Nx با 8.6 میلیون دلار سرمایه اولیه، می‌خواهد جریان اصلی monorepos را بگیرد •

زمان مطالعه: 4 دقیقه

Narwhal، شرکتی که پشت سیستم ساخت منبع باز Nx متمرکز بر monorepo برای کدهای جاوا اسکریپت قرار دارد، امروز اعلام کرد که یک دور سرمایه اولیه 8.6 میلیون دلاری به رهبری Nexus Venture Partners و Andreesen Horowitz جمع آوری کرده است. تعدادی از سرمایه گذاران فرشته، از جمله تام پرستون-ورنر، بنیانگذار گیت هاب، نیز در این دور شرکت کردند.

Narwahl که توسط دو کارمند سابق Google در تیم Angular، جف کراس (مدیر عامل) و ویکتور ساوکین (CTO) تأسیس شد، در واقع به عنوان یک فروشگاه مشاوره Angular شروع به کار کرد و به بانک‌های بزرگ، خطوط هوایی و سایر شرکت‌ها کمک می‌کرد – شرکت‌هایی که معمولاً از Angular استفاده می‌کنند. . همانطور که کراس به من گفت، کار با Capital One بود که در واقع باعث شد تیم Nx را دنبال کند و آن را به محصول اصلی شرکت تبدیل کند. در آن مرحله، مفهوم monorepos قبلاً برای آنها بسیار آشنا بود، به لطف کارشان در Google، که از یکی از بزرگترین monorepos های جهان برای مدیریت پایگاه کد خود استفاده می کند.

کد مهاجرت به Nx monorepos

اعتبار تصویر: Nx

کراس توضیح داد: «آنها تیم ورود خود را داشتند. «اگر وارد CapitalOne.com شده باشید، این هفت خط کسب و کار است که یک برنامه یکپارچه ایجاد می‌کند – و در مخازن زیادی تقسیم شده است، آنها نمی‌توانند روی استقرار هماهنگ کنند، نمی‌توانند واقعاً روی هیچ چیز هماهنگ کنند. و آنها واقعاً به یک مونورپو نیاز داشتند. و بنابراین ما Nx را برای مورد استفاده آنها ساختیم و سپس آن را با هر مشتری دیگری که با آنها کار می کردیم، که بیشتر این شرکت های بزرگ بودند، کار کرد.

کراس معتقد است که مدیریت مونورپوها برای تیم های بزرگ ذاتا آسان تر است. او گفت که بنیانگذاران در گوگل خراب شدند زیرا به لطف monorepo، هر توسعه دهنده ای می تواند هر بخشی از پایگاه کد گوگل را با کمترین تلاش بسازد. بالاخره همه چیز از زنجیره ابزار و زیرساخت تست یکسانی استفاده می کرد. در همین حال، کار تیم‌های زیادی روی مخازن مختلف، اصطکاک زیادی ایجاد می‌کند، با توجه به اینکه تیم‌ها باید یک API مشترک بسازند – و یک مخزن جدید برای آن ایجاد کنند، فرآیند یکپارچه‌سازی را ایجاد کنند و نحوه انتشار آن را بیابند. و با انتشار، ناگزیر هر شرکتی نسخه‌سازی را به انتشار اضافه می‌کند. بنابراین هرگز اینگونه نیست که “ما هر commit را منتشر می کنیم و بلافاصله در مخزن به روز می شود.” بیشتر شبیه این است: “ما آن را منتشر می کنیم، از جایی استفاده می کنیم تا بگوییم که آیا این یک تغییر اساسی است، یک تغییر جزئی، یا این یک وصله است؟” و آنچه در نهایت در اکثر شرکت‌ها اتفاق می‌افتد این است که آن‌ها هرگز زمان لازم برای به‌روزرسانی آن را پیدا نمی‌کنند.» کراس گفت.

https://www.youtube.com/watch?v=GT7XIwG1i5A

بنابراین ایده پشت Nx این است که به هر شرکتی ابزاری برای مدیریت monorepos جاوا اسکریپت خود داده شود – و در صورت لزوم آنها را به یکی منتقل کنید.

همانطور که کراس توضیح داد، پروژه منبع باز Nx و Nx Cloud به شرکت ها کمک می کند تا کدهای خود را در این مخازن عظیم با استفاده از مفهوم Nx از نمودارهای پروژه سازماندهی کنند. شایان ذکر است که Nx از سیستم ساخت و تست Bazel گوگل الهام گرفته شده است، بنابراین شامل برخی از ویژگی‌های آشنا مانند توانایی توزیع محاسبات و اجرای وظایف در چندین ماشین است. کراس به یکی از غول‌های خرده‌فروشی بزرگ اشاره کرد که شرکت در حال حاضر با آن کار می‌کند و به محصول سازمانی Nx رفت و اکنون بیش از 40000 ساعت در زمان محاسباتی در ماه به لطف سیستم ذخیره‌سازی توزیع‌شده‌اش صرفه‌جویی می‌کند. یکی از ویژگی‌های خوب Nx (و همچنین Bazel، انصافا)، این است که می‌داند چه زمانی دو توسعه‌دهنده سعی می‌کنند وظایف مشابهی را اجرا کنند و بررسی می‌کند که آیا نسخه‌ای از حافظه پنهان وجود دارد یا خیر.

Narwhal/Nx در حال حاضر کمی جلوتر از بسیاری از شرکت های منبع باز در مرحله seed است، زیرا در حال حاضر یک سرویس میزبان (Nx Cloud) و یک نسخه سازمانی به عنوان محصولات اصلی خود دارد. با توجه به نوع مشتریان سازمانی بزرگ که Nx با آنها کار می کند، جای تعجب نیست که Nx به آنها امکان اجرای سرویس را در نمونه های خصوصی خود و جدا از API های خارجی ارائه می دهد.

این شرکت در حال حاضر بیش از 30 کارمند در تیم خود دارد که اکثراً از راه دور هستند. از این تعداد 25 نفر مهندس هستند.

اخیراً، Narwhal سرپرستی Lerna.js را نیز بر عهده گرفت، یک ابزار منبع باز منبع باز جاوا اسکریپت monorepo که قبلاً تا حدودی حفظ نشده بود. Narwhal اکنون رفع اشکالات و به روز رسانی های امنیتی مهمی را برای آن ارائه خواهد کرد.

آبیشک شارما، مدیر عامل Nexus Venture Partners، می‌گوید: «پذیرش Monorepo در سرتاسر جهان در حال افزایش است، که ناشی از مزایایی مانند سهولت همکاری، مشاهده پایگاه کد مشترک، مدیریت وابستگی و بازسازی است. با این حال، همانطور که در مقیاس monorepos، ابزار قوی برای مدیریت آنها ضروری می شود، و زمان ساخت به یک عامل حیاتی تبدیل می شود. اینجاست که Nx می درخشد. ما به دلیل تیم در کلاس جهانی، رهبری دسته بندی، جامعه توسعه دهندگان قوی و پذیرش گسترده جهانی آن به Nx جذب شدیم: از استارتاپ ها تا شرکت های Fortune 500. ما از جف و ویکتور سپاسگزاریم که ما را به عنوان شریک خود در این سفر انتخاب کردند.”

5/5 - (1 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/yauJrP
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *