Forerunner Ventures آینده ای پر از «فرانچایزهای بومی دیجیتال» را می بیند

به گزارش سایت نود و هشت زوم Forerunner Ventures آینده ای پر از «فرانچایزهای بومی دیجیتال» را می بیند
که در این بخش به محتوای این خبر با شما کاربران گرامی خواهیم پرداخت

Forerunner Ventures با شرط‌بندی روی استارت‌آپ‌های نوپایی مانند Jet، Bonobos و Glossier، زمانی که ساخت یک برند بومی دیجیتالی بسیار آسان‌تر از امروز بود، نام خود را در دنیای سرمایه‌گذاری به دست آورد. اما با پیشرفت تجارت، شرکت نیز تکامل یافته است.

به‌عنوان بخشی از آن تکامل، پنج سال پیش Forerunner، VC، برایان اومالی، کهنه‌کار را برای کشف استارت‌آپ‌هایی که در تقاطع تجارت و فناوری سازمانی قرار داشتند، آورد. قبل از تعطیلات اخیر، به دفتر Forerunner در پارک ملی Presidio در سانفرانسیسکو رفتیم، که محل استقرار تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های سرمایه‌گذاری (Atomic، Founders Fund، Breakout Ventures و Headline، از جمله آنها) است تا با O'Malley درباره آنچه که بیشتر است صحبت کنیم. در حال حاضر برای او جالب است

گفتگوی ما گسترده بود، اما اومالی در یک اتاق کنفرانس مدرن و با روکش شیشه ای نشسته بود. به آژانس‌های مسافرتی، دفاتر درمانگران، حتی شرکت‌های لوله‌کشی فکر کنید – همه آن‌ها «گروه‌های خواب‌آلود اما بسیار بزرگ» هستند، با اشاره به استارت‌آپی که به تازگی در فضای HVAC با او ملاقات کرده است. او با اشتیاق گفت: «بسیاری از این مشاغل محلی 10 میلیون دلار، 20 میلیون دلار، با 20 تا 30 درصد حاشیه سود انجام می دهند.

سوال بزرگ، طبیعتا، این است که آیا آنها به طور ناگهانی کسب و کارهایی هستند که سرمایه پذیر هستند یا خیر. اومالی توضیح داد که چرا فکر می کند آنها هستند. گزیده‌هایی از آن در ادامه می‌آیند، که برای طولانی‌تر شدن و وضوح، کمی ویرایش شده‌اند.

TechCrunch: مصرف کننده این روزها مکان سختی برای سرمایه گذاری است. فرصت هایی برای سرمایه گذاری در صندوق فعلی Forerunner را کجا می بینید؟

برایان اومالی: من زمان زیادی را صرف مفهومی کرده‌ام که به نوعی آن را “فرانچایز بومی دیجیتال” نامگذاری کرده‌ایم. این از نگاه کردن به بسیاری از مشاغل بازار در مقوله تلاش برای توانمندسازی افراد برای انجام کار برای خود ناشی می شود. از یک طرف، شما می توانید برای یکی از این شرکت های گیگ کار کنید و همه چیز را به نوعی برای خود مدیریت می کنید، اما در نهایت، واقعاً کنترل زیادی ندارید. شما واقعاً پایبند پلتفرم هستید و آنها بیشتر برش را می‌برند و شما کاملاً کالایی شده‌اید.

از طرف دیگر، می توانید کسب و کار کوچک بخرید [software] و شرکت خود را اداره کنید، اما پس از آن تا حد زیادی تنها هستید. هیچ کتاب وجود ندارد. شما باید مشتریان خود را پیدا کنید. شما باید به خودتان یک تجارت بیاموزید. بنابراین ما شروع به تعجب کردیم: چگونه می توانید با یک کتاب بازی و پلت فرم فناوری که به مردم این امکان را می دهد تجویز کنید [foster] آنچه که به عنوان صاحب کسب و کار روی میز می آورند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  Kakao بازی خود را در هوش مصنوعی با کارلو 2.0، یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی ارتقا می دهد.

مانند حق امتیاز املاک و مستغلات.

اما این فقط Coldwell Banker یا Taco Bell یا 1-800-GOT-JUNK نیست. یک میلیون کسب و کار وجود دارد که یک تریلیون دلار درآمد دارند. من از لحاظ تاریخی اطلاعات زیادی درباره فرنچایزها نداشتم، اما از هر 20 نفر در ایالات متحده، 1 نفر توسط یک فرنچایز استخدام می شود. بگو تاکو بل را باز می کنی. شما از برند شرکتی استفاده خواهید کرد. آن‌ها منو را به شما می‌دهند، همه مواد لازم را به شما می‌دهند – فقط باید املاک فیزیکی را به دست آورید و افراد را استخدام کنید و از آنجا رشد کنید. اما در حال حاضر می‌توان از یک بک‌اند دیجیتال بیشتر استفاده کرد.

شرط بندی مرتبط چیست؟

بنابراین یکی از سرمایه‌گذاری‌های اولیه‌ای که در اینجا انجام داده‌ایم، در فورا است، که به افراد کمک می‌کند کسب‌وکار آژانس مسافرتی خود را ایجاد کنند و به استانداردسازی گردش کار کمک می‌کند و از گزینه‌های پرداخت مراقبت می‌کند. با این نوع کسب‌وکارها، می‌توانید بازاریابی دیجیتال را نیز مدیریت کنید، زیرا شما به عنوان یک نهاد متمرکز احتمالاً می‌توانید آن را بهتر از برخی مشاغل محلی انجام دهید. در بسیاری از اوقات، شما همچنین می توانید جامعه ای را پیرامون همه افرادی که این کار را انجام می دهند ایجاد کنید و آنها می توانند به یکدیگر کمک کنند.

چرا این مفهوم از یک فرنچایز بومی دیجیتال در حال حاضر بیشتر از مثلاً پنج سال پیش معنا دارد؟

دو چیز بزرگی که امروزه با هم متفاوت هستند یکی، این کمبود سرمایه است، بنابراین شما می خواهید کارآمدتر باشید. همچنین، این روزهای اولیه است، اما این روند رو به رشد است و شما می‌توانید هوش مصنوعی را به گونه‌ای به کار بگیرید که در ابتدا انسان باشد، اما بسیاری از کارهای خسته‌کننده‌تر را می‌توان خودکار کرد.

من مدام به این فکر می کنم که آیا در 10 سال آینده سه شرکت وجود خواهد داشت یا هر فرد به لطف هوش مصنوعی شرکت خود را اداره می کند، اگرچه هر یک از این سناریوها برای VC ها مشکل ساز به نظر می رسد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  7 روش برای رفع مشکل برنامه Messages در آیفون

شما باید به ساختن پلتفرم کمک کنید تا همه این افراد بتوانند کار خود را انجام دهند. اعتقاد ما این است که مؤلفه‌های هوش مصنوعی می‌توانند به تعداد بیشتری از این مشاغل خدماتی کمک کنند که در طول تاریخ احتمالاً حاشیه ناخالص کمتری داشتند و به مقدار کافی از تخصص فردی نیاز داشتند و اکنون می‌توانند توسط مجموعه وسیع‌تری از افراد برای کسب حاشیه‌های ناخالص بیشتر در سطح نرم‌افزار مدیریت شوند، زیرا هوش مصنوعی می‌توانند کنترل برخی از اجزای استانداردتر آن را در دست بگیرند، در حالی که افراد می‌توانند استعداد خود را روی چیزهایی که منحصربه‌فرد و خاص است در مورد آنچه به روی میز می‌آورند، بگذارند.

هوش مصنوعی همیشه در حال بهتر شدن است. آیا نگرانی وجود دارد که در برخی مواقع، این اپراتورها ممکن است به یک شریک پلت فرم نیاز نداشته باشند؟

[With every company we fund] سطحی از مزیت پلتفرم وجود دارد که شرکت را چسبناک نگه می‌دارد تا افراد از کار خارج نشوند و کارهای مختلف انجام ندهند. شرکتی به نام آلما وجود دارد که در فضای درمانگر است و در این مدل قرار می گیرد، زیرا آنها پشت صحنه کارهای زیادی با شرکت های بیمه انجام داده اند تا به مردم کمک کنند تا درمان خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند، که برای درمانگران بسیار مهم است زیرا مردم اگر هزینه خالص آنها کمتر باشد، در نهایت چسبنده تر هستند.

بسیاری از این مشاغل خدمات آفلاین وجود دارند که هنوز به دسته چک و قلم و کاغذ متکی هستند و از بسیاری از ابزارهایی که ایجاد شده اند استفاده نکرده اند و هنوز کسب و کارهای پر رونقی دارند. ما فکر می‌کنیم که این مدل می‌تواند راهی باشد که به آن‌ها کمک می‌کنید تا کارهایی را که همیشه می‌خواستند انجام دهند، ادامه دهند، اما همچنین به افراد جدید کمک می‌کنید تا وارد این دسته شوند.

بسیاری از این کسب‌وکارها متعلق به رونق‌ها هستند و پیش‌بینی می‌شود که حدود یک سوم آن‌ها در 10 سال آینده جابجا شوند. ما فرصتی را می بینیم تا نسل بعدی کارآفرینان محلی را فعال کنیم، جایی که مردم می خواهند برای خودشان کار کنند، آنها اراده و عزم راسخ دارند، اما لزوما نمی دانند چه کاری باید انجام دهند.

امیدواریم از این مقاله مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/UFaQVd
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *