IPO های قاتل شرکت های فناوری استارتاپ ها را احمقانه جلوه می دهند

به گزارش سایت نود و هشت زوم IPO های قاتل شرکت های فناوری استارتاپ ها را احمقانه جلوه می دهند
که در این بخش به محتوای این خبر با شما کاربران گرامی خواهیم پرداخت

ناتوانی یا عدم تمایل بسیاری از استارت‌آپ‌های سرمایه‌گذاری شده برای عمومی شدن، شروع به ضربه زدن کرده است.

حامیان صندوق‌های خطرپذیر به طور فزاینده‌ای در مورد سرمایه‌گذاری بیشتر برای کار در چشم‌انداز استارت‌آپ‌ها بدون پس گرفتن مقداری از وجه نقد قبلی خود تردید دارند. اما با توجه به اینکه انتظار نمی‌رود عرضه‌های اولیه سهام برای چند ماه دیگر افزایش پیدا کنند، و تعداد استارت‌آپ‌های با قیمت‌های بالا که تا مدت‌ها در حال گسترش هستند، انتظار چندانی از تسکین در افق وجود ندارد.


صرافی استارتاپ ها، بازارها و پول را بررسی می کند.

آن را هر روز صبح در TechCrunch+ بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


اما این به این معنی نیست مقداری شرکت ها عمومی نمی شوند آن ها هستند! و برخی از نهادهای عمومی جدید حتی تحت حمایت سرمایه گذاری هستند یا حداقل به زبان شرکت های فناوری لباس پوشیده اند. IPO های آنها موفقیت های زیادی را به همراه داشته است. این برای چیزی که ممکن است مرکز سنتی فناوری و استارت‌آپ‌ها بنامیم: شرکت‌های نرم‌افزاری، تا حدودی شرم‌آور است.

عرضه عمومی شگفت انگیز کاوا (غذاهای گاه به گاه با پشتیبانی خصوصی با عناصر تجارت الکترونیک) این هفته با معرفی Oddity Tech، یک شرکت متمرکز بر زیبایی که فریاد استفاده از ابزارهای فناوری مدرن برای تولید محصولات خود را فریاد می زند، پیوست. Oddity نیز مانند کاوا، بالاتر از محدوده قیمت نهایی عرضه اولیه اولیه خود قیمت گذاری کرد و در پی شروع معامله، بالاتر رفت.

غذا؟ زیبایی؟ مطمئناً این دسته‌بندی‌های محصولات مصرفی هستند که در شرایط خاص برندهای بزرگ، کسب‌وکارهای بزرگ و جریان نقدی مواد را ایجاد می‌کنند. اما می دانید، آنها از نظر رشد و حاشیه سود ناخالص از کیفیت فنی برخوردار نیستند، درست است؟

آیا برای شما خبری دارم

شاید امروز چیزی در گفتگوی درون فناوری وجود داشته باشد که می‌پرسد چرا شرکت‌های نرم‌افزاری سودآورتر نیستند. به هر حال، اگر درآمد مکرر با حاشیه بالایی دارید و نمی‌توانید حساب‌ها را متعادل کنید، آیا واقعاً آنقدر باهوش هستید؟

درس ها، آموخته ها

بحثی در فناوری وجود دارد که این ایده که شرکت های نرم افزاری در طول زمان رشد می کنند و سودآورتر می شوند، حداقل تا حدی نادرست است. در حالی که باارزش‌ترین شرکت‌ها در جهان محصولات نرم‌افزاری را می‌فروشند، شرکت‌های کوچک‌تری که دسترسی به محصولات SaaS را می‌فروشند، اغلب سودآور نیستند و قادر به نشان دادن اهرم عملیاتی واقعی نیستند.

امیدواریم از این مقاله مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/qfzXVJ
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *