان پذیر خواهد بود.

این تنها چیزی است که شما باید بدانید که چگونه از ChatGPT استفاده کنید، علیرغم اینکه می گوید ظرفیت کامل آن است. اگر سؤال بیشتری دارید، می توانید به بخش سؤالات متداول زیر نگاهی بیندازید.

سوالات متداول درباره ChatGPT

1. آیا ChatGPT هنوز رایگان است؟

بله، استفاده از ChatGPT هنوز رایگان است.

2. آیا ChatGPT در هر کشوری ممنوع است؟

ChatGPT در کره شمالی، ایران، چین، کوبا، سوریه و سایر کشورهایی که قوانین سانسور قوی دارند ممنوع است.

3. چرا ChatGPT همیشه خاموش است؟

ChatGPT توسط بسیاری از کاربران در سراسر جهان قابل دسترسی است که ممکن است بار سرورها را بیش از حد سنگین کند و از این رو، ممکن است اغلب با خرابی مواجه شود.

از ChatGPT بدون محدودیت استفاده کنید

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بدون هیچ محدودیتی از ChatGPT استفاده کنید. با این حال، با همکاری مایکروسافت با OpenAI برای ادغام ChatGPT و Bing، جالب است بدانیم مسیر پیش روی هوش مصنوعی و جستجو کجاست.

و با پاسخگویی گوگل به Bard، هیچ کمبودی برای هیجان و درام برای همه پیشرفت‌های بعدی در هوش مصنوعی وجود ندارد! همچنین، این بهترین ابزارهای رایگان هوش مصنوعی را به صورت آنلاین بررسی کنید.امیدواریم از این مقاله مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *