Tatum در حال ساخت یک بازوی روباتی برای کمک به افراد مبتلا به ناشنوایی در برقراری ارتباط است •

زمان مطالعه: 3 دقیقه

محاسبه اعداد دقیق در مورد ناشنوایی دشوار است. به همین دلیل، ارقام تمایل دارند در همه جا باشند. به منظور نوشتن مقدمه ای برای این داستان، ما قصد داریم به این مطالعه از فدراسیون جهانی ناشنوایان استناد کنیم که تعداد موارد شدید را 0.2٪ در سراسر جهان و 0.8٪ در ایالات متحده نشان می دهد.

رقم واقعی هرچه که باشد، می‌توان گفت که افرادی که با ترکیبی از کاهش شنوایی و بینایی زندگی می‌کنند، جامعه‌ای هستند که به شدت تحت پوشش قرار دارند. آنها اساس کار انجام شده توسط شرکت کوچک روباتیک، Tatum (مکانیسم کاربری ترجمه ASL لمسی) را تشکیل می دهند. هفته گذشته در سفر به بوستون با تیم MassRobotics ملاقات کردم.

دست رباتیک پرینت این شرکت در وسط میز اتاق کنفرانس نشسته بود و در مورد منشا تاتوم صحبت می کردیم. همه چیز در تابستان 2020 به عنوان بخشی از پایان نامه کارشناسی ارشد موسس سامانتا جانسون برای دانشگاه نورث ایسترن آغاز شد. نمونه اولیه پرینت سه بعدی می تواند کلمات را با زبان اشاره آمریکایی بیان کند و به افراد مبتلا به ناشنوایی دریچه ای به دنیای بیرون ارائه دهد.

از انتهای کاربر، مانند املای انگشتی لمسی عمل می کند. آن ها دست را روی پشت ربات قرار می دهند و حرکات آن را به عنوان طلسم خواندن حس می کنند. وقتی کسی در اطراف نیست که بتواند امضا کند، ممکن است برای افراد مبتلا به ناشنوایی احساس انزوای فوق‌العاده‌ای ایجاد شود، زیرا آنها نمی‌توانند اخبار را تماشا یا گوش دهند و در غیر این صورت از ارتباط از راه دور قطع می‌شوند. در این عصر کنفرانس از راه دور، به راحتی می توان ردیابی دقیق از دست دادن ارتباط را از دست داد.

اعتبار تصویر: رباتیک تاتوم

این شرکت در سایت خود خاطرنشان می کند: “طی دو سال گذشته، ما شروع به توسعه نمونه های اولیه کردیم و اعتبارسنجی های اولیه را با کاربران DB انجام دادیم.” «در این مدت، همه‌گیری کووید باعث فاصله‌گذاری اجتماعی شد و باعث افزایش انزوا و عدم دسترسی به به‌روزرسانی‌های مهم اخبار به دلیل تشدید کمبود خدمات مهم ترجمه شد. با توجه به تشویق شدید افراد، مدافعان و متخصصان DB، در سال 2021، Tatum Robotics برای توسعه یک فناوری کمکی برای کمک به جامعه DB تأسیس شد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  بلبرینگ برای بهبود ایمنی بیمار

Tatum از طریق آزمایش با جامعه ناشنوایان به تکرار پروژه خود ادامه می دهد. هدف ایجاد چیزی شبیه به الکسا برای افراد مبتلا به این بیماری، استفاده از دست برای خواندن کتاب یا وصل شدن به اخبار به نحوی که در غیر این صورت ممکن بود کاملاً غیرقابل دسترس باشد.

Tatum علاوه بر همکاری با سازمان‌هایی مانند مدرسه نابینایان پرکینز، به طور همزمان روی یک جفت پروژه سخت‌افزاری کار می‌کند. از نظر شرکت:

این تیم در حال حاضر روی دو پروژه کار می کند. اولین مورد، یک دست رباتیک انسانی ارزان قیمت است که زبان اشاره لمسی را املا می کند. امیدواریم به زودی این دستگاه را در تنظیمات بلادرنگ با افراد DB تأیید کنیم تا تغییرات طراحی را تأیید کرده و سهولت استفاده را ارزیابی کنیم. به طور همزمان، پیشرفت برای ایجاد یک بازوی رباتیک ایمن و سازگار ادامه دارد تا سیستم بتواند کلمات و عبارات پیچیده تری را امضا کند. این سیستم ها با هم کار خواهند کرد تا یک دستگاه انسان نما ایجاد کنند که می تواند زبان های اشاره لمسی را امضا کند.

اعتبار تصویر: رباتیک تاتوم

زبان شناسی: در تلاش برای امضای دقیق و تکرار شونده، تیم به دنبال تجزیه منطقی زبان اشاره آمریکایی (ASL)، انگلیسی امضا شده Pidgin (PSE) و Signed Exact English (SEE) است. اگرچه تحقیقاتی در این زمینه انجام شده است، اما هدف ما این است که اولین کسی باشیم که الگوریتمی را برای درک پیچیدگی ها و سیالیت t-ASL بدون نیاز به تایید کاربر ترجمه ها یا پاسخ های از پیش برنامه ریزی شده توسعه دهیم.

حمایت از نابینایان در بین سازمان ها در حال افزایش است. این جامعه ای است که مدت هاست از این نوع پروژه های سخت افزاری استفاده نمی شود. در حال حاضر حدود 150 میلیون نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا هستند. این دقیقاً آن نوع بازار قابل آدرس دهی نیست که سرمایه گذاران متمرکز بر بازگشت را هیجان زده می کند – اما برای کسانی که با این شرایط زندگی می کنند، این شیوه از فناوری می تواند زندگی را تغییر دهد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نکات کلیدی برای MD&M East اعلام شد
5/5 - (1 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://98zoom.ir/tatum-%d8%af%d8%b1-%d8%ad%d8%a7%d9%84-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%db%8c%da%a9-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d9%88%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%a8%d8%a7%d8%aa%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%85%da%a9-%d8%a8%d9%87/
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *