FCC به ISP ها دستور می دهد «برچسب های تغذیه» باند پهن را با تمام هزینه ها و محدودیت ها نشان دهند •

زمان مطالعه: 3 دقیقه

کارمزدهای پنهان و افزایش غیرمنتظره نرخ ها به بخشی از قبض های اینترنت، کابل و تلفن آمریکایی ها تبدیل شده است، اما FCC به تازگی قانونی را تصویب کرده است که ممکن است این امر را بسیار کمتر رایج کند. اکنون ارائه دهندگان پهنای باند باید یک “برچسب تغذیه” را با تمام هزینه ها، صیدها و سرپوش ها به وضوح برای هر طرحی که در نظر دارید نمایش دهند.

“قوانین ما مستلزم آن است که برچسب های تغذیه باند پهن به طور کامل نمایش داده شود زمانی که مصرف کننده تصمیم خرید می گیرد. این بدان معناست که مصرف کنندگان حقایق ساده و قابل خواندن در مورد قیمت، سرعت، میزان مجاز داده و سایر جنبه های خدمات اینترنت پرسرعت را در ابتدا خواهند داشت.”

برچسب ها مانند برچسب های مواد غذایی آشنا هستند و دلیل خوبی دارند (فراتر از “نماد” بودن). با ارائه دهندگان پهنای باند، اگر به آنها یک اینچ بدهید، یک مایل طول می کشند و سپس اگر فکر می کنند سود بیشتری از این طریق خواهد داشت، آن را تا انتها به دادگاه عالی می رسانند.

بنابراین برچسب‌ها باید کاملاً استاندارد، قابل خواندن توسط ماشین باشند و در صفحه‌های خرید اصلی که ارائه‌دهندگان آنلاین دارند نمایش داده شوند. این بدان معناست که آنها را نمی توان با چند کلیک دفن کرد یا به پیوند یا نمادی کاهش داد که ممکن است مصرف کننده از دست بدهد.” آنها همچنین باید به راحتی در صورت درخواست پس از ثبت نام شخصی در دسترس باشند.

نمونه ای از “برچسب تغذیه” باند پهن با آمارهای مهم روی آن. اعتبار تصویر: FCC

روی برچسب، که در اینجا می توانید ببینید، تمام آمار حیاتی که باید در مورد اتصال اینترنتی احتمالی خود بدانید وجود دارد:

  • قیمت ماهانه و مدت قرارداد
  • اینکه آیا آن قیمت پس از یک دوره مشخص تغییر خواهد کرد و به چه چیزی تغییر خواهد کرد
  • لیست کامل هزینه های ماهانه و یکباره و هزینه فسخ زودهنگام
  • آیا شرکت در برنامه اتصال مقرون به صرفه شرکت می کند یا خیر و پیوندی برای بررسی واجد شرایط بودن آن
  • سرعت دانلود و آپلود «معمولی» و تأخیر
  • سقف داده و قیمت فراتر از این سقف
  • پیوندهایی به مدیریت شبکه (مثلاً رتبه بندی صفر و مسدود کردن محتوا) و سیاست های حفظ حریم خصوصی

با همه این موارد که به وضوح و در قالب یکسان بین ارائه دهندگان پست شده است، هر کسی می تواند به دو مورد از این برچسب ها نگاه کند و مانند مقایسه دو مارک غلات، تصمیم بگیرد که کدام یک برای آنها مناسب است. نه به دلیل تبلیغات پر زرق و برق یا قیمت تبلیغاتی گمراه کننده، بلکه به این دلیل که می توانند اعداد مناسب را بالاتر یا کمتر از رقبا ببینند.

این ایده مدتی است که مطرح شده است، اما قانون سرمایه گذاری زیرساختی و مشاغل این امکان را فراهم می کند تا آن را در خط پایان قرار دهیم. با این حال، کمی طول می کشد تا اینکه این قوانین توسط قانون الزامی شوند: یک سخنگوی FCC توضیح داد که قوانین ابتدا باید توسط دفتر مدیریت و بودجه بررسی شوند، پس از آن در ثبت فدرال منتشر خواهند شد و از آن نقطه به بعد. ارائه دهندگان پهنای باند شش ماه فرصت خواهند داشت تا از این قانون پیروی کنند، یا یک سال فرصت دارند اگر طرف کوچکی باشند.

به طور حتم این نوار قرمز زیادی است، اما این احتمال وجود دارد که ISP ها به جای این که آن را به جریان بیاندازند، زودتر شروع به کار کنند. پس از یک دهه یا چند دهه پیش، روندی در آن جهت وجود داشته است.

خود برچسب ها ممکن است در طول زمان کمی تغییر کنند، درست مانند برچسب های تغذیه (مثلاً انواع چربی ها و قندها را از هم جدا می کنند). بسته به آنچه FCC از مشتریان و صنعت می‌شنود، اطلاعات بیشتر و بهتر روی برچسب‌ها جای می‌گیرد:

او در پایان گفت: “به همین دلیل است که آژانس امروز قوانین بیشتری را آغاز می کند که در مورد چگونگی گنجاندن اطلاعات قیمت و تخفیف بیشتر در خود برچسب، نحوه اندازه گیری قابلیت اطمینان خدمات و چگونگی دسترسی بیشتر به برچسب های تغذیه باند پهن می پرسد.”

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/OkdMvj
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *