Aseptika برنده جایزه Innovate Smart برای Smart Inhaler Tracker شد

Aseptika برنده جایزه Innovate UK Smart Award برای توسعه ردیاب استنشاقی هوشمند برای بیماران مبتلا به بیماری های ریوی شده است.

طبق یک مطالعه، افراد در تمام سنین مبتلا به آسم می توانند تعداد حملات آسمی را که متحمل می شوند به نصف کاهش دهند و در صورت استفاده از یک برنامه درجه پزشکی برای مدیریت سلامت خود، 15 درصد در مصرف داروهای خود بهتر شوند.

دستگاه های تنفسی هوشمند برای ارسال داده ها باید به تلفن هوشمند شما متصل شوند. این می تواند برای کودکان کوچکتر در مدرسه که مجاز به داشتن تلفن هوشمند نیستند – یا بیماران مسن مبتلا به آسم، بیماری انسداد مزمن ریه (COPD)، برونشکتازی یا سایر مشکلات سلامت ریه که استفاده از تلفن هوشمند را دشوار می دانند، مشکل ساز باشد.

Aseptika، یک شرکت بریتانیایی که در ساخت دستگاه‌های تنفسی هوشمند برای بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن تنفسی تخصص دارد، توسط آژانس نوآوری بریتانیا، Innovate UK تامین مالی شده است. جایزه هوشمند به شرکت کمک می کند تا نسل سوم ردیاب استنشاقی هوشمند خود را توسعه دهد که دارای اتصال تلفن همراه 5G داخلی خواهد بود. این بدان معناست که بیماران دیگر مجبور نخواهند بود داده های خود را از طریق تلفن هوشمند برای تیم های بالینی، مراقبین یا والدین خود ارسال کنند، بلکه فقط اطلاعات را از طریق امواج رادیویی مستقیماً به پایگاه داده های ابری شرکت ارسال می کند که تحت قوانین حفاظت از داده های GDPR بریتانیا ذخیره می شود.

PUFFClicker3 جدید یک دستگاه جهانی برای هر دو دستگاه استنشاقی نوع سیلندری است که کودکان خردسال و بیماران بزرگتر استفاده می کنند (استنشاقی با دوز اندازه گیری شده با فشار pMDI) و استنشاق کننده پودر خشک (DPI) که اکنون بسیاری از بزرگسالان به دلیل نداشتن گاز تجویز می شوند. که به گرمایش جهانی کمک می کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  با پاک کردن حافظه پنهان Spotify چه اتفاقی می‌افتد

این ردیاب استنشاقی جدید همچنین “هوشمند” خواهد بود و اطلاعات و توصیه هایی را به بیماران در مورد نحوه صحیح مصرف داروهای خود ارائه می دهد. نرم‌افزار آن بر روی سیستم‌عامل درجه پزشکی Medi-OS Aseptika اجرا می‌شود، بنابراین می‌توان آن را به‌عنوان یک دستگاه پزشکی در بریتانیا (مارک UKCA) و همچنین در کشورهای دیگر در سراسر جهان تأیید کرد (معرفی CE به عنوان یک دستگاه پزشکی کلاس IIa تحت اتحادیه اروپا MDR 2017/745).

یکی دیگر از مزایای انتقال داده بدون تلفن هوشمند این است که صادرات را آسان تر می کند زیرا PUFFClicker3 چند زبانه می تواند بدون نیاز به اتصال به آن از طریق با برنامه های توسعه یافته محلی کار کند. این یکپارچه‌سازی را سریع‌تر، ارزان‌تر می‌کند و به این معنی است که این برنامه‌ها ممکن است برای نمایش اطلاعاتی که PUFFClicker3 جمع‌آوری می‌کند، نیازی به گواهی دستگاه پزشکی کلاس IIa نداشته باشند.

این شرکت انتظار دارد تا PUFFClicker3 را تا پایان سال 2023 به تولید برساند و در اوایل سال 2024 آن را در بریتانیا و در سطح بین‌المللی عرضه کند.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/PQj
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *