HPE Europe 2022: درایورهایی برای سلامت دیجیتال و فناوری پزشکی

شارون لمب، رئیس علوم زیستی و مراقبت‌های بهداشتی بریتانیا، مک‌درموت ویل و امری یک جلسه پانل در رویداد اخیر HPE Europe 2022 را خلاصه می‌کند.

سلامت دیجیتال در حال حاضر سریع‌ترین بخش در حال رشد بازار مراقبت‌های بهداشتی است، زیرا چالش‌های همه‌گیری باعث ایجاد بادهای دنباله‌دار می‌شود که باعث شد صنعت بر بسیاری از موانع قبلی خود برای پذیرش غلبه کند. با توجه به افزایش روزافزون بیماران، پزشکان و تنظیم‌کننده‌ها با فرصت‌هایی که دیجیتالی کردن مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌کند، سرمایه‌گذاران از فضای مطلوبی برخوردار هستند زیرا فناوری دیجیتال به بهبود دسترسی، مقرون به صرفه بودن و کیفیت راه‌حل‌های مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند.

در کنفرانس اخیر Healthcare Private Equity Europe 2022 در لندن، ما خوشحالیم که می‌توانیم پانلی از کارشناسان بهداشت دیجیتال و فناوری پزشکی را گرد هم بیاوریم تا در مورد موضوعات، چالش‌ها و فرصت‌های موجود امروز برای سرمایه‌گذاران بحث کنیم.

محرک های سلامت دیجیتال

سیستم‌های بهداشتی در سطح جهان در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری بر روی فناوری دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، و به فرصت‌های تجزیه و تحلیل داده‌ها برای بهره‌وری انرژی و بهبود در سراسر فناوری پزشکی، علوم زیستی و خدمات مراقبت‌های بهداشتی چشم دوخته‌اند، و پتانسیل گسترش سریع ابزارهای تشخیص دیجیتال و نظارت از راه دور را برای بهبود می‌بینند. دسترسی و بهبود تشخیص در خانه و نقطه مراقبت.

یکی از مسائلی که باعث رشد می شود، کمبود متخصصین مراقبت های بهداشتی و مراقبین در بسیاری از اقتصادهای بهداشتی است.

چارلز هاردویک، مدیر شرکای Vitruvian، به HPE Europe 2022 گفت: «تقریباً به هر کجا که نگاه کنید، افراد به اندازه کافی مراقبت نمی‌کنند و شکاف رو به رشدی بین تقاضا برای خدمات و توانایی ارائه آنها وجود دارد. ایجاد این متخصصان با مهارت بالا آسان نیست، بنابراین نیاز به یافتن مسیر دیگری وجود دارد. سلامت دیجیتال مشکلی را حل می‌کند که هرگز از بین نمی‌رود و همه‌گیری آن را بدتر کرده است.»

در عین حال، تغییرات جمعیتی و فشار بر سیستم های بهداشتی به معنای نیاز به کارایی است.

Kayleigh Hartigan، رئیس کارکنان و مدیر ارشد بازرگانی در ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی Digital-First HealthHero، خاطرنشان کرد: «بسیاری از محرک‌های زمینه‌ای پشت رشد تقاضا برای سلامت دیجیتال همان محرک‌های رشد سلامت فیزیکی هستند، مانند پیری جمعیت، عرضه. چالش های جانبی و نیاز به ایجاد کارایی هزینه. ما همچنان این محرک‌های تقاضا را می‌بینیم، و کووید بسیاری از موانع پذیرش را که قبلاً سرمایه‌گذاری در سلامت دیجیتال را متوقف می‌کرد، از بین برده است.»

دکتر کاترین وایلز یکی از اعضای تیم Hg Genesis است که بر روی سرمایه گذاری در نرم افزار B2B تمرکز دارد و یک پزشک متخصص با سابقه در زمینه مراقبت های بهداشتی است. او سه مشکل عملیاتی در مراقبت‌های بهداشتی را شناسایی کرد که راه‌حل‌های دیجیتال شروع به رفع آن‌ها کرده‌اند: چالش‌های نیروی کار، در مورد رساندن افراد مناسب به مکان مناسب در زمان مناسب. دیجیتالی سازی هسته، برای ایجاد شبکه ابری و نرم افزار مورد نیاز در زمینه هایی مانند رادیولوژی؛ و نیاز به ارائه مراقبت های بیشتر در خانه با توجه به کمبود تخت های بیمارستانی.

وایلز توضیح داد: “ما پشت مراقبت بیشتر در خانه و نحوه پیوند دادن آن به سیستم های مراقبت عمومی و مراقبت اجتماعی سرمایه گذاری کرده ایم.” مراقبانی که وارد خانه می‌شوند معمولاً افراد حرفه‌ای با دستمزد بسیار کم هستند، که منجر به گردش مالی بالایی می‌شود، بنابراین ما پشت سر فناوری سرمایه‌گذاری کرده‌ایم تا برخی از این مسائل را برطرف کنیم.»

چالش برای سرمایه گذاران

در حالی که محرک های رشد در سلامت دیجیتال تا حد زیادی جهانی هستند، چالش سرمایه گذاران اغلب در مورد ایجاد مدل هایی برای پذیرش است که فراتر از مرزها ترجمه می شوند. فناوری متمرکز بر خدمات مراقبت های بهداشتی ممکن است گاهی اوقات به دلیل موانع ایجاد شده توسط رویکردهای نظارتی مختلف، به ویژه در جایی که شرکت ها در حال ارائه درمان به بیماران هستند، دشوارتر باشد. برای ارائه دهندگان B2B که بر روی ارائه کارایی به سیستم متمرکز هستند، رشد برون مرزی می تواند آسان تر باشد.

چالش دیگر غلبه بر نگرش بیماران نسبت به تعاملات دیجیتال با پزشکان بوده است. Suman Saha یکی از بنیانگذاران و مدیر پزشکی در Doctify است، شرکتی که بر روی ارائه بیشتر گزینه های مراقبت بهداشتی به بیماران از طریق بررسی آنلاین پزشکان، دندانپزشکان و بیمارستان ها تمرکز دارد.

او به HPE Europe 2022 گفت: «ما باید به بخش‌های دیگری که جلوتر هستند نگاه کنیم تا ببینیم مراقبت‌های بهداشتی به کجا می‌رود. پانزده سال پیش با رفتن به مغازه، پروازها را رزرو می‌کردیم، اما همه چیز ادامه دارد.

«بیمارستان‌ها نمایه‌های آنلاین بسیار پایینی دارند و اکثر بیماران داده‌های پیامدها را درک نمی‌کنند و می‌خواهند در مورد تجربه دیگران بدانند. بیشتر مراقبت‌های بهداشتی هر روز شگفت‌انگیز است، اما ما آن را درک نمی‌کنیم و به شفافیت بیشتری در مورد نحوه برخورد ارائه‌دهندگان با مشکلات، صحبت با بیماران و بهبود مراقبت نیاز داریم.»

در سال 2021، سرمایه گذاری در سلامت دیجیتال به بالاترین حد خود رسید. اما، سال 2022 شاهد شرایط سخت کلان اقتصادی و سیاسی بوده است که به ویژه منجر به کاهش قیمت سهام برای شرکت‌های فناوری فهرست شده شده است. این تأثیری بر فضای وسیع‌تر برای سلامت دیجیتال و فناوری سلامت داشته است که منجر به ارزش‌گذاری‌های واقعی‌تر و تمرکز بر جایی که راه‌حل‌ها در حوزه‌های تمرکز اصلی ارزش ارائه می‌کنند، شده است. برخی از کسب و کارهای سلامت دیجیتال مطمئناً در مورد در دسترس بودن سرمایه محتاط هستند. با این وجود، تقاضا برای راه‌حل‌های مبتنی بر فناوری همچنان بالاست و دارایی‌هایی که بر ارائه ارزش واقعی تمرکز دارند همچنان در تقاضا باقی می‌مانند.

هارتیگان در این کنفرانس گفت: «ممکن است شاهد خریدهای بیشتری در سال آینده باشیم زیرا شرکت‌ها فرصت‌هایی را برای ایجاد ارزش‌آفرینی مدل‌های کسب‌وکار مراقبت‌های بهداشتی می‌بینند. در این بخش، نیاز تغییر نکرده است. در واقع، احتمالاً فشار بیشتری دارد.»

وایلز افزود: “نکته دوست داشتنی در مورد مراقبت های بهداشتی این است که اساساً مراقبت های زیادی از بیماران است و این اتفاق هر روز از سال بدون توجه به آنچه در بازارهای مالی می افتد رخ می دهد. نیاز نه تنها در حال افزایش است، بلکه همچنان افزایش خواهد یافت. پلتفرم هایی که چیزی را ارائه می دهند که برای مراقبت از بیمار ضروری است، مشاغل فناوری هستند که ارزش گذاری های خود را حفظ می کنند. نگرانی های زیادی در مورد راه اندازی کسب و کارها وجود دارد، اطمینان از اینکه رشد پایدار است و سطح بدهی قابل مدیریت است، اما هنوز فرصت های زیادی وجود دارد.

در حالی که تقاضا برای مراقبت های بهداشتی تغییر نخواهد کرد، بازار سلامت دیجیتال در حال بلوغ است و سرمایه گذاران به مراتب بیشتر بر کارایی سرمایه و مدل های کسب و کار بلند مدت و پایدار متمرکز هستند. Dealflow ممکن است در سال 2023 خاموش‌تر شود، اما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که سرمایه‌گذاران به راه‌حل‌های متحول‌کننده‌ای ادامه دهند که تجربه بیمار را افزایش می‌دهد، هزینه را کاهش می‌دهد، کارایی را افزایش می‌دهد و با چالش‌های نیروی کار مقابله می‌کند.

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *