WhatsApp در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که به آزمایش‌کنندگان بتا اجازه می‌دهد وضعیت پرچم اندروید را به‌روزرسانی کنند: گزارش

واتس‌اپ، برنامه پیام‌رسانی فوری متعلق به متا، بر روی ویژگی جدید به‌روزرسانی وضعیت گزارش برای اندروید بتا کار می‌کند. این به کاربران امکان می‌دهد هر گونه به‌روزرسانی وضعیت ناخواسته را که شرایط خدمات شرکت را نقض می‌کند در تلفن‌های اندرویدی خود گزارش دهند. سرویس پیام رسان متا نیز در حال آزمایش این ویژگی برای به روز رسانی آینده برنامه دسکتاپ خود است. ویژگی جدید با رمزگذاری انتها به انتها در به روز رسانی وضعیت تداخلی نخواهد داشت. این اپلیکیشن در حال حاضر قابلیت گزارش پیام های مشکوک یا پیام های اسپم را به شرکت دارد.

طبق گزارش WABetaInfo، واتس‌اپ در حال کار بر روی ویژگی جدیدی برای نسخه آزمایشی آینده اندروید است که به کاربران امکان می‌دهد یک به‌روزرسانی وضعیت مشکوک یا مخرب را گزارش کنند که به نظر می‌رسد شرایط خدمات آنها را نقض می‌کند. این گزارش می گوید که به روز رسانی وضعیت گزارش شده برای نظارت به شرکت ارسال می شود. یک گزینه “گزارش” جدید برای به روز رسانی وضعیت در بخش وضعیت وجود خواهد داشت. کاربران می توانند به سادگی روی آن کلیک کنند تا یک به روز رسانی وضعیت ناخواسته را علامت گذاری کنند.

به‌طور قابل‌توجهی، به‌روزرسانی وضعیت گزارش‌شده مانند پیام‌ها، تماس‌های صوتی، رسانه و اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی رمزگذاری‌شده سرتاسر باقی می‌ماند. محتوای محافظت شده توسط E2EE توسط هیچ شخص ثالثی یا حتی WhatsApp یا Meta قابل دسترسی نیست. قابلیت گزارش به‌روزرسانی‌های وضعیت برای واتس‌اپ اندروید بتا در حال حاضر در دست توسعه است و هیچ تأییدی در مورد عرضه رسمی وجود ندارد.

در همین حال، واتس اپ در حال آزمایش همین ویژگی برای برنامه بتا دسکتاپ خود نیز است. ماه گذشته، طبق گزارش‌ها، این برنامه روی ویژگی جدیدی کار می‌کرد که به کاربران اجازه می‌داد هر گونه به‌روزرسانی وضعیت مشکوک را در رایانه شخصی یا لپ‌تاپ با استفاده از برنامه دسکتاپ گزارش دهند. پس از گزارش، به‌روزرسانی وضعیت به دلایل تعدیل مشابه پیام‌های گزارش‌شده به واتس‌اپ ارسال می‌شود. محتوای به‌روزرسانی‌های وضعیت گزارش‌شده روی دسک‌تاپ نیز رمزگذاری‌شده سرتاسر خواهد بود و از این رو، توسط هیچ شخص ثالثی قابل دسترسی نخواهد بود.

ویژگی به روز رسانی وضعیت گزارش برای نسخه بتا دسکتاپ نیز در دست توسعه است و گمان می رود در یک به روز رسانی آینده منتشر شود. همچنین انتظار می‌رود این اپلیکیشن در آینده همین ویژگی را برای واتس‌اپ بتا برای iOS نیز عرضه کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

جدیدترین‌های نمایشگاه Consumer Electronics را در Gadgets 360 در مرکز CES 2023 ما مشاهده کنید.

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *