Wickr متعلق به آمازون برنامه پیام‌رسانی رمزگذاری شده رایگان خود را می‌بندد •

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ارائه‌دهنده ارتباطات امن Wickr اعلام کرده است که برنامه پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده رایگان خود، Wickr Me را در سال آینده تعطیل می‌کند.

Wickr در سال 2011 تأسیس شد و به یکی از اولین برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده سرتاسر جریان اصلی تبدیل شد، تا اینکه در سال 2021 توسط غول خدمات ابری ، خدمات وب آمازون خریداری شد.

در پستی که روز جمعه منتشر شد، آمازون اعلام کرد که Wickr Me برای همیشه در 31 دسامبر 2023 خاموش خواهد شد. آمازون می گوید که این برنامه در تاریخ 31 دسامبر 2022 قبل از اینکه سال بعد به طور کامل متوقف شود، پذیرش ثبت نام کاربران جدید را متوقف خواهد کرد.

این خاموشی تنها بر نسخه مصرف کننده Wickr تأثیر می گذارد، که در میان روزنامه نگاران و افشاگرانی که به دنبال ارسال پیام های رمزگذاری شده و خود تخریبی سرتاسر هستند، محبوب شده است. سایر محصولات Wickr که برای سازمان‌های دولتی، سازمان‌های نظامی و شرکت‌ها طراحی شده‌اند، تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

آمازون گفت: “پس از بررسی دقیق، ما تمرکز Wickr را بر روی ایمن سازی داده ها و ارتباطات مشتریان تجاری و عمومی خود با AWS Wickr و Wickr Enterprise متمرکز خواهیم کرد و تصمیم گرفته ایم محصول مصرفی خود Wickr Me را متوقف کنیم.” در حال کار بر روی اجازه دادن به مشتریان Wickr برای ارتباط امن با افراد خارج از سازمانشان بود.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  7 راه حل برای کار نکردن صفحه کلید Swipe (Quickpath) در iPhone و iPad

اعلام تعطیلی در پی گزارش‌هایی مبنی بر اینکه پیام‌رسان رایگان این شرکت به مجرمان اجازه داده است تا تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان را مبادله کنند، اعلام شد. در ماه ژوئن، NBC News با استناد به اسناد دادگاه، مجریان قانون و فعالان، گفت که آمازون “کمی” برای رسیدگی فعالانه به این مشکل انجام داده است.

بر اساس گزارش ها، Wickr's، که حامیان آن شامل سیا و شرکت امنیتی خصوصی بحث برانگیز بلک واتر هستند، همچنین به مرکزی برای فروشندگان مواد مخدر تبدیل شده بود که با بسته شدن بازارهای کالاهای غیرقانونی بدنام مانند جاده ابریشم، مجبور به ترک وب تاریک شدند.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/xXj
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *