LTIO به دنبال تغییر مالیات تحقیق و توسعه از دولت برای SMEها حمایت می کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سازمان آزمایشگاه و صنعت تست (LTIO)، انجمن صنفی شرکت‌های تست تشخیصی و آزمایشگاه‌ها، به صدراعظم نامه نوشته است تا از دولت برای حمایت از SMEها در پی تغییر ناگهانی در سیستم اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه (R&D) حمایت کند.

دولت اخیراً اعلام کرده است که نرخ اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه را برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​به نصف کاهش می‌دهد که به طور قابل‌توجهی بر طرح‌های تجاری تأثیر می‌گذارد و به طور بالقوه سرمایه‌گذاری شرکت‌های کوچک و متوسط ​​در بریتانیا را کاهش می‌دهد.

تام واتسون، رئیس سازمان صنعت تست آزمایشگاهی، گفت: «این ناامیدکننده است که می‌بینیم دولت وجوه نقد مالیات تحقیق و توسعه را برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​کاهش می‌دهد که محرک قابل توجهی برای نوآوری و رشد اقتصادی در این کشور است. به دلیل این تغییر، چندین شرکت کوچک و متوسط، از جمله اعضای ما، برنامه های تجاری و سرمایه گذاری خود را تحت تأثیر قرار خواهند داد.

«البته نگرانی‌های موجهی در مورد سوء استفاده از سیستم اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه وجود دارد، اما این سیستم برای حمایت از بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط ​​که برای تأمین مالی فناوری و فعالیت‌های توسعه محصول به آن متکی هستند، نیز حیاتی است.

این تغییر بدون شک برنامه‌های تجاری را مختل می‌کند و به طور بالقوه سرمایه‌گذاری شرکت‌های کوچک و متوسط ​​در سراسر کشور در بریتانیا را با افزایش جذابیت فناوری برون مرزی و فعالیت‌های توسعه محصول کاهش می‌دهد. این تغییر همچنین بر تقاضای توسعه‌دهندگان، محققان، طراحان و متخصصان مدیریت محصول با دستمزد بالا در بریتانیا تأثیر می‌گذارد و اکوسیستم استعدادهای فن‌آوری غبطه‌انگیز آن را که محرک اصلی رشد اقتصادی است، تهدید می‌کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  واقعی سازی ارزش اجتماعی در بخش سلامت

«در این شرایط اقتصادی، دولت نمی تواند شرکت های کوچک و متوسط ​​را از خود بیگانه کند. در عوض، باید تمام تلاش خود را برای تشویق آنها به نوآوری و سرمایه گذاری در بریتانیا انجام دهد. ما از دولت می خواهیم که این تغییر را معکوس کند و به حمایت از نوآوری SME ادامه دهد.”

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/dGxQel
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *