VCها به این موضوع اشاره می‌کنند که چرا سرمایه‌گذاری در فناوری مواد غذایی در سه ماهه سوم بسیار کم بوده است، در حالی که SAVRpak با Jüsto به تازگی معامله می‌کند •

زمان مطالعه: 6 دقیقه

مانند بسیاری دیگر از بخش‌های تحت حمایت سرمایه‌گذاری در ماه‌های اخیر، سرمایه‌گذاری در فناوری مواد غذایی تا حد زیادی در چند ماه گذشته بی‌صدا بوده است.

مطمئناً، معاملات بزرگ‌تری در سه ماهه سوم انجام شده است، برای مثال Meati Foods 150 میلیون دلار برای گوشت ریشه‌دار قارچ خود دریافت کرده است (هنوز بهترین عکس جایگزین غذایی پروتئینی است که از زمان شروع پوشش دادن به این بخش از دو سال پیش دیده‌ام). Planted همچنین 72 میلیون دلار برای قطعات کامل مرغ وگان خود به دست آورد و Oatside، اولین محصول شیر جو سنگاپور، 65 میلیون دلار جمع آوری کرد.

با این حال، در بیشتر موارد، سرمایه گذاری کاهش یافته است، به طوری که PitchBook هفته گذشته گزارش داد که برای سه ماهه سوم، 2.7 میلیارد دلار به 269 معامله تزریق شده است. PitchBook «فناوری مواد غذایی» را شامل همه چیز از محصولات گیاهی گرفته تا فناوری مواد غذایی می‌داند، بنابراین تعریف بسیار گسترده‌ای است.

شرکت داده‌ها و تحقیقات خاطرنشان کرد که ارزش سرمایه‌گذاری و شمارش به ترتیب 63 درصد و 28.5 درصد نسبت به سه ماهه نسبت به فصل مشابه کاهش یافته است. و “ارزش معاملات برای چهارمین سه ماهه متوالی کاهش یافت و به پایین ترین سطح 10 چهارمی سقوط کرد و به سطوحی که از سه ماهه اول 2020 مشاهده نشده بود.” آخ.

موسسه Good Food قراردادهای جایگزین پروتئین را منعقد کرد و دریافت که 420 میلیون دلار در سه ماهه سوم به این شرکت ها وارد شده است. بر اساس تجزیه و تحلیل GFI از داده های PitchBook، این میزان از 833 میلیون دلار در سه ماهه دوم و 911 میلیون دلار در سه ماهه اول کاهش یافته است.

در حالی که ممکن است برخی از VC ها را بترساند، برخی دیگر به آن پایبند هستند.

Elly Truesdell، بنیانگذار و شریک مدیریت New Fare Partners، از طریق گفت که برخی از سرمایه گذاران فناوری در دهه گذشته هنگام شرط بندی بر روی شرکت های فناوری مواد غذایی، برخی از اصول اساسی مانند طعم، نام تجاری و اعتماد مصرف کننده را نادیده گرفته اند.

Truesdell افزود: «نسل بعدی کسب‌وکارهایی که این را در اولویت قرار می‌دهند و از فناوری برای فراهم کردن غذای عالی، تجربه برند و دسترسی به هر دو استفاده می‌کنند، شانس بیشتری برای دیدن نتایج بهتر دارند.»

در همین حال، لیزا فریا، شریک و مدیر عامل شرکت Stray Dog Capital، از طریق ایمیل گفت: «همان عوامل کلان اقتصادی و ژئوپلیتیکی که بر بازارهای عمومی و اکوسیستم سرمایه‌گذاری جهانی تأثیر می‌گذارند، باعث کاهش سرمایه‌گذاری خطرپذیر فناوری غذایی می‌شوند.»

وی خاطرنشان کرد که عواملی مانند سرمایه‌گذاران متقاطع که وارد این فضا شده و سپس «به دلیل آشفتگی بازارها که منجر به خروج سرمایه‌های موجود می‌شود» فرار کردند، در کاهش این بخش در چند سال گذشته نقش داشته است. علاوه بر این، صنعت فناوری غذایی، مانند بسیاری دیگر، در ابتدا شاهد رشد دو رقمی بود که سپس در سال گذشته کاهش یافت. همچنین گزارش‌هایی در مورد گران اصلی صنعت وجود داشت که “برخی را به این سوال واداشت که آیا نوآوری‌ها در جایگزین‌های گوشت گیاهی می‌توانند وعده اولیه را که می‌توانند سهم قابل توجهی از بازار را از گوشت سنتی به خود اختصاص دهند، محقق کند.”

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  پروتون طرح اشتراک خانوادگی را برای مجموعه برنامه های حریم خصوصی با شروع ماهانه 20 دلار راه اندازی می کند

با این حال، فریا علیرغم این عقب نشینی سرمایه گذاری، “دیدگاه بسیار مثبتی” در مورد این بخش دارد. بخشی از آن به دلیل آن چیزی است که به گفته او صنعتی است که هنوز در “اوایل دوره توسعه غذاهای نوآورانه” است.

او افزود: «فضای پروتئین جایگزین فضای زیادی برای رشد دارد و ما همچنان شاهد محصولات جدیدی هستیم که پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی در طعم، بافت، سلامت و قیمت ارائه می‌دهند.» در نهایت، داستان پایداری که نیاز به نوآوری در مواد غذایی را تحریک می کند، تنها در مبارزه جهان علیه تغییرات آب و هوایی مهم تر خواهد بود، زیرا ما نمی توانیم به اهداف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای خود برسیم بدون اینکه سیستم غذایی را از کشاورزی حیوانات دور کنیم. آلاینده ترین و مخرب ترین صنایع جهان.»

اخبار هفتگی

SAVRpak گفت که با اولین سوپرمارکت آنلاین مکزیک کار می کند، شرکای Jüstoبرای اولین بار در بازار با کیسه ترمودینامیکی گیاهی SAVRpak طراحی شده است تا 50٪ از تراکم را حذف کند، که اغلب منجر به کپک زدن و فساد اولیه می شود، و از تشکیل تراکم جدید جلوگیری می کند، بنابراین ماندگاری محصولات را افزایش می دهد. اسکات نلسون، رئیس SAVRpak، از طریق ایمیل گفت: توت فرنگی، تا سه برابر. این شرکت در حال حاضر با توزیع کنندگان مواد غذایی مانند Sysco کار می کند، اما در بخش خرده فروشی مشتری. نلسون افزود: «Jüsto یکی از اولین مشتریان خرده‌فروشی است که می‌توانیم به طور عمومی درباره آن صحبت کنیم، اما به زودی اعلامیه‌های بیشتری را اعلام خواهیم کرد، زیرا آزمایش‌های آزمایشی و آزمایشی مختلفی در بیش از 30 مزرعه و همچنین خواربارفروشان در ایالات متحده و کانادا در حال انجام است.» «مصرف‌کنندگان از بهار امسال شاهد عرضه SAVRpak در بسته‌بندی‌های جداگانه از انواع توت‌ها و سبزیجات مورد علاقه‌شان در سوپرمارکت‌های منتخب خواهند بود و در ژانویه، ما محصول خرده‌فروشی خود را با یکی از بزرگترین خرده‌فروش‌های جعبه بزرگ در ایالات متحده معرفی خواهیم کرد.»

خبرهای مهم دیگری در این هفته منتشر شد غذاهای صعودی، که در کنار سازمان غذا و داروی ایالات متحده اعلام کرد که نتیجه گیری هایش در مورد اینکه آیا محصول مرغ کشت شده برای خوردن ایمن است یا خیر، «بدون سؤال بیشتر» را تضمین می کند. این نشان‌دهنده نقطه عطفی برای صنعت گوشت کشت‌شده است و اوما والتی، بنیان‌گذار و مدیرعامل Upside را بر آن داشت که بگوید: «گوشت کشت‌شده هرگز به اندازه امروز به بازار ایالات متحده نزدیک نبوده است. این اطلاعیه تاریخی از FDA گام اساسی در فرآیند نظارتی است.

از پل ساورز:گوشتییک شرکت هلندی تحت حمایت VC که اخیراً اولین خط تولید خود را در قالب سوسیس‌های مصنوعی معرفی کرده است، امروز همکاری خود را با استارت‌آپ غذای سنگاپوری Love Handle اعلام کرد تا آنچه را که به عنوان «اولین مرکز نوآوری گوشت هیبریدی در جهان» معرفی می‌کند، ایجاد کند.

شرکت فناوری گوشت کشت شده اسرائیلی فناوری های گوشت آینده نام خود را به گوشت های مومن، گفت که تغییر نام تجاری آن نشان دهنده “گامی بزرگ در تبدیل استراتژیک گسترده تر “Future Meat” به یک شرکت غذایی مبتنی بر فناوری است، زیرا Believer برای عرضه محصول خود آماده می شود. فناوری این شرکت در انتظار تایید مقررات ایالات متحده است و انتظار دارد تا پایان سال در یک مرکز تولید تجاری در ایالات متحده پیشرفت کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نمونه عرشه توسعه سری A: عرشه 5 میلیون دلاری GoodBuy Gear

برند گوشت گیاهی مرمرهای آبدارکه به دلیل تولید محصولات گوشت گاو مانند استیک شناخته شده است، از The Whole-Cut Loin، یک تکه دو پوندی از گوشت 100% گیاهی که آن را “بزرگترین قطعه ماهیچه گیاهی جهان” می نامد، رونمایی کرد.

خوب در سراسر جهان به دست آورد این زندگی ها را نجات می دهد، یک برند تنقلات بشردوستانه که توسط بازیگر زن کریستن بل، رایان دولین، تاد گرینل و راوی پاتل تأسیس شده است. جزئیات مالی اعلام نشده است.

را چالش FoodTechکه توسط وزارت تغییر آب و هوا و محیط زیست امارات، Tamkeen و ASPIRE سازماندهی شد، 12 فینالیست را برای شرکت در یک برنامه آموزشی شش هفته ای انتخاب کرد. در اوایل سال 2023، چهار استارتاپ برای برنده شدن جایزه 2 میلیون دلاری رقابت انتخاب خواهند شد.

بخش گوشت کشت شده جاست را بخورید گوشت خوب نسخه جدیدی از مرغ پرورشی خود را در کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در سال 2022 معرفی کرد که با نام COP27 نیز شناخته می شود. به گفته این شرکت، این اولین بار در دو سال گذشته است که گوشت ساخته شده از سلول های حیوانی در خارج از سنگاپور به نمایش گذاشته شد.

اخبار دیگر از اینباکس من:

استارت‌آپ کشاورزی مولکولی Bright Biotech برای ادامه تحقیق و توسعه برای روش جدید مهندسی ژنتیک برای فاکتورهای رشد که برای تولید گوشت مبتنی بر سلول استفاده می‌شود، با بودجه 3.2 میلیون دلاری بذر، به رهبری FoodLabs، بسته شد.

Beyond Meat از محصولات جدید مرغ گیاهی رونمایی کرد

Daring Foods به عنوان اولین غذای مرغ گیاهی در Bluestone Lane در منو عرضه می شود

Wild Earth اولین گوشت سلولی جهان را معرفی کرد که برای سگ ها ساخته شده است

بودجه و سایر داستان های غذایی همانطور که در دیده می شود:

Gradient از سیستم عامل Butter برای مشاغل توزیع مواد غذایی پشتیبانی می کند

اولین محصول گوشتی کشت شده Vow که نزدیک به سنگاپور رونمایی شد پس از 49.2 میلیون دلار سری A

Perfekto برای یافتن خانه هایی برای محصولات ناقص در مکزیک 1.1 میلیون دلار کیف می کند

و جای دیگر:

Proper Good، یک شرکت مواد غذایی در خانه، با بودجه 3.5 میلیون دلاری بسته شد

فریت فارمز 17.5 میلیون دلار سری B3 برای رسیدگی به دسترسی و پایداری در سیستم غذایی از طریق کشاورزی کانتینری جمع آوری می کند.

فقط یک یادآوری، ما ers عاشق اسکوپ هستیم. اگر نکته خبری یا اطلاعات داخلی در مورد موضوعی دارید که به آن پرداخته‌ایم (یا هنوز نپرداخته‌ایم اما باید داشته باشیم)، لطفاً با من در chall.techcrunch@gmail.com تماس بگیرید یا در توییتر به من پیام دهید. همچنین می‌توانید برای ما یادداشتی را در tips@techcrunch.com ارسال کنید، یا برای ناشناس ماندن، اینجا را کلیک کنید تا با ما تماس بگیرید، که شامل SecureDrop (دستورالعمل‌ها در اینجا) و برنامه‌های پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده مختلف است.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/LSLGUk
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *