Spotify، PayPal، LinkedIn، FedEx، Netflix، Ray-Ban، و موارد دیگر – برترین کلاهبرداری ها و تلاش های فیشینگ هفته

زمان مطالعه: 6 دقیقه

این هفته تعداد زیادی کلاهبرداری را پیدا کردیم که باید مراقب آنها باشید، از جمله مواردی که مربوط به Spotify، PayPal، LinkedIn، FedEx، Netflix، Ray-Ban و موارد دیگر هستند. آیا می توانستید همه کلاهبرداری ها را شناسایی کنید؟

کلاهبرداری های فیشینگ

کلاهبرداران با جعل برندها و شرکت های معروف، جعلی را ارسال می کنند پیامک و حاوی لینک های فیشینگ هستند و سعی می کنند با دروغ های مختلف شما را به باز کردن آنها ترغیب کنند. این پیوندهای فیشینگ اغلب منجر به صفحات لاگین جعلی که در نهایت از شما اطلاعات شخصی و/یا اعتبار ورود به سیستم را می خواهد.

یکی از رایج‌ترین تاکتیک‌هایی که کلاهبرداران استفاده می‌کنند این است که به دروغ ادعا کنند که مشکلاتی در حساب شما وجود دارد. در زیر چند نمونه آورده شده است.

ایمیل فیشینگ Spotify

کلاهبرداران که به عنوان Spotify ظاهر می شوند، از شما می خواهند که روی دکمه تعبیه شده کلیک کنید تا مشکلات (غیر موجود) در روش پرداخت خود را برطرف کنید:

کشف کلاهبرداری _Spotify Phishing_0221111

این دکمه شما را به صفحه ورود جعلی Spotify می برد که برای ثبت هر گونه اعتبارنامه ای که ارسال می کنید طراحی شده است. با آنها، کلاهبرداران می توانند کنترل حساب های شما را در دست بگیرند و مرتکب جنایاتی مانند سرقت هویت شوند. مراقب باش!

صفحه ورود جعلی Spotify

کشف کلاهبرداری _Spotify Phishing_FAKE Login Page_20221111

صفحه ورود واقعی Spotify

کشف کلاهبرداری _Spotify Phishing_REAL Login Page_20221111

گاهی اوقات تشخیص قانونی بودن صفحه ورود به سیستم ممکن است سخت باشد. لطفا همیشه آدرس وب را بررسی کنید. دامنه وب یک صفحه رسمی Spotify همیشه باید به پایان برسد spotify.com

یک راه آسان برای محافظت از خود در برابر کلاهبرداری – Trend Micro Check

Trend Micro Check یک برنامه افزودنی مرورگر و برنامه تلفن همراه برای تشخیص کلاهبرداری، حملات فیشینگ، بدافزار، و پیوندهای خطرناک است — و این برنامه رایگان است!

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  اگر بیوگرافی خود را به روز کنید، چک های آبی دوباره در توییتر ظاهر می شوند، lmao

پس از اینکه افزونه Trend Micro Check را پین کردید، سایت های خطرناک را به طور خودکار مسدود می کند! (در سافاری، گوگل کروم و مایکروسافت اج موجود است).

TMC_CTA_Extension_2022

همچنین می توانید برنامه Trend Micro Check را برای شناسایی و فیلتر کردن کلاهبرداری و هرزنامه به صورت خودکار 24 ساعته دانلود کنید. (برای اندروید و iOS موجود است).

TMC_CTA_Mobile_2022

برای اطلاعات بیشتر در مورد Trend Micro Check این صفحه را بررسی کنید.

پیام های فیشینگ پی پال

ما قبلاً چندین بار کلاهبرداری‌های PayPal را شناسایی کرده‌ایم و این هفته دوباره در حال انتشار هستند:

 • حساب PaypaI شما محدود شده است، زیرا ما فعالیت مشکوکی را در حساب شما شناسایی کرده ایم. حساب خود را بلافاصله با پیوند زیر بازیابی کنید: برای جلوگیری از تعلیق دائمی، ظرف 48 ساعت نسبت به حساب خود اقدام کنید.

اگر طعمه را انتخاب کنید و روی پیوند پیوست شده کلیک کنید، در صفحه ورود به سیستم PayPal جعلی قرار می گیرید و ممکن است فریب بخورید تا اعتبار خود را فاش کنید:

کشف کلاهبرداری _ PayPal Phishing_Fake Login Page_20221111
نمونه صفحه لاگین پی پال جعلی

کلاهبرداری فیشینگ لینکدین

اگر حساب لینکدین دارید و اعلان‌های ایمیلی دریافت می‌کنید، لطفاً قبل از دنبال کردن دستورالعمل‌ها یا کلیک کردن روی پیوندها، آنها را به دقت بررسی کنید. متوجه شدیم که کلاهبرداران اعلان‌های پیشنهاد شغلی جعلی ارسال می‌کنند:

کلاهبرداری را پیدا کنید _LinkedIn Phishing_Email Scam_20221111
کشف کلاهبرداری _LinkedIn Phishing_Email Scam__v2_20221111

این دکمه ها/پیوندهای تعبیه شده، دوباره شما را به صفحات ورود جعلی می برد. شما از قبل می‌دانید که چه اتفاقی می‌افتد – کلاهبرداران می‌توانند تمام داده‌های حساس شما را بدزدند و از آن‌ها به نفع خود استفاده کنند.

پیوندهای فیشینگ نیز اغلب منجر به صفحات نظرسنجی آنلاین در این حالت می توانید با پر کردن پرسشنامه آنلاین درخواست هدیه دهید. به همین ترتیب، این پرسشنامه ها صفحات فیشینگ هستند و کلاهبرداران می توانند به داده هایی که شما در آنها وارد می کنید دسترسی داشته باشند:

فدرال اکسپرس

ما قبلاً کلاهبرداری های تحویل FedEx را دیده بودیم، اما این بار به شکل دیگری وجود دارد. کلاهبرداران که به شما می گویند برای دریافت یک پیشنهاد ویژه انتخاب شده اید، سعی می کنند شما را به کلیک روی پیوند برای مطالبه هدیه ترغیب کنند:

کشف کلاهبرداری _FedEx Phishing_Email Scam_20221111

این پیوند به یک صفحه نظرسنجی فدرال اکسپرس منتهی می‌شود که در آن می‌توانید اطلاعات شخصی، از جمله نام، آدرس منزل و حتی جزئیات کارت اعتباری خود را افشا کنید. گرفتار آن نشوید!

کشف کلاهبرداری _FedEx Phishing_Survey Scam Page_20221111

کلاهبرداری نتفلیکس

به دنبال کلاهبرداری تقلبی پیشنهاد شغلی نتفلیکس که در اوایل این هفته در مورد آن گزارش دادیم، تلاش‌های فیشینگ با اشتراک رایگان نتفلیکس به عنوان هدیه صورت گرفته است:

 • نتفلیکس: تبریک به تریسی! شما انتخاب شده اید که یک اشتراک 2 ساله رایگان از ما دریافت کنید

در زیر صفحه نظرسنجی جعلی نتفلیکس چگونه خواهد بود. اینجا چیزی وارد نکنید!

کشف کلاهبرداری _Netflix Phishing_Fake Survey_20221111

کلاهبرداری خرید جمعه سیاه

با نزدیک شدن به جمعه سیاه (چه هیجان انگیز!)، های کلاهبرداری بیشتر و بیشتری ظاهر می شوند. کلاهبرداران فروشگاه های آنلاین مخرب خود را از طریق پیام های متنی و ایمیل پخش می کنند. آیا هیچ کدام از آنها را دریافت کردید؟

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  7 راه حل برتر برای خطای Scripted Diagnostics Native Host Stopped Working در ویندوز 11

شماره 1 – Ray-Ban (ایمیل)

کشف کلاهبرداری _Black Friday_Ray-Ban_Scam Email_20221111

شماره 2 – کاستا دل مار (پیام متنی)

 • فروش عینک آفتابی Costa Black Friday]Costa Today از 70% تخفیف برخوردار شوید! 31.9$ اکنون خرید کنید پاسخ لغو اشتراک را متوقف کنید

شماره 3 – Crocs (پیام متنی)

 • کروکس | تخفیف‌های انحصاری جمعه سیاه]74% تخفیف اضافی. با سفارش های 100 دلاری 15 دلار صرفه جویی کنید. اکنون پاسخ لغو اشتراک را متوقف کنید +1********62

شماره 4 – کی جواهرات (پیام متنی)

 • تخفیف جمعه سیاه KAY]KAY امروز از 70% تخفیف برخوردار شوید! 39$ اکنون خرید کنید پاسخ لغو اشتراک را متوقف کنید

همیشه از کلاهبرداری در امان بمانید

 • فقط از فروشگاه های آنلاین معتبر خرید کنید. تکالیف خود را انجام دهید و نظرات را بخوانید!
 • به URL ها دقت کنید – آیا آنها قانونی هستند؟
 • شماره موبایل/آدرس ایمیل فرستنده را دوباره بررسی کنید.
 • هدایا و جوایز رایگان همیشه یک پرچم قرمز مهم هستند.
 • به جای استفاده از پیوندهایی از منابع ناشناس، به وب سایت/برنامه رسمی بروید.
 • هرگز روی پیوندها یا پیوست های منابع ناشناس کلیک نکنید. از Trend Micro Check برای وب گردی ایمن استفاده کنید (رایگان است!).
 • با Trend Micro Maximum Security یک لایه حفاظتی اضافی به دستگاه های خود اضافه کنید. حفاظت از تهدیدات وب، محافظت باج افزار، ضد فیشینگ و محافظت از هرزنامه می تواند به شما در مبارزه با کلاهبرداری ها و حملات سایبری کمک کند. روی دکمه زیر کلیک کنید تا آن را امتحان کنید:

اگر خواندن این مقاله برای شما جالب و/یا مفید بود، لطفاً آن را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید تا از جامعه آنلاین ایمن و محافظت شود. همچنین، لطفا روی دکمه LIKE زیر کلیک کنید.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/dGcJDe
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *