Ultromics مجوز FDA را برای تشخیص هوش مصنوعی برای نارسایی قلبی دریافت می کند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

نارسایی قلبی EchoGo Ultromics، یک راه حل برای اکوکاردیوگرافی برای تشخیص نارسایی قلبی با کسر جهشی حفظ شده (HFpEF)، مجوز سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) را دریافت کرد.

این خبر نارسایی قلبی EchoGo را در 7٪ از دستگاه هایی قرار می دهد که پس از اعطای وضعیت پیشرفت FDA مجوز بازاریابی کامل را دریافت کرده اند.

این پیشرفت بالینی و فناوری توسط متخصصان اکوکاردیوگرافی و هوش مصنوعی از Ultromics، یکی از دانشگاه‌های بریتانیا در آکسفورد، با همکاری کلینیک Mayo ایجاد شد. این دستگاه از هوش مصنوعی برای تشخیص دقیق HFpEF از یک تصویر اکوکاردیوگرام استفاده می‌کند که 50 درصد از 64 میلیون مورد نارسایی قلبی در سراسر جهان را تشکیل می‌دهد و نارسایی قلبی با کاهش کسر جهشی (HFrEF) را به‌عنوان شایع‌ترین شکل بیماری کشنده پیشی گرفته است.

این پیشرفت نشان دهنده جهشی بزرگ از الگوریتم های تشخیصی سنتی برای HFpEF است، یک سندرم ناهمگن که شناسایی آن می تواند چالش برانگیز باشد و در 75٪ موارد از قلم افتاده است. رویکردهای کنونی شامل ارزیابی عملکرد دیاستولیک زمان‌بر و اغلب غیرقطعی است و نیازمند یک مجموعه مهارت بسیار تخصصی، به طور فزاینده‌ای نادر، و اغلب آزمایش‌های تهاجمی است. برای مقابله با این، نارسایی قلبی EchoGo نقشی حیاتی در چشم انداز HFpEF آینده دارد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  در اینترنت، هیچ کس نمی داند که شما یک ربات هستید

مجوز FDA تنها چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که Ultromics تعهد خود را برای رسیدگی به این حوزه از نیازهای پزشکی برآورده نشده قابل توجه با پیوستن به برنامه FNIH (بنیاد مؤسسه ملی سلامت) تسریع کننده داروها (AMP HF) نارسایی قلبی نشان داد. این همکاری 37 میلیون دلاری و پنج ساله که توسط FNIH مدیریت می شود، یک همکاری بین مؤسسه ملی بهداشت (NIH) و موسسه ملی قلب و ریه و خون (NHLBI)، FDA، انجمن قلب آمریکا (AHA) است. ، انجمن اکوکاردیوگرافی آمریکا و اعضای صنعت. این مشارکت به دنبال ایجاد درک عمیق‌تر از HFpEF و توسعه استراتژی‌های دقیق‌تر و درمان‌های هدفمند است که می‌تواند زندگی میلیون‌ها نفر را بهبود بخشد و بقا را بهبود بخشد و در عین حال قرار گرفتن در معرض تکنیک‌های تهاجمی را به حداقل برساند.

نیاز فوری به توسعه ابزارهای پیش بینی برای کمک به تشخیص بیماران HFpEF وجود دارد. بیماران اکنون می توانند از داروهای درمانی جدید مانند SGLT2is بهره مند شوند که نشان داده شده است که به طور قابل توجهی هم بستری شدن در بیمارستان و هم عوارض جانبی بالقوه کشنده را کاهش می دهد. پاکسازی همزمان نارسایی قلبی EchoGo برای بهبود تشخیص HFpEF و SGLT2 برای بهبود درمان، نشان دهنده یک جهش بزرگ به جلو در رفع بزرگترین نیاز برآورده نشده در پزشکی قلب و عروق است.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  7 روش برتر برای رفع عدم به روز رسانی مخاطبین واتس اپ

دکتر راس آپتون، مدیر عامل و بنیانگذار Ultromics، گفت: “ما خوشحالیم که FDA نارسایی قلبی EchoGo را به عنوان یک دستگاه پیشرفت تشخیص داده است و این فناوری را برای تشخیص مطمئن HFpEF پاک کرده است. این فناوری دقت تشخیص HFpEF را بهبود می بخشد و بیماران بیشتری را قادر می سازد تا درمان دریافت کنند که بار قابل توجهی را بر روی بدن کاهش می دهد. بیماران و سیستم های مراقبت های بهداشتی به طور یکسان.

“اگرچه پیشرفت‌های قانع‌کننده‌ای در تشخیص و درمان بسیاری از انواع بیماری‌های قلبی صورت گرفته است، بستری شدن در بیمارستان با نارسایی قلبی و مرگ و میر در سطح جهانی همچنان در حال افزایش است. اکنون زمان آن است که تغییری ایجاد کنیم. ما به همراه شرکای FNIH AMP HF خود، قصد داریم تعریف مجددی داشته باشیم. مسیر مراقبت از نارسایی قلبی و بهبود نتایج بیماران در سراسر جهان.”

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/rhaDuD
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *