Capvis برای به دست آوردن منافع اکثریت در Schurter

سرمایه‌گذار سوئیسی، کاپویس، متخصص سرمایه‌گذاری‌های میان سرمایه، اکثریت سهام را در گروه Schurter مستقر در لوسرن به دست می‌آورد.

معامله هیچ تاثیری بر ساختار سازمانی و مشاغل گروه نخواهد داشت. خانواده موسس و مالک فعلی گروه، منافع خود را حفظ خواهند کرد و توماس شورتر در هیئت مدیره نماینده خواهند بود. رالف مولر، مدیرعامل و تیم مدیریتی اش در آینده به مدیریت Schurter ادامه خواهند داد.

گروه Schurter مستقر در لوسرن با مجموع 20 شرکت تابعه در 17 کشور، تولید کننده قطعاتی برای تضمین تامین پاک و ایمن برق، سیستم های ورودی و راه حل های پیچیده الکترونیکی یکپارچه است.

این شرکت از زمان تأسیس در دستان خانواده شورتر بوده است. اکنون باید تغییری در ساختار مالکیت ایجاد شود. Capvis، یک شرکت سرمایه گذار سوئیسی معروف مستقر در Baar (کانتون زوگ)، در حال به دست آوردن اکثریت سهام در Schurter Holding AG است. انتظار می‌رود که این معامله در بهار 2023 و پس از فرآیند تأیید نظارتی لازم (اروپایی) تکمیل شود.

توماس شورتر، رئیس هیئت مدیره، گفت: “به منظور تداوم کسب و کار، خانواده چند سال پیش به طور مشترک تصمیم گرفتند که سیریل شورتر، به عنوان نماینده نسل چهارم، مسئولیت مدیریت شرکت را بر عهده بگیرد. میان مدت تا بلند مدت اقدامات لازم از قبل آغاز و حتی نهایی شده بود. پس از مرگ غم انگیز او در می 2021 در نتیجه یک تصادف، هیچ جانشین بالقوه دیگری از درون خانواده وجود نداشت زیرا سایر اعضای نسل چهارم قبلاً مسیرهای شغلی دیگری را دنبال می کردند. پس از بحث های فشرده و بررسی دقیق، خانواده مالک تصمیم به فروش اکثریت سهام برای اطمینان از موفقیت مداوم شرکت گرفتند.

متعاقباً، خانواده شریکی را انتخاب کردند که به عنوان مالک اکثریت جدید، به گسترش شرکت به عنوان یک گروه مستقل ادامه خواهد داد.

Schurter ادامه داد: “Capvis مبنای ایده آلی را برای نگه داشتن Schurter در مسیر رشد خود ارائه می دهد. Capvis برای پیشبرد توسعه شرکت های موفق و فعال بین المللی همراه با تیم مدیریت شناخته شده است.

Capvis در داشتن منافع اکثریت در SMEها در سوئیس، آلمان، اتریش و ایتالیا تخصص دارد. عمدتاً سرمایه ای را که توسط سرمایه گذاران نهادی مانند صندوق های بازنشستگی، مدیران دارایی و دفاتر خانواده تامین می شود، سرمایه گذاری می کند.

بوریس زولر، شریک مدیریت Capvis: “من بسیار مشتاقانه منتظر پیشبرد توسعه Schurter همراه با تیم مدیریت آن هستم. Schurter برای Capvis مناسب است و Capvis برای Schurter مناسب است. کارآفرینی، کیفیت سوئیسی و نوآوری اصول راهنمای ما هستند. Schurter سال‌هاست که این موضوع را با موفقیت‌های خود نشان داده است و بنابراین در موقعیت ایده‌آلی برای ادامه عملکرد موفقیت‌آمیز در بازارهای رو به رشد در سراسر جهان قرار دارد.

خانواده Schurter به عنوان سهامدار گروه باقی خواهند ماند که توسط تیم مدیریت موجود به رهبری رالف مولر، مدیر عامل، اداره خواهد شد. در راستای استراتژی Capvis، او همچنین در شرکت سهامی خواهد گرفت.

رالف مولر گفت: “من به تیم های جهانی SCHURTER افتخار می کنم. تصمیم کاپویس برای سرمایه گذاری در شرکت به منزله قدردانی از عملکرد و تخصص کارکنان ما است.

آندریاس سیمون، که به عنوان شریک کاپویس مسئول سرمایه‌گذاری‌های فناوری صنعتی است، گفت: «کسب سهام اکثریت در گروه SCHURTER گام مهمی برای Capvis است. این گروه سال‌هاست که در صنایع کلیدی الکترونیک، اتوماسیون و فناوری دیجیتالی موفق بوده و کارکنان و فناوری‌های مناسبی برای افزودن فصل‌های بیشتری به داستان موفقیت خود دارد.

این معامله هیچ تاثیری بر ساختار سازمانی گروه یا حدود 2200 شغل آن نخواهد داشت. دفتر مرکزی این شرکت در لوسرن باقی خواهد ماند. نام تجاری Schurter نیز حفظ خواهد شد. به عنوان نشانه دیگری از تداوم، توماس شورتر در هیئت مدیره باقی خواهد ماند، در حالی که رالف مولر و تیم مدیریتش به مدیریت شرکت ادامه خواهند داد.

طرفین توافق کرده اند که جزئیات مالی معامله را فاش نکنند. تکمیل این معامله منوط به تایید مقامات مربوطه است و انتظار می رود در بهار 2023 انجام شود.

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *