Fairmat 35 میلیون دلار برای بازیافت کامپوزیت فیبر کربن به یک ماده جدید جمع آوری می کند •

زمان مطالعه: 2 دقیقه

استارت آپ فرانسوی Fairmat ماه گذشته دور سرمایه گذاری 35 میلیون دلاری سری A (34 میلیون یورو) را به پایان رساند. این شرکت می خواهد کامپوزیت فیبر کربنی را که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد، به ماده جدیدی تبدیل کند که می تواند در محصولات جدید استفاده شود.

Temasek و CNP (Compagnie Nationale à Portefeuille) با Pictet Group، Singular، The Friedkin Group International و سایرین نیز در این دور پیشتاز هستند. به طور کلی، این شرکت از زمان شروع به کار، 45.5 میلیون دلار (44 میلیون یورو) جذب کرده است.

ایده پشت Fairmat بسیار ساده است. برخی از مواد با تکنولوژی بالا مانند کامپوزیت های فیبر کربن دارای خواص عالی هستند. این مواد سبک، انعطاف پذیر و مقاوم هستند. به همین دلیل است که می توانید کامپوزیت های فیبر کربن را در توربین های بادی یا هواپیماها پیدا کنید.

هنگامی که این پروژه های صنعتی به وضعیت پایان عمر می رسند، Fairmat وارد می شود و آن عناصر را با کامپوزیت های فیبر کربنی انتخاب می کند. سپس این استارت آپ نوع جدیدی از مواد را ایجاد می کند که به پیچیدگی کامپوزیت های فیبر کربنی نیست، اما می تواند بسیار مفید باشد.

شما مواد Fairmat را در توربین های بادی پیدا نخواهید کرد، اما ممکن است اشیایی را بخرید که در زندگی روزمره خود استفاده می کنید و با این نوع جدید از مواد ساخته شده اند. این ماده Fairmat Quest نام دارد و می تواند 10 برابر ارزان تر از کامپوزیت های جدید و دو برابر سبک تر از آلومینیوم باشد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  6 بهترین لوازم جانبی OnePlus 11 برای سال 2023

و این شرکت از اولین مقاله من در Fairmat پیشرفت زیادی داشته است. این شرکت برای جمع آوری ضایعات فیبر کربنی خود با 15 شرکت صنعتی از جمله Hexcel، Tarmac Aerosave، Siemens Gamesa، Dassault Aviation و MerConcept مشارکت امضا کرده است. این یک بازار بسیار متمرکز است زیرا این 15 شرکت بیش از 35 درصد از ضایعات کامپوزیت فیبر کربن در اروپا را نمایندگی می کنند.

در سوی دیگر بازار، برخی از شرکت های تولیدی در حال حاضر روی نمونه های اولیه با مواد جدید Fairmat کار می کنند. در حالی که استارت آپ نمی تواند نام 30 قرارداد خود را فاش کند، به زودی کالاهای ورزشی، محصولات صوتی و مبلمان ساخته شده با Fairmat Quest را خواهید یافت.

با دور تأمین مالی امروز، این شرکت قصد دارد به تدریج ظرفیت پردازش کارخانه مرتب سازی خودکار خود را بهبود بخشد. در نهایت، 100 ربات تا 3500 متریک تن قراضه در سال را مدیریت خواهند کرد.

در سال 2023، Fairmat همچنین قصد دارد به ایالات متحده گسترش یابد. در حال حاضر 80 نفر برای این شرکت کار می کنند. تا سال 2025، Fairmat امیدوار است که با 400 نفر کار کند.

موادی که تغییر کاربری داده اند ردپای کربن بسیار کمتری نسبت به مواد اولیه دارند و این دلیل اصلی است که Fairmat در سال های آینده به راحتی مشتری پیدا می کند. به محض فراگیر شدن قوانین حسابداری کربن، تولیدکنندگان به دنبال مواد جدیدی مانند Fairmat Quest خواهند بود تا تأثیر کلی تولید خود را کاهش دهند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  6 بهترین راه حل برای خطای «حافظه برنامه شما تمام شده است» در مک
امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/jnGAOm
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *