Spotify Free در مقابل Premium: آیا Spotify Premium ارزشش را دارد

در این مقاله تخصصی از مجله 98zoom میخواهیم از Spotify Free در مقابل Premium: آیا Spotify Premium ارزشش را دارد
با شما صحبت کنیم ، پس با یک مقاله مفید و آموزشی دیگر از تیم نود و هشت زوم همراه ما باشید :

Spotify بدون شک یکی از بهترین سرویس های پخش موسیقی موجود امروزی است. در حالی که رقبای کمی دارد، ما شخصاً رابط کاربری و تجربه گوش دادن به موسیقی در Spotify را دوست داریم. گفته شد، Spotify یک نسخه رایگان و پولی دارد. اگر در مورد انتخاب گیج شده اید، به این مقاله نگاهی بیندازید که ما Spotify Free را با Spotify Premium مقایسه می کنیم.

هنگام تصمیم گیری باید جنبه های زیادی را در نظر داشت و ما یک مقایسه جامع بین آنچه نسخه رایگان و پریمیوم ارائه می دهد ارائه کرده ایم. پس از خواندن آن، مطمئن هستیم که ایده خوبی در مورد اینکه آیا اشتراک Premium Spotify را دریافت کنید یا خیر، خواهید داشت. شروع کنیم.

Spotify Free در مقابل Spotify Premium: Music Library

Spotify دارای کتابخانه ای با بیش از 80 میلیون آهنگ است، و این خبر خوب است – شما می توانید به همه آنها در نسخه رایگان نیز دسترسی داشته باشید. همچنین در حساب رایگان و ممتاز، مدیریت محتوا، توصیه‌های فهرست پخش و ترکیب‌های روزانه را دریافت می‌کنید.

با این حال، Spotify به تعدادی از هنرمندان اجازه می دهد تا محتوای انحصاری را برای اعضای ممتاز منتشر کنند، اما این امر چندان رایج نیست. با این اوصاف، اگر به دنبال این هستید که چنین نسخه‌های انحصاری را از دست ندهید یا به موقع به آلبوم‌های جدید گوش نکنید، ارزش سرمایه‌گذاری در نسخه برتر را دارد.

Spotify رایگان در مقابل Spotify Premium: پادکست

اسپاتیفای زمانی که پادکست جو روگان را به قیمت بیش از 100 میلیون دلار خریداری کرد، خبرساز شد و مشخص بود که آنها آرزوهای بزرگی در دنیای پادکست دارند. از آن زمان، تعداد زیادی پادکست انحصاری Spotify با کیفیت بالا وجود داشته است، و ما یک بار دیگر خبرهای خوبی داریم – می توانید به همه آنها در نسخه رایگان نیز گوش دهید. همچنین می توانید پادکست ها را در نسخه رایگان دانلود کنید.

با این حال، هر دو نسخه Premium و رایگان Spotify از فناوری به نام Streaming Ad Insertion (SAI) استفاده می‌کنند که به پادکست‌ها اجازه می‌دهد تبلیغات را در Spotify Exclusives و Original Podcasts انتخاب کنند.

با این اوصاف، هیچ تبلیغی وجود ندارد که تجربه گوش دادن به پادکست شما را در نسخه رایگان نیز مختل کند، و می‌توانید پادکست‌ها را به صورت آفلاین در هر دو نسخه رایگان و Premium دانلود کنید.

Spotify Free در مقابل Spotify Premium: تبلیغات چقدر بد هستند

اکنون که تبلیغات باز را در بخش قبلی لمس کردیم، اجازه دهید به مشکل اصلی نسخه رایگان Spotify بپردازیم. تبلیغاتی دارد که نمی توانید از آنها بگذرید. اگر در مهمانی بعدی به شما وظایف DJ داده شد و نسخه رایگان Spotify دارید، صادقانه به شما توصیه می کنیم که آن را به شخص دیگری منتقل کنید یا نسخه پریمیوم آن را خریداری کنید.

اعتبار تصویر: وب سایت Spotify Ad Experience

اما راهی وجود دارد که Spotify باید با ارائه موسیقی رایگان به شما درآمد کسب کند، و آن تبلیغات است. پس واقعاً دنیای منصفانه ای است. هر 15 دقیقه در بین آهنگ ها تبلیغات وجود دارد و نمی توانید از آن بگذرید و بیش از 30 ثانیه طول می کشد. تنها راه خلاص شدن از شر آن، خرید نسخه پریمیوم است.

هنگام گوش دادن به موسیقی در نسخه پریمیوم Spotify هیچ تبلیغی وجود ندارد. با پادکست، ممکن است همچنان تبلیغاتی را بشنوید که توسط میزبان خوانده می‌شود، و هیچ ربطی به Spotify ندارد زیرا این تصمیم توسط میزبان گرفته می‌شود. همانطور که قبلاً ذکر شد، این احتمال وجود دارد که از طریق فناوری Streaming Ad Insertion تبلیغات در Spotify Exclusive و Originals بشنوید.

بنابراین، در کل، شما باید یک کاربر ممتاز Spotify برای یک تجربه گوش دادن بدون وقفه شوید.

Spotify Free در مقابل Spotify Premium: کیفیت صدا

کیفیت صدا یکی دیگر از عوامل اصلی تمایز بین Spotify Free و Spotify Premium است. ابتدا اجازه دهید سطوح کیفیت Spotify را درک کنیم.

طبق اطلاعات رسمی ارائه شده توسط Spotify، آنچه ما می دانیم در اینجا آمده است.

  • خودکار: بستگی به اتصال شبکه شما دارد
  • کم: معادل تقریبا 24 کیلوبیت بر ثانیه
  • طبیعی: معادل تقریباً 96 کیلوبیت بر ثانیه
  • بالا: معادل تقریباً 160 کیلوبیت بر ثانیه
  • خیلی بالا: معادل تقریباً 320 کیلوبیت بر ثانیه

در Verison Premium Spotify، می‌توانید موسیقی را در تمام سطوح کیفیت صدا پخش کنید. با این حال، با نسخه رایگان، می توانید موسیقی را فقط تا سطح “بالا” در برنامه تلفن همراه پخش کنید. در برنامه دسکتاپ، فقط به 128 کیلوبیت بر ثانیه محدود شده است.

با این اوصاف، کیفیت صدای نسخه رایگان کاملاً بد نیست و همچنان تجربه شنیداری خوبی را ارائه می دهد. با این حال، هنوز تفاوت قابل توجهی بین سطح “بالا” و “بسیار بالا” در نسخه پریمیوم Spotify وجود دارد.

Spotify Free در مقابل Spotify Premium: کنترل‌های پخش

یکی از معایب اصلی استفاده از نسخه رایگان Spotify این است که کنترل کاملی بر نحوه گوش دادن به موسیقی خود ندارید. در نسخه رایگان، فقط می‌توانید آلبوم‌ها را به هم بزنید، اما نمی‌توانید آهنگی را برای پخش انتخاب کنید.

علاوه بر این، شما همچنین نمی توانید آهنگ ها را برای ایجاد یک لیست پخش خود جستجو کنید. وقتی آهنگ‌ها را به هم می‌زنید، فقط می‌توانید تا 6 آهنگ را در ساعت به هم بزنید یا رد کنید. با این حال، چند میکس با سرپرستی Spotify بدون علامت زدن وجود دارد که با هیچ محدودیتی همراه نیستند.

برنامه Spotify Free در تلفن شما به شما اجازه نمی دهد هر آهنگی را در صورت تقاضا پخش کنید، اما می توانید هر آهنگی را در صورت تقاضا در نسخه دسکتاپ گوش دهید. این یک دلیل اصلی است که چرا ما خرید نسخه پریمیوم را توصیه می کنیم، زیرا هیچ محدودیتی وجود ندارد. شما پرش های نامحدود در حالت زدن دریافت می کنید.

Spotify Free در مقابل Spotify Premium: گوش دادن آفلاین

اگر قصد دارید در یک پرواز طولانی بدون دسترسی به اینترنت به Spotify گوش دهید، تنها گزینه شما خرید اشتراک Premium است. به جز پادکست، نسخه رایگان به شما امکان دانلود آهنگ را نمی دهد و بنابراین گوش دادن آفلاین اصلاً گزینه ای نیست.

در نسخه Spotify Premium، می توانید به عنوان دانلود کنید بیش از 10000 آهنگ در حداکثر پنج دستگاه هر کدام. با این حال، شما باید هر 30 روز یک بار آنلاین شوید تا دانلودهای خود را دست نخورده نگه دارید.

Spotify Free در مقابل Spotify Premium: ویژگی های اجتماعی

Spotify چند ویژگی اضافه می کند که تجربه را با دوستان شما سرگرم کننده تر می کند. ویژگی همکاری لیست پخش، که در آن می توانید یک لیست پخش به همراه دوست خود ایجاد کنید، هم در نسخه رایگان و هم در نسخه پولی موجود است. Spotify Blend، که یک لیست پخش با بیشترین آهنگ های شنیده شده از شما و دوستتان ایجاد می کند، هم در نسخه رایگان و هم در نسخه پولی موجود است.

با این حال، ویژگی جلسه گروهی، که به شما و دوستتان امکان می دهد با هم یک جلسه گوش دادن به موسیقی داشته باشید، فقط در نسخه پریمیوم موجود است.

ویژگی دیگری به نام Spotify Wrapped که سفر شما را در گوش دادن به موسیقی در پایان هر سال به نمایش می گذارد، هم برای کاربران ممتاز و هم برای کاربران رایگان در دسترس است. گفته می شود، Spotify در افزودن چند ویژگی برای استفاده از Spotify با دوستان خود در نسخه رایگان نیز کار شایسته ای انجام داده است.

Spotify Free در مقابل Spotify Premium: Plans

حالا بیایید به تجارت برسیم. در اینجا نحوه قیمت گذاری نسخه های Spotify Premium آورده شده است.

طرح ها قیمت
(هر ماه)
تعداد دستگاه ها
Spotify رایگان رایگان 1 دستگاه
Spotify Student Premium 4.99 دلار 1 دستگاه
Spotify Premium Individual 9.99 دلار 1 دستگاه
Spotify Premium Duo 12.99 دلار حداکثر 2 دستگاه
Spotify Premium Family 15.99 دلار حداکثر 6 دستگاه

نتیجه گیری: آیا Spotify Premium ارزشش را دارد؟

همه چیز به این بستگی دارد که چرا یا چگونه می خواهید از Spotify استفاده کنید. اگر شما فردی هستید که به طور منظم به موسیقی زیادی گوش می دهید، استفاده از نسخه رایگان به سادگی منطقی نیست. فقدان کنترل های پخش همانطور که در این مقاله ذکر شد یک اشکال بزرگ است.

اگر می‌توانید به راحتی اشتراک را بپردازید، توصیه می‌کنیم این تجربه را خریداری کنید – بله، Spotify در واقع یک تجربه است و خیلی بیشتر از یک برنامه پخش موسیقی.

چه کسی باید نسخه رایگان Spotify را در نظر بگیرد

اگر کسی هستید که فقط می‌خواهید در حین راه رفتن یا کار به آهنگ‌هایی گوش دهید یا به موسیقی آنقدر اهمیت نمی‌دهید – نسخه رایگان را ادامه دهید.

علاوه بر این، اگر می خواهید از Spotify به طور انحصاری برای پادکست استفاده کنید، می توانید از نسخه رایگان استفاده کنید. زمانی که از Apple Music استفاده می‌کردیم، از نسخه رایگان Spotify فقط برای گوش دادن به پادکست‌ها استفاده می‌کردیم، و علاوه بر این، حتی به عنوان یک کاربر رایگان می‌توانید به تمام موارد انحصاری نیز گوش دهید.

بین Spotify Free و Spotify Premium یکی را انتخاب کنید

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا تفاوت بین Spotify رایگان و Premium را درک کنید و تصمیمی آگاهانه بگیرید. به طور کلی، اگر عاشق موسیقی هستید، Spotify Premium ارزش آن را دارد! به ما اعتماد کنید.

علاوه بر این، اگر تازه کار هستید، از نسخه آزمایشی رایگان Spotify premium استفاده کنید تا موسیقی بدون آگهی را با صدایی با کیفیت بالا تجربه کنید. خودت تفاوت را میفهمیامیدواریم از این مقاله مجله نود و هشت زوم نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 98zoom باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *