Ticketmaster پس از هرج و مرج بلیت Taylor Swift با موشکافی ضدتراست مواجه شد •

زمان مطالعه: 3 دقیقه

Ticketmaster پس از پیش‌فروش بی‌نظم بلیت‌های تور تیلور سویفت، با نظارت بیشتری از سوی سیاستمداران مواجه است. جاناتان اسکرمتی، دادستان کل تنسی گفت که در حال بررسی این موضوع است که آیا Ticketmaster حقوق مصرف کننده و مقررات ضد تراست را نقض کرده است یا خیر. اسکرمتی آخرین سیاستمداری است که توجه را به حضور Ticketmaster و Live Nation در بازار بلیط جلب کرده است.

این در حالی است که Ticketmaster فروش عمومی خود را برای تور سوئیفت به نام Eras لغو کرد. در یک توییتTicketmaster گفت که لغو به دلیل «تقاضای فوق‌العاده بالای سیستم‌های فروش بلیت و موجودی کافی بلیت باقی‌مانده برای پاسخگویی به این تقاضا نیست».

فروش عمومی برای بلیت‌های باقی‌مانده از پیش‌فروش مشکل‌ساز سایت بود که از روز سه‌شنبه برای اعضای برنامه طرفداران تأیید شده آن آغاز شد. بسیاری از طرفداران با مشکلات فنی و ساعت‌ها انتظار مواجه شدند که بسیاری از آنها در نهایت نتوانستند بلیت بخرند.

به گزارش نیویورک تایمز، Ticketmaster در پستی که اکنون حذف شده است، گفت که 3.5 میلیون نفر برای برنامه Verified Fan ثبت نام کرده اند. به حدود 1.5 میلیون نفر کد دسترسی ویژه داده شد و بقیه در لیست انتظار قرار گرفتند. Ticketmaster گفت: «پیش از این هرگز یک طرفدار تأیید شده در فروش این همه توجه و یا حجم ناخواسته را برانگیخت.

اسکرمتی گفت که شکایت هایی از طرفداران دریافت کرده است که سعی در خرید بلیط برای Eras داشتند. در یک توییت روز پنجشنبه، دادستان کل گفت که سایر دادستان های کل ایالت نیز در حال بررسی این موضوع هستند: «تصمیم مدیر بلیط برای لغو فروش، بر نیاز مهم به پاسخگویی تاکید می کند. هواداران سزاوار فرصت مناسبی برای خرید بلیط هستند. من توسط سایر سازمان های دولتی که این موضوع را جدی می گیرند، تشویق می شوم.

واشنگتن پست گزارش می دهد که اسکرمتی گفت که Ticketmaster باید برای تقاضای بالا بهتر آماده می شد و این سوال را مطرح کرد که آیا “از آنجایی که آنها چنین موقعیت مسلطی در بازار دارند، احساس می کردند که نیازی به نگرانی در مورد آن ندارند.”

که در یک توییت دیگر قبل از لغو فروش، دفتر دادستان کل گفت که اسکرمتی «نگران شکایات مصرف کنندگان مربوط به پیش فروش بلیط های کنسرت @taylorswift13 توسط @Ticketmaster است. او و تیم حمایت از مصرف‌کننده‌اش از هر ابزار موجود برای اطمینان از اینکه هیچ قانون حمایت از مصرف‌کننده نقض نشده است استفاده خواهند کرد.»

برای نظر دادن با Ticketmaster و دفتر Skrmetti تماس گرفته است.

اراس اولین تور سوئیفت در چهار سال گذشته است و پس از انتشار آلبوم جدید او “نیمه شب” برگزار می شود.

سایر سیاستمدارانی که در مورد شرکت ترکیبی Ticketmaster و Live Nation که در سال 2010 ادغام شدند، ابراز نگرانی کرده اند، از جمله نماینده الکساندریا اوکاسیو-کورتز، نماینده دیوید ان. سیسیلین و نماینده بیل پاسکرل جونیور.

روز سه شنبه، نماینده اوکاسیو کورتز در یک توییت گفت روز سه‌شنبه که «Ticketmaster یک انحصار است، ادغام آن با LiveNation هرگز نباید تأیید می‌شد، و آنها باید بر آن‌ها حکومت می‌کردند. آنها را متلاشی کنید».

نماینده سیسیلین توییت کرد در روز چهارشنبه که Ticketmaster «زمان انتظار و هزینه‌های بیش از حد قابل قبول نیست، همانطور که در بلیط‌های @taylorswift13 امروز دیده می‌شود، و نشانه‌ای از یک مشکل بزرگ‌تر است. بر کسی پوشیده نیست که Live Nation-Ticketmaster یک انحصار کنترل نشده است.

و نماینده پاسکرل جونیور که بود در میان میلیون ها طرفدار که در لیست انتظار قرار داده اند برای بلیط سوئیفت، توییت کرد که Ticketmaster “انحصار Ticketmaster-Live Nation هرگز نباید اجازه ادغام داده می شد و باید از بین برود.”

مصرف کنندگان همچنین برای جدا شدن Ticketmaster و Live Nation اصرار دارند. اتحادی از گروه‌های حقوق مصرف‌کننده، از جمله پروژه غیرانتفاعی آزادی‌های اقتصادی آمریکا، ماه گذشته کمپینی به نام Break Up Ticketmaster راه‌اندازی کرد و گفت که «قدرت بازاری Ticketmaster بر رویدادهای زنده، طرفداران ورزش و موسیقی را از بین می‌برد و شور و نشاط و استقلال موسیقی را تضعیف می‌کند. صنعت.”

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/vJI
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *