Spot AI 40 میلیون دلار برای ساخت فناوری دوربین های امنیتی دوربین مدار بسته هوشمندتر جمع آوری کرد •

دوربین‌های مداربسته و سایر انواع دوربین‌های امنیتی، حال و هوای برادر بزرگ‌تری دارند، اما برای بسیاری از ما ممکن است به این دلیل باشد که واقعاً نمی‌دانیم یا نمی‌دانیم فیلمی که آنها می‌گیرند چگونه استفاده می‌شود. امروز، استارت‌آپی به نام Spot AI که سیستمی ساخته است تا حداقل تا حدی به این سؤال پاسخ دهد – یک سیستم تحلیلی مبتنی بر ابر ارائه می‌کند که آن فیلم را «خوانده» می‌کند تا بینش‌هایی در مورد امنیت، بلکه ایمنی و فعالیت‌های عملیاتی نیز دریافت کند. 40 میلیون دلار بودجه برای رشد اعلام می کند.

Scale Venture Partners با حامیان قبلی Redpoint Ventures، Bessemer Venture Partners، و سرمایه گذاران جدید StepStone Group و Modern Venture Partners نیز در این دور پیشتاز است. به این ترتیب مجموع جذب شده توسط Spot AI به 63 میلیون دلار می رسد. Spot AI، مناسب برای یک شرکت دوربین‌های امنیتی، سال‌ها قبل از اینکه در سال 2021 در معرض دید عموم قرار گیرد، مخفیانه وجود داشت: در آن زمان 22 میلیون دلار جمع‌آوری کرده بود.

همانند آن دور، Spot AI ارزش گذاری خود را فاش نمی کند، اما Tanuj Thapliyal، مدیر عامل Spot AI، خاطرنشان کرد که این یک “روند صعودی قابل توجه” است که بر اساس این واقعیت است که در 12 ماه گذشته، درآمد این استارت آپ پنج برابر شده است. و این که مشتری – «هزاران» در ایالات متحده دارد، هم کسب و کارهای کوچک و هم شرکت های بزرگ در حدود 17 صنعت، که واقعاً شامل «کارگران دانش» نیستند، بلکه مشاغلی در زمینه هایی مانند تولید و خرده فروشی هستند که دارای فیزیکی حیاتی هستند. مولفه ها و فعالیت زیاد – در همین مدت سه برابر شده است. مشتریان آن عبارتند از SpaceX، شرکت حمل و نقل Cheeseman، Mixt و Northland Cold Storage.

و به نظر می رسد که ارائه دلیل بهتری برای استفاده از دوربین های فیلمبرداری به مردم باعث می شود که آنها به استفاده و مشاهده آن داده های ویدیویی بسیار علاقه مند شوند.

تاپلیال در مصاحبه ای گفت: «مردم از دوربین های ما بسیار استفاده می کنند. “چهل درصد از کاربران فعال ماه ما هر روز وارد سیستم می شوند. ارزشی در اینجا وجود دارد.»

جذب سرمایه اخیراً بسیار چالش برانگیز شده است، اما تاپلیال گفت که استارتاپ سانفرانسیسکو تا حدودی به دلیل آن اعداد رشد و همچنین به این دلیل که چیز متفاوتی را به بازار آورده است، این موضوع را ندیده است.

دوربین های مدار بسته و سایر دوربین های امنیتی این روزها به اندازه روشنایی الکتریکی در بسیاری از محل های کار، به ویژه مکان هایی که ترافیک بالایی دارند، فراگیر شده اند. Spot AI تخمین می زند که از سال 2015 این تعداد دو برابر شده و اکنون به 1 میلیارد دستگاه در سراسر جهان رسیده است. در بسیاری از موارد، دوربین‌ها به شبکه متصل می‌شوند و به سیستم‌های بزرگ‌تری متصل می‌شوند که در آن فیلم‌ها می‌توانند توسط تیم‌های امنیتی مشاهده شوند. اما این معمولاً جایی است که بسیاری از استفاده‌ها به پایان می‌رسد، و به همین دلیل است که Spot AI امیدوار است همه چیز را انتخاب کند.

Spot AI چند سطح مختلف خدمات را ارائه می دهد: برای مشتریانی که قبلاً دوربین های تحت شبکه دارند، می توانند این دوربین ها را با پلتفرم Spot AI ادغام کنند تا بتواند شروع به خواندن و تجزیه داده های ویدیویی کند. آنهایی که یا قبلاً از دوربین استفاده نمی‌کنند یا سیستم‌های شبکه‌ای ندارند، یا سیستم کاملی را که توسط Spot AI پیش‌بینی شده می‌خواهند، می‌توانند به طور بالقوه از سخت‌افزار رایگان ساخته و ارائه شده توسط Spot AI استفاده کنند.

این سیستم مبتنی بر فناوری است که از بینایی رایانه و سایر هوش مصنوعی هم در فضای ابری و هم در لبه (مثلاً اگر از دوربین‌های خود Spot استفاده می‌کند) برای نظارت بر ویدیو در سراسر پارامترهای امنیتی، و همچنین سایر موارد در مورد ایمنی و کارایی و حرکت کلی استفاده می‌کند. آنچه که نظارت می‌شود، و کجا، توسط خود مشتریان از طریق یک رابط کشیدن و رها کردن تنظیم می‌شود که به آن‌ها اجازه می‌دهد موارد یا مناطق خاصی را در یک فریم انتخاب کنند، که سپس سیستم می‌تواند در بازه زمانی مشخصی برای تغییرات و انواع دیگر آن‌ها را تجزیه و تحلیل کند. فعالیت

یکی از سناریوها تاپلیال توضیح می‌دهد که چگونه یک کارواش از سیستم خود برای کمک به حل و فصل ادعاهای خسارت با مشخص کردن دقیق ویدیو برای شناسایی زمان و زمان و آیا آسیب در طول کارواش استفاده می‌کند تا به این ادعاها کمک کند. یکی دیگر از مواردی که می‌توانید تصور کنید می‌تواند شامل کمک به یک فروشگاه باشد تا تعیین کند دستیاران مشتری در کجا و کجا وقت می‌گذرانند، و آیا می‌توانند در زمان‌های مختلف روز موقعیت بهتری داشته باشند.

در درازمدت، فرصت‌های جالبی برای پلتفرم Spot AI وجود دارد که در حال حاضر آن‌ها را دنبال نکرده است، به‌ویژه در بخش مصرف‌کننده. تاپلیال گفت که فروش مستقیم به مصرف‌کنندگان – به عنوان مثال، ساختن در بازاری که توسط شرکت‌هایی مانند Ring برای دوربین‌هایی برای ردیابی افرادی که به درهای ورودی مردم می‌آیند ساخته شده است – چیزی نیست که بخواهد دنبال کند، اما می‌تواند فرصتی برای آن وجود داشته باشد. کار با مشاغلی که به نوبه خود با مصرف کنندگان کار می کنند.

Thapliyal – که شرکت را با Rish Gupta و Sud Bhatija بنیانگذاری کرد – معتقد است که با همه اینها، فرصت مفید ساختن آن ویدیو مسیری است که ویدیو را کمتر ترسناک و در واقع کمتر بیکار می کند.

«اگر داده‌های ویدیویی را بسازید [produced by these cameras] تاپلیال در سال 2021 به من گفت: «این کار می‌تواند به شما در گرفتن انواع تصمیمات مهم کمک کند.» همانطور که قبلاً گفتم، به نظر می‌رسد اخلاق آن از این ایده ناشی می‌شود که این دوربین‌ها اینجا هستند، بنابراین ما باید راه‌های بهتری برای استفاده مؤثرتر و مسئولانه‌تر از آنها پیدا کنیم.

این قطعاً امروز شرکت را ارتقا داده است و به شکل گیری استراتژی آینده کمک می کند.

تاپلیال این هفته به من گفت: «برای اینکه شرکتی مانند شرکت ما تأثیر بگذارد، باید در هدف خود واقعاً مشخص باشیم.

برای مثال، یکی از سناریوهای جالب که Spot AI می‌تواند جایگاهی داشته باشد، در حوزه خودروهای متصل است، جایی که خودروسازان ممکن است بخواهند از روند دوربین‌های داش‌کم استفاده کنند که رانندگان برای کمک به آن‌ها در صورت وقوع تصادف ادعا می‌کنند: بسیاری از خودروها. در حال حاضر دوربین هایی در وسایل نقلیه خود تعبیه شده است، اما هیچ توانایی اضافی برای تجزیه یا استفاده از داده های ویدیویی فراتر از هدف فوری، مثلاً کمک به پارک کردن افراد، ندارند.

جرمی کافمن، یکی از شرکای Scale Venture Partners می‌گوید: «استفاده از محصول و تعاملی که Spot AI در یک سال گذشته از زمان عرضه در مشتریان خود دیده است، گواهی بر نرم‌افزار منحصربه‌فردی است که آنها ساخته‌اند و سرعت موتور محصولشان. در یک بیانیه. “در اینجا یک فرصت عظیم وجود دارد و ما هیجان زده هستیم که با Spot AI همکاری کنیم زیرا آنها به باز کردن ارزش داده های ویدیویی ادامه می دهند.”

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *