Palo Alto Networks Cider Security را تا 300 میلیون دلار می‌خرد •

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ادغام بیشتر در دنیای امنیت سایبری در حال انجام است. از منابع دریافته است که Palo Alto Networks قصد دارد خرید Cider Security را به مبلغ 200 میلیون دلار نقد و 100 میلیون دلار دیگر به صورت سهام اعلام کند. این معامله برای هفته‌ها شایعه شده است، اما ما می‌دانیم که اکنون سرمایه‌گذاران مطلع شده‌اند، و کارکنان نیز در حال بررسی این معامله هستند، که وقتی پالو آلتو درآمد خود را بعداً امروز گزارش می‌کند، رسمی خواهد شد.

پالو آلتو به درخواست ما برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

Cider Security، مستقر در اسرائیل، یکی از تعدادی از شرکت‌هایی است که بر امنیت برنامه‌ها تمرکز دارد، که نه تنها شامل فناوری نظارت بر فعالیت‌های مخرب یا مشکوک در اطراف برنامه‌های کاربردی زنده در فضای ابری می‌شود، بلکه شامل قابلیت مشاهده اکوسیستم کامل اطراف آن برنامه‌ها، به‌ویژه استقرار کد و انواع دیگر اصلاحات و به‌روزرسانی‌ها، پوشش کد، CI/CD و زنجیره تأمین گسترده‌تر در اطراف آن برنامه‌ها.

این شرکت 44 میلیون دلار از سرمایه گذارانی از جمله Tiger Global و Glilot Capital Partners جمع آوری کرده بود – که نشان دهنده خروج مناسبی برای آنها در زمانی است که ارزش گذاری ها تحت فشار زیادی هستند و بسیاری از سرمایه گذاران (از جمله Tiger) در برخی از آنها کاهش شدیدی داشته اند. از دارایی های آنها

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه لغو ارسال ایمیل در آیفون

این بدان معنا نیست که قیمت‌ها در اینجا شناور هستند: یک منبع به ما می‌گوید که ممکن است پالو آلتو این را به عنوان یک معامله نقدی 200 میلیون دلاری اعلام کند، و بخشی از سهم 100 میلیون دلاری بعداً فاش شد تا بازار را نگران نکند.

در حال حاضر ارزش بازار Palo Alto Networks نزدیک به 47 میلیارد دلار است. به طور نسبی، در حالی که مانند سایر شرکت‌های فناوری، تحت تأثیر کاهش قیمت سهام قرار گرفته است، نسبت به برخی از همتایان با ارزش‌تر، بزرگ‌تر و مصرف‌کننده‌اش، نوسانات و کاهش قابل توجهی کمتری داشته است. این شرکت طی سال‌ها خریدهای زیادی انجام داده است تا دامنه خود را در بازار گسترش دهد، اما به نظر می‌رسد این اولین و تنها خرید در سال 2022 باشد (دو مورد اخیر قبل از این، به ترتیب Expanse و BridgeCrew به قیمت 800 میلیون دلار در سال 2020 و 156 میلیون دلار در سال 2021).

Palo Alto در حال حاضر یک بخش دارد که بر امنیت برنامه ها تمرکز دارد، که بخشی از آن از طریق اکتساب ها شکل گرفته است. Evident.io که در سال 2018 به مبلغ 300 میلیون دلار خریداری کرد، اساس تجارت Prisma Cloud آن را تشکیل می دهد که بر امنیت برنامه های کاربردی سرتاسر تمرکز دارد. Cider یک محصول Palo Alto را به ارمغان می‌آورد که از پایه ساخته شده است و قابلیت مشاهده و ارتباط جامع‌تر بین مهندسان و تیم‌های امنیتی را پیش‌بینی می‌کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه برنامه ریزی تماس FaceTime در iPhone، iPad و Mac

شایان ذکر است، همراه با شایعات مربوط به این معامله سیدر، گزارش شده بود که Palo Alto Networks به دنبال راه‌اندازی امنیتی دیگری به نام Apiiro Security بوده است. با این حال، گزارش‌ها ادعا می‌کنند که PA به دلیل قیمت بسیار بالاتر 600 میلیون دلاری «از آنجا دور شد». جالب اینجاست که به نظر می‌رسد Apiiro فعلاً به تنهایی این کار را انجام می‌دهد: اوایل این ماه، یک دور ۱۰۰ میلیون دلاری بودجه را اعلام کرد.

امنیت ابری و به‌ویژه امنیت برنامه‌ها همچنان در دنیای فناوری اطلاعات سازمانی به‌عنوان حوزه‌های داغ هستند، به ویژه به این دلیل که میزان بالای فعالیت شبکه و قرار گرفتن در معرض سیستم‌ها هر دو فضا را در برابر حملات آسیب‌پذیر می‌کنند. تخمین زده می شود که این بازار در سال 2020 حدود 6.2 میلیارد دلار باشد و به سرعت در حال رشد است.

با کسب اطلاعات بیشتر، این پست را به روز خواهیم کرد.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/nhAuyN
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *