Fund of Funds Sweetwood Ventures روی کوچکترین وجوه VC شرط بندی می کند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

علی‌رغم اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر قدیمی به جمع‌آوری سرمایه‌های بزرگ‌تر و بزرگ‌تر ادامه می‌دهند، LP‌ها ممکن است شانس بیشتری برای تمرکز روی چیزهای کوچک داشته باشند.

آمیت کورز، یک شریک عمومی در صندوق سرمایه گذاری Sweetwood Ventures مستقر در اسرائیل، چنین فکر می کند. او به گفت که سال گذشته متوجه سرمایه‌های کوچک‌تری شد که با قرار گرفتن در جدول‌های اصلی معاملات رقابتی آشنا نبود. در حالی که این وجوه “نانو” با تز سرمایه 140 میلیون دلاری سوئیت وود مطابقت ندارند، او فکر می کرد که ارزش دارد راهی برای حمایت از آنها بیابد.

کورز به گفت: “من واقعاً شگفت زده شدم که چگونه می توانیم در معرض آن فضا قرار بگیریم.” “آنها واقعاً این دسترسی را به دورهای بیش از حد مجاز ایجاد می کنند و مبلغ کمی را سرمایه گذاری می کنند که یک موقعیت برد-برد کلاسیک است. شما با VC های اصلی رقابت نمی کنید، اما همه شما را می خواهند زیرا ارزش زیادی به ارمغان می آورید.

بنابراین، سوئیت وود تصمیم گرفت برای این سرمایه گذاران سرمایه ای جمع آوری کند. اکنون، این شرکت اعلام کرده است که 20 میلیون دلار برای یک صندوق جداگانه جمع آوری کرده است تا چک های تا سقف 2 میلیون دلار را به صندوق هایی با اندازه 15 میلیون دلار یا کمتر، با تمرکز بر وجوه مستقر در اسرائیل، کاهش دهد. Sweetwood تاکنون از هفت صندوق حمایت کرده است.

همچنین به دنبال ایجاد صندوق های نانویی با همکاری با سرمایه گذاران فرشته است.

برای این سمت از صندوق، سویت‌وود با فرشتگان کار خواهد کرد تا سرمایه‌گذاری‌شان را با یک شرکت تطبیق دهد و در عین حال پولی را که شرکت وارد می‌کند، به آنها بدهد. آنها از آن نوع سهام برای شروع استفاده نمی کنند. آنها تاکنون دو معامله از این قبیل را بسته اند.

کورز در مورد نزدیک شدن به سرمایه گذاران فرشته گفت: «این برای این افراد بی خیال است. “[They are] به هر حال انجام این معاملات و این شریک خارجی وجود دارد که به نظر نمی رسد یک پیشاهنگ فناوری باشد، اما به عنوان پیشاهنگ فناوری به آنها پول می دهد.”

این شرکت در اوج دیوانگی سال 2021 شروع به جمع آوری وجوه با تمرکز بر نانو کرد و اکنون به دنبال استقرار در شرایط بسیار متفاوت بازار است که در آن شرکت های کوچکتر و کمتر مستقر واقعاً در تلاش برای جذب هستند. کورز گفت در حالی که در ابتدا از شروع بدتر شدن شرایط بازار نگران بودند، اما به سرعت بر این ترس غلبه کردند زیرا متوجه شدند که وجوهی که پس می‌گیرند اکنون برای شرکت‌ها چک با ارزش‌های معقول‌تر می‌نویسند و در واقع زمانی برای صرف سررسید خواهند داشت. سخت کوشی.

کورز در هنگام ارزیابی این سرمایه‌گذاری‌های بالقوه، سؤال بزرگی که آنها می‌پرسند، از آنجایی که نه سرمایه‌گذار فرشته و نه صندوق‌های نانو به اندازه‌ای بزرگ نیستند که بتوانند هیچ یک از دورهایی را که در آن هستند رهبری کنند، این است که چرا استارت‌آپ‌ها می‌خواهند پول خود را بگیرند؟ وی گفت: این شرکت به دنبال منابع مالی و افرادی است که در دو دسته پاسخگویی تخصص و دسترسی قرار می گیرند.

برای برخی، به ویژه در سمت سرمایه گذار فرشته، دسترسی پادشاه است. اگر شما یک کارآفرین برجسته سابق در زمینه فناوری هستید که ارتباط خوبی با هم دارید، فکر این است که فقط به دلیل پیشینه خود، در مورد معاملات قابل توجه تری خواهید شنید و از شما دعوت می شود تا در کنار فرشتگان دیگر شرکت کنید. کورز گفت که این می تواند شامل فرشتگانی باشد که موفق یا بنیانگذاران مشهور سابق بوده اند.

از طرف دیگر، Sweetwood به دنبال سرمایه‌گذاری و افراد با تخصص و تخصص است که شرکت‌ها به دنبال آن‌ها هستند تا دوره‌های تکمیلی را تکمیل کنند، زیرا آنها ارزش افزوده بزرگی را در مقایسه با اندازه چک خود به جدول می‌آورند.

چرا مردم به شما اجازه دسترسی می دهند؟ چرا مردم تو را روی میز کلاه می خواهند؟» او گفت. “این بیشتر بر ارزش افزوده و توانایی دسترسی به معاملات متمرکز است تا توانایی شما در تشخیص معاملات یا انجام انتخاب های معامله.”

در حالی که این صندوق نانو از سری های شاخص این شرکت جدا است، کورز پیش بینی کرد که برخی از این صندوق ها به عنوان نامزدهای خوبی برای صندوق شاخص در آینده رشد کنند. همچنین به آن‌ها کمک می‌کند زودتر وارد شرکت‌هایی شوند که ممکن است در پرتفوی صندوق‌های پرچم‌دار نیز قرار بگیرند.

او گفت: “صندوق های بسیار کوچک تمایل به عملکرد بهتر دارند.” «هرچه کوچکتر باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که بازدهی بزرگتری داشته باشید. فکر کردم، این واقعاً جالب است، چگونه چیزی برای این بسازیم؟»

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/mJLRJU
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *