Google برنامه‌های وام غیرقانونی در کنیا، نیجریه را محدود می‌کند •

زمان مطالعه: 3 دقیقه

گوگل از برنامه‌های وام در کنیا می‌خواهد تا مدرکی مبنی بر مجوز فعالیت در این کشور توسط بانک اصلی خود ارائه دهند، که در صورت عدم موفقیت آنها در معرض حذف از Play Store، سرویس توزیع دیجیتال آن هستند. آنهایی که برای صدور مجوز درخواست داده اند و می توانند شواهدی در مورد آن ارائه دهند نیز ممکن است در امان بمانند.

با این حال، اقدام گوگل کند بوده و دو ماه پس از آن انجام شده است مقررات ارائه دهندگان اعتبار دیجیتال برای محافظت از وام گیرندگان در برابر برنامه های سرکش، که بسیاری از آنها شیوه های وام دهی غارتگرانه داشتند و از تاکتیک های شرمساری بدهی برای ابی پول خود استفاده می کردند، عملی شد.

اکنون انتظار می رود که برنامه های وام جدید و قدیمی در کنیا اسناد و اطلاعات مورد نیاز را ارسال کنند، در غیر این صورت در پایان ژانویه سال آینده قفل می شوند.

«توسعه دهندگان با برنامه های وام شخصی که کاربران کنیایی را هدف قرار می دهند باید تکمیل کنند [a] فرم اظهارنامه و ارائه اسناد لازم قبل از انتشار برنامه وام شخصی آنها… برنامه‌های وام شخصی فعال در کنیا بدون اظهارنامه و مجوز مناسب از فروشگاه Play حذف خواهند شد. “نامه تایید قابل تایید” از کمیسیون رقابت فدرال و حمایت از مصرف کننده (FCCPC).

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نرم افزار snafus فراوان است، Nuro برش های بیشتری ایجاد می کند و VinFast مسیر SPAC را در پیش می گیرد

در حالی که نسبت به قانون جدید کنیا سخت‌گیرانه‌تر است، FCCPC که در آگوست امسال برای محافظت از وام‌گیرندگان اجرایی شد، انتظار دارد برنامه‌های وام‌دهنده هزینه‌های خود را اعلام کنند و نشان دهند که چگونه بازخورد دریافت می‌کنند و شکایات را حل می‌کنند.

کنیا و نیجریه قطب‌های فناوری بزرگ در آفریقا هستند و شاهد گسترش ‌های وام بوده‌اند که وام‌های شخصی سریع بدون وثیقه تا سقف 500 دلار ارائه می‌دهند. با این حال، فقدان مقررات سختگیرانه، اپراتورهای سرکش را به خود جلب کرده است که مقامات را ملزم به اتخاذ تدابیر مناسب برای محافظت از شهروندان کرده است.

در کنیا، تنها 10 برنامه از 288 برنامه وام که برای مجوز از بانک مرکزی این کشور درخواست کرده اند، مجاز بوده اند. برخی از محبوب‌ها، مانند Zenka و Tala با پشتوانه دره سیلیکونی، هنوز مجوز نگرفته‌اند.

انتظار می رود وام دهندگان دیجیتال در کنیا از استفاده از تهدیدات یا اقدامات شرم آور بدهی، از جمله ارسال اطلاعات شخصی در انجمن های آنلاین، تماس ها و پیام های غیرمجاز با مشتریان، و دسترسی به لیست مخاطبین خود برای تماس با آنها در صورت پیش فرض اجتناب کنند. .

برنامه‌های وام، داده‌های تلفن وام گیرندگان، از جمله مخاطبین را جمع‌آوری می‌کنند، و برای بررسی تاریخچه تراکنش‌های پول تلفن همراه – برای امتیازدهی اعتبار و به عنوان شرایط پرداخت وام، درخواست دسترسی به پیام‌ها را دارند. وام دهندگان سرکش برخی از اطلاعات تماس جمع آوری شده را با جمع کننده های بدهی شخص ثالث به اشتراک گذاشته اند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  5 بهترین ساندبار برای تجربه صدای فراگیر برای تلویزیون های شما

قبلا، پیش از این، 40 برنامه وام در کنیا در دست بررسی هستند توسط دفتر کمیسر حفاظت از داده ها در مورد نقض داده ها، در پی شکایات کاربران.

قانون جدید برنامه‌های وام را ملزم می‌کند که بر خلاف گذشته که بدون نظارت بودند، مدل قیمت‌گذاری، شرایط و ضوابط خود را از قبل برای مصرف‌کنندگان اعلام کنند.

همچنین انتظار می‌رود یکیشن‌ها قبل از معرفی محصولات جدید یا ایجاد تغییرات در محصولات موجود، علاوه بر افشای و ارائه شواهدی از منابع مالی خود، به تنظیم‌کننده اطلاع دهند.

5/5 - (2 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/vjq
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *