Virgil به شما کمک می‌کند در ازای سهام خانه آپارتمان‌های بزرگ‌تری بخرید •

زمان مطالعه: 2 دقیقه

استارت آپ فرانسوی Virgil یک دور سرمایه گذاری 15.6 میلیون دلاری (15 میلیون یورو) جمع آوری کرده است. این شرکت قبل از اینکه حتی کلید خانه جدید خود را دریافت کند، در کنار خریداران خانه در آپارتمان ها سرمایه گذاری می کند. به این ترتیب، صاحبان خانه های آینده می توانند مکان بزرگ تری را در ازای سهام آپارتمان خود خریداری کنند.

بازار سهام مسکن در ایالات متحده بسیار روانتر از فرانسه است. اکثریت قریب به اتفاق صاحبان خانه در فرانسه به محض امضای اسنادی که به طور رسمی مالکیت قانونی آن مکان را منتقل می کنند، 100٪ از سهام محل خود را در اختیار دارند.

البته اکثر مردم وام مسکن هم می گیرند. در ایالات متحده، سرمایه خانه شما ارزش خانه شما منهای مبلغی است که بابت وام مسکن خود بدهکار هستید. در فرانسه، شما قبلاً صاحب مکان هستید ولی شما یک خط اعتباری بزرگ دارید که باید در طول زمان بازپرداخت کنید.

ویرجیل می‌خواهد با تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذار کوچک در خانه در ازای پیش‌پرداخت وام مسکن، اوضاع را تغییر دهد. ایده این است که ویرجیل می تواند به شما کمک کند مکان بزرگتر یا وام کوچکتری دریافت کنید.

با دور تامین مالی امروز، این استارت آپ ۷ میلیون یورو را برای سرمایه گذاری در معاملات ملک کنار می گذارد. Global Founders Capital برای اولین بار در این شرکت سرمایه گذاری می کند. سرمایه گذاران موجود Alven، LocalGlobe و Evolem بار دیگر در یک دور تاسیس شرکت می کنند. Aquasourca و فرشتگان تجاری مانند Clément Alteresco، Emmanuel Amon و Victoria van Lennep نیز در این استارتاپ سرمایه گذاری می کنند.

ویرجیل می تواند تا 100000 یورو به شما برای تامین مالی خرید خانه خود بدهد. یک نسبت ساده 1.5 برابری در سهم سهام خانه شما وجود دارد. در اینجا یک مثال آورده شده است: مشتریان به طور متوسط ​​50000 یورو دریافت می کنند که نشان دهنده 10٪ ارزش آپارتمانی است که می خواهند بخرند (500000 یورو). در نتیجه، ویرجیل مالک 15 درصد خانه مشتری است.

این استارتاپ سرمایه گذاری های خود را به 20 درصد از ارزش اولیه خانه محدود می کند. در این صورت، استارت‌آپ مالک 30 درصد از سهام خانگی خواهد بود که بسیار زیاد است.

وقتی زمان فروش مکان خود فرا می رسد، ویرجیل سرمایه خود را پس می گیرد. مدل کسب و کار به ویژه در بازار مسکن گاو نر جالب می شود.

اما اگر بازار مسکن به میزان قابل توجهی کاهش یابد، خطری برای ورجیل نیز وجود دارد. در این صورت، برخی از صاحبان خانه ممکن است تمایلی به فروش نداشته باشند، بنابراین شما باید آن را نیز در نظر بگیرید.

اما اگر «مکان ابدی» خود را پیدا کرده باشید و نخواهید بفروشید چه؟ در این صورت، ویرجیل همچنان می خواهد پس از 10 سال موقعیت خود را ببندد. صاحبان خانه باید مقداری پول کنار بگذارند یا وام دومی برای خرید سهام ویرجیل دریافت کنند. در بدترین حالت ممکن است صاحبان خانه مجبور به فروش آپارتمان خود شوند.

طی سه سال گذشته، ویرجیل 50 میلیون یورو برای تامین مالی خانه در منطقه پاریس اختصاص داده است. و این استارت آپ اهداف بلندپروازانه ای دارد زیرا می خواهد 50 میلیون یورو از معاملات مسکن را تامین مالی کند هر ماه.

اگر ورجیل به موفقیت بزرگی دست یابد، می‌تواند منجر به تورم مصنوعی در بازار مسکن در پاریس شود، زیرا سهام ویرجیل وارد بازار خواهد شد. بنابراین دیدن تأثیر استارت‌آپی مانند ویرجیل بر شهرهای گران‌قیمتی مانند پاریس جالب خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/Xyo
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *