9 راه حل برتر برای صفحه آبی مرگ هنگام بازی در ویندوز 11

زمان مطالعه: 7 دقیقه

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom میخواهیم از 9 راه حل برتر برای صفحه آبی مرگ هنگام بازی در با شما صحبت کنیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

هنگامی که ویندوز 11 با یک خطای شدید مواجه می شود که آن را از تکمیل یک عملیات حیاتی باز می دارد، با یک صفحه آبی مرگ مواجه خواهید شد. این صفحات آبی به صورت تصادفی از کار افتادن سیستم ظاهر می شوند و گاهی اوقات شامل یک کد خطا یا پیام می شوند. برخی از کاربران هنگام اجرای بازی یا راه اندازی یک برنامه بازی در ویندوز 11 با صفحه آبی مرگ مواجه شده اند.

 

Top_N_Fixes_for_Blue_Screen_of_Death_When_Playing_Games_on_Windows_11

OLverclocking، درایورهای قدیمی، فایل‌های سیستمی خراب، یا مشکلات زیربنایی RAM – اینها دلایل رایجی هستند که صفحه آبی مرگ را هر زمان که می‌خواهید از بازی‌های رایانه‌تان لذت ببرید نشان داده می‌شود. در این راهنما، ما به شما کمک می کنیم تا با چند راه حل کارآمد، خرابی را حل کنید. به آن برسیم.

1. اورکلاک خود را متوقف کنید

اورکلاک سرعت کلاک کامپیوتر را فراتر از مشخصات توصیه شده افزایش می دهد. می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار خاص یا تنظیم ضرب‌کننده ساعت یا ولتاژ از بایوس رایانه‌تان به آن دست پیدا کنید.

حتی اگر اورکلاک ممکن است منجر به افزایش عملکرد شود، ممکن است کمی بی ثباتی را در رایانه خود تجربه کنید. ممکن است هنگام راه‌اندازی یا اجرای بازی‌ها باعث خطای صفحه آبی مرگ شود، زیرا دما را افزایش می‌دهد یا باعث خرابی‌های دیگر در رایانه شما می‌شود. اورکلاک همچنین ممکن است باعث سازگاری با درایورهای بازی خاص شود.

نرم افزار اورکلاک خود را باز کنید و هرگونه تغییری را که ممکن است برای معکوس کردن آخرین اورکلاک CPU یا GPU انجام داده باشید، لغو کنید.

2. طرح نیرو را ویرایش کنید

چند تنظيم برق ممکن است باعث شود که کامپيوتر شما عملکرد آن را کاهش دهد. این ممکن است منجر به ناپایداری شود و باعث ایجاد صفحه آبی مرگ در حین بازی شود. برای ویرایش طرح برق خود مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: روی لنز بزرگ‌نمایی نوار وظیفه کلیک کنید، طرح نیرو را تایپ کنید و روی ‘ کلیک کنید برنامه نیرو را ویرایش کنید.'

طرح برق باز

مرحله 2: روی «تغییر تنظیمات پیشرفته برق» کلیک کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  Oculus Quest 2 شما ردیابی دستی بهتری برای تقویت مهارت‌های بوکس مجازی شما داشت
تنظیمات برق را تغییر دهید

مرحله 3: «مدیریت توان پردازنده» را گسترش دهید، و گزینه‌های Minimum Processor State را روی 5% و حداکثر گزینه‌های حالت پردازنده را روی 99% تنظیم کنید.

حالت پردازنده حداقل و حداکثر

مرحله 4: روی اعمال و تأیید کلیک کنید.

3. مشخصات سیستم را برای بازی‌های در حال اجرا تأیید کنید

هنگامی که رایانه بازی هنگام انجام بازی ها صفحه آبی مرگ (BSOD) را نشان می دهد، ممکن است نشانه ای از عدم رعایت سیستم مورد نیاز سیستم توصیه شده برای بازی شما باشد. این در صورتی درست است که بازی به منابع بیشتری از آنچه رایانه می تواند خرج کند نیاز داشته باشد. در این صورت، بهترین شرط شما حذف نصب برنامه بازی خواهد بود.

4. درایورهای گرافیک خود را به روز کنید

در رایانه های شخصی ویندوزی، درایور گرافیک نرم افزاری است که به رایانه اجازه می دهد با کارت گرافیک ارتباط برقرار کند. آنها به اجرای برنامه های گرافیکی فشرده مانند بازی ها کمک می کنند. هنگامی که این درایورها قدیمی، خراب یا ناسازگار باشند، ممکن است رایانه شما هنگام اجرای یک برنامه بازی برای جلوگیری از عوارض دیگر، خاموش شود. به روز رسانی درایور گرافیک، همانطور که در زیر نشان داده شده است، کمک خواهد کرد.

مرحله 1: روی منوی Start کلیک راست کرده و از منوی Power User روی Device Manager کلیک کنید.

مدیر دستگاه 13 را باز کنید

مرحله 2: آداپتورهای Display را باز کنید، درایور گرافیک خود را راست کلیک کرده و به‌روزرسانی درایور را انتخاب کنید.

درایور 8 را به روز کنید

مرحله 3: روی «جستجوی خودکار درایورها» کلیک کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را برای تکمیل فرآیند دنبال کنید.

جستجوی خودکار درایورها 7

5. فایل های آسیب دیده را با اسکن SFC تعمیر کنید

یکی از دلایل اصلی صفحه آبی مرگ هنگام اجرای بازی در ویندوز 11، خرابی فایل های سیستمی است. ویندوز 11 شامل چند ابزار داخلی است که ممکن است به رفع خرابی کمک کند. یکی از این ابزارها ابزار System File Checker (SFC) است. این یک ابزار خط فرمان است که کامپیوتر شما را برای فایل های سیستم آسیب دیده اسکن می کند. ممکن است آنها را تعمیر یا جایگزین کند.

مرحله 1: میانبر صفحه کلید + R را فشار دهید تا گفتگوی Run در ویندوز 11 باز شود.

مرحله 2: cmd را تایپ کرده و میانبر صفحه کلید Ctrl + Shift + Enter را فشار دهید تا Command Prompt با حقوق اداری راه اندازی شود.

cmd 5 را باز کنید

مرحله 3: دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید تا اسکن شروع شود:

sfc /scannow
اسکن sfc 8

مرحله 4: هر دستورالعملی را در Command Prompt دنبال کنید و پس از اجرای کامل ابزار، کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید.

6. تصویر ویندوز را با اسکن DISM تعمیر کنید

یکی دیگر از دلایل خطای Blue Screen of Death (BSoD) در هنگام بازی، خرابی در نصب ویندوز است. ویندوز 11 شامل چند ابزار داخلی است که ممکن است به رفع این فساد کمک کند. بیشترین استفاده از ابزار Deployment Image Serviceing and Management (DISM) است. این یک ابزار خط فرمان است که تصویر ویندوز را اسکن می کند و فایل های آسیب دیده یا خراب را تعمیر یا جایگزین می کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  استارت‌آپ پرداخت‌های فوری بانکی Ivy در دور Seed به رهبری Creandum 7.7 میلیون دلار تضمین کرد

مرحله 1: میانبر صفحه کلید Windows + R را فشار دهید تا گفتگوی Run در ویندوز 11 باز شود.

مرحله 2: cmd را تایپ کرده و میانبر صفحه کلید Ctrl + Shift + Enter را فشار دهید تا Command Prompt با حقوق اداری راه اندازی شود.

cmd 5 را باز کنید

مرحله 3: اسکریپت زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید تا اسکن آغاز شود:

DISM /آنلاین /Cleanup-Image /RestoreHealth
DISM بازیابی سلامت اسکن

مرحله 4: هر دستورالعملی را در Command Prompt دنبال کنید و پس از اجرای کامل ابزار، کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید.

7. رم را اسکن کنید و مشکلات آن را با Windows Memory Diagnostic برطرف کنید

هنگامی که شما یک RAM معیوب یا هر مشکل دیگری مرتبط با RAM دارید، اغلب منجر به صفحه آبی مرگ می شود. هنگامی که برنامه های فشرده حافظه مانند بازی ها را اجرا می کنید، احتمالاً BSoD مکرر را مشاهده خواهید کرد. همانطور که در زیر نشان داده شده است، می‌توانید مشکلات رم را با استفاده از Windows Memory Diagnosis برطرف کنید.

مرحله 1: روی لنز بزرگ‌نمایی نوار وظیفه کلیک کنید، windows memory را تایپ کنید و روی ‘ کلیک کنید Windows Memory Diagnostic.'

راه اندازی تشخیص حافظه ویندوز

مرحله 2: روی “اکنون راه اندازی مجدد و مشکلات را بررسی کنید (توصیه می شود)” کلیک کنید. رایانه شما مجددا راه اندازی می شود و سعی می کند مشکلات RAM را برطرف کند. توجه داشته باشید که ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

ریستارت کنید و مشکلات رم را بررسی کنید

8. ویندوز را به روز کنید

یک نسخه قدیمی ویندوز ممکن است درایورهای ناسازگار، آسیب پذیری های امنیتی، مشکلات سازگاری نرم افزار و مشکلات عملکرد داشته باشد. به همین دلیل است که هنگام بازی، صفحه آبی مرگ را تجربه می کنید. شما باید سیستم عامل را طبق مراحل زیر به روز کنید.

مرحله 1: میانبر صفحه کلید Windows + I را فشار دهید تا برنامه تنظیمات باز شود.

مرحله 2: در قسمت سمت چپ، روی Windows Update کلیک کنید. در سمت راست، روی دکمه «بررسی به‌روزرسانی‌ها» کلیک کنید.

به روز رسانی های جدید ویندوز را بررسی کنید

مرحله 3: اگر به‌روزرسانی‌هایی وجود دارد، روی «دانلود و amp; نصب کنید.» سپس، بررسی کنید که صفحه آبی مرگ را برطرف کند.

9. بازی را به روز کنید

وقتی یک بازی قدیمی است، ممکن است منتظر چند باگ و برخی مشکلات سازگاری باشید. اینها ممکن است باعث ایجاد صفحه آبی مرگ در هنگام بازی شوند. شما باید بازی یا برنامه مورد استفاده برای اجرای بازی را در رایانه خود به روز کنید. روند به روز رسانی ممکن است به بازی خاصی بستگی داشته باشد، اما به طور کلی، می توانید بازی را حذف نصب کنید و یک نسخه تازه دانلود شده را دوباره نصب کنید.

لذت بردن از گیم پلی با صفر کرش

پس از دنبال کردن راه‌حل‌های این راهنما، چندین صفحه Black Screen of Death هنگام بازی از کار می‌افتد تا یک تجربه بازی روان و بدون خرابی را به شما ارائه دهد. اگر خرابی ها را با موفقیت برطرف کرده اید، در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

امیدواریم از این مقاله 9 راه حل برتر برای صفحه آبی مرگ هنگام بازی در ویندوز 11 مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/PbjrCR
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *