نحوه اجرای دو یا چند حساب واتس اپ در یک آیفون

زمان مطالعه: 7 دقیقه

معمولا افراد دو شماره تلفن دارند. یکی می تواند برای استفاده شخصی و دیگری برای تجارت باشد. آیفون شما حتی به شما امکان می دهد همزمان از دو سیم کارت استفاده کنید. بنابراین، ممکن است بخواهید دو اکانت واتس اپ راه اندازی کنید و از آنها به طور همزمان استفاده کنید.

در این آموزش، ما چند راه آسان برای استفاده از دو یا چند حساب واتساپ در آیفون و رایانه شما (مک یا رایانه شخصی) را به اشتراک می گذاریم.

اجرای چندین اکانت واتس اپ در آیفون

چگونه چندین اکانت واتس اپ را در آیفون راه اندازی و اجرا کنیم

1. آیا می توانم از دو یا چند حساب در یک برنامه WhatsApp استفاده کنم؟

شما نمی توانید. تلگرام عالی ارائه می دهد اضافه کردن حساب دکمه ای در تنظیمات آن که به شما امکان می دهد دو یا چند حساب ساخته شده با شماره تلفن های مختلف را در داخل یک برنامه پیکربندی کنید. ولی واتس اپ این اجازه را نمی دهد (هنوز). بنابراین، برای استفاده از دو یا چند حساب واتس‌اپ در یک آیفون، باید روش‌هایی را که در زیر فهرست کرده‌ام دنبال کنید.

دکمه افزودن اکانت در داخل اپلیکیشن تلگرام
دکمه افزودن حساب در داخل برنامه تلگرام در آیفون.

2. از WhatsApp Business استفاده کنید

با استفاده از برنامه واتس اپ بیزینس، به شکل کسب و کار WA، هست تنها راه رسمی، آزاد و معقول برای استفاده از دو حساب واتساپ در یک گوشی آیفون یا .

در اینجا به این صورت است:

  1. دانلود کسب و کار WA از فروشگاه برنامه آیفون یا فروشگاه Google Play.
  2. مراحل معمولی را دنبال کنید تا با استفاده از شماره تلفنی متفاوت از شماره تلفنی که در برنامه استاندارد WhatsApp خود استفاده می‌کنید، وارد واتس‌اپ شوید یا ثبت‌نام کنید.

برنامه کسب و کار WA همه چیزهایی را که در برنامه معمولی WhatsApp دارید، دارد. علاوه بر این، چندین ویژگی دیگر مانند پیام تبریک خودکار، پاسخ دور و پاسخ‌های سریع دارد. ابزارهای کسب و کار گزینه.

حتی اگر فقط روی یک گوشی از واتس اپ استفاده می کنید، می توانید به جای برنامه معمولی WhatsApp از برنامه WA Business استفاده کنید تا برخی از ابزارهای انحصاری را در اختیار داشته باشید.

ابزارهای کسب و کار در برنامه واتساپ بیزینس آیفون
ابزارهای کسب و کار در برنامه WhatsApp Business در آیفون.

3. برنامه های غیر رسمی شخص ثالث

چندین برنامه در اپ استور ادعا می کنند که به شما امکان می دهند از دو یا چند حساب WhatsApp در آیفون خود استفاده کنید. جستجو برای دو واتساپ، واتس اپ دوگانه، یا Duo WhatsApp در iOS App Store و یکی از نتایج جستجو را امتحان کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  سیستم جدید Lightning Flash Penumbra توسط FDA پاکسازی شد

این برنامه‌ها با شبیه‌سازی ویژگی واتس‌اپ وب (برای رایانه‌ها) در آیفون شما کار می‌کنند. بنابراین، در تئوری، آنها کار می کنند، اما یک چالش بزرگ وجود دارد. فقط در صورتی می توانید وارد واتس اپ وب شوید که واتس اپ را روی راه اندازی کرده باشید. به اختصار، واتس اپ وب یک افزونه اکانت واتس اپ شما است قبلاً با گوشی آیفون یا اندروید وارد شده اید.

بنابراین:

  • فرض کنید یک گوشی اندروید یا آیفون قدیمی دارید که زیاد از آن استفاده نمی کنید یا نمی خواهید تمام روز آن را با خود حمل کنید. WhatsApp را در این تلفن دوم راه اندازی کنید.
  • در مرحله بعد، برنامه ای را از اپ استور در آیفون اصلی خود دریافت کنید که ادعا می کند از دو یا چند حساب WhatsApp پشتیبانی می کند.
  • قابل اعتماد و متخصص تنظیمات واتساپ آیفون دوم > دستگاه های مرتبط > یک دستگاه را پیوند دهید. اگر تلفن دوم شما اندروید است، روی نماد سه نقطه از بالا سمت راست ضربه بزنید و دستگاه‌های مرتبط > پیوند یک دستگاه را انتخاب کنید. با این کار یک اسکنر باز می شود.
  • اکنون، کد QR را که در داخل برنامه Dual WhatsApp در آیفون اصلی خود مشاهده می کنید، اسکن کنید.
  • در عرض چند ثانیه، می‌توانید از آن حساب واتس‌اپ متفاوت در آیفون اصلی خود در داخل آن برنامه شخص ثالث استفاده کنید.

نتیجه

اگر باید از دو حساب واتساپ در یک گوشی آیفون یا اندروید استفاده کنید: از شما می‌خواهم برای نجات از تبلیغات، پرداخت‌ها و غیرقابل اعتماد بودن این برنامه‌ها، به دنبال برنامه‌های غیررسمی نباشید. در عوض، برنامه رسمی WA Business را دانلود کنید و از حساب دوم در آنجا استفاده کنید.

اگر باید از سه یا چند حساب واتساپ در یک آیفون استفاده کنید: یک گوشی قدیمی در خانه خود پیدا کنید یا یک گوشی اندرویدی ارزان بخرید. در مرحله بعد، واتس اپ را روی این تلفن دوم راه اندازی کنید و از واتساپ وب آن حساب در داخل غیررسمی استفاده کنید دوگانه یا Duo WhatsApp برنامه در آیفون اصلی شما

نحوه ورود و استفاده از بیش از یک حساب WhatsApp در مک یا رایانه شخصی

تا زمانی که آن حساب‌های واتس‌اپ را روی هر گوشی هوشمندی تنظیم کرده باشید، می‌توانید از چندین حساب واتس‌اپ در رایانه خود استفاده کنید. این بخاطر این است که شما فقط می توانید یک حساب WhatsApp را در تلفن فعال یا ثبت نام کنید. و هنگامی که فعال شد، می توانید از آن (از طریق واتس اپ وب) در مک یا رایانه شخصی استفاده کنید.

بنابراین، با راه‌اندازی حساب‌های دوم، سوم یا هر تعداد دیگری از حساب‌های واتس‌اپ در آیفون یا تلفن‌های اندرویدی، این روش‌ها را برای استفاده از آن‌ها در رایانه خود دنبال کنید.

قبل از اینکه به جلو بخوانید: تمام روش‌های زیر به شما نیاز دارند که با استفاده از واتس‌اپ وب وارد شوید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

  1. در یک مرورگر به web.whatsapp.com بروید. یا برنامه کامپیوتر WhatsApp را باز کنید. در هر دو مورد، یک کد QR خواهید دید که باید با استفاده از برنامه WhatsApp در آیفون یا گوشی اندرویدی خود اسکن کنید.
  2. در آیفون: WhatsApp > Settings > Linked Devices > Link a Device را باز کنید و کد QR را که در مرحله 1 می بینید اسکن کنید.
  3. در اندروید: واتس‌اپ > نماد سه نقطه را از بالا سمت راست > دستگاه‌های مرتبط > پیوند یک دستگاه را باز کنید و کد QR را که در مرحله 1 می‌بینید اسکن کنید.
شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه فعال کردن حالت تاریک OneNote در هر دستگاه
یک دستگاه را در واتس اپ در iOS و اندروید پیوند دهید
گزینه ای برای پیوند یک دستگاه در داخل برنامه WhatsApp در iPhone و . می توانید از این برای ورود به واتس اپ وب استفاده کنید.

اکنون که می‌دانید چگونه از واتس‌اپ وب استفاده کنید، در اینجا نحوه لذت بردن از دو یا چند حساب واتس‌اپ در رایانه مک یا ویندوز خود آورده شده است.

1. از برنامه WhatsApp برای رایانه استفاده کنید

می توانید برنامه رسمی دسکتاپ WhatsApp را برای مک یا رایانه شخصی خود دانلود کنید و از یک حساب در داخل آن استفاده کنید.

دانلود واتس اپ برای مک یا کامپیوتر | از اپ استور مک دانلود کنید

2. از دو یا چند حساب WhatsApp در یک مرورگر استفاده کنید

مانند بسیاری از سرویس ها، شما فقط می توانید از یک حساب واتساپ در هر مرورگر استفاده کنید (مگر اینکه از سیستم خارج شوید و به حساب دیگری وارد شوید). بنابراین، برای اجرای دو اکانت واتس اپ در رایانه، می توانید از یک حساب در داخل برنامه رسمی دسکتاپ (که در بالا ذکر شد) و یکی در مرورگر وب استفاده کنید.

اما اگر می‌خواهید به دلیل مشکلات فضایی از دانلود برنامه WhatsApp خودداری کنید، راه‌حل‌های آسانی برای استفاده از چندین حساب WhatsApp در مک یا رایانه شخصی خود در یک مرورگر وجود دارد.

I. از پنجره ناشناس یا خصوصی استفاده کنید

به سادگی یک پنجره ناشناس باز کنید و از اینجا وارد واتساپ وب شوید. در مک، می توانید این کار را با فشار دادن انجام دهید Command + Shift + N داخل کروم یا سافاری برای فایرفاکس، استفاده کنید Command + Shift + P.

توجه داشته باشید: با بستن پنجره حالت ناشناس، همه جلسات خصوصی بسته/خروج می شوند. بنابراین، شما باید هر بار وارد سیستم شوید. اگر از واتس اپ در رایانه مشترک استفاده می کنید خوب است، اما اگر دستگاه شخصی شما باشد ناخوشایند است.

II. پروفایل های مختلف مرورگر ایجاد کنید

مرورگرهای Chrome، Brave و سایر مرورگرها به شما امکان می‌دهند پروفایل‌هایی ایجاد کنید که تقریباً به‌عنوان مرورگرهای جداگانه کار می‌کنند و هر کدام از لاگین‌ها، برنامه‌های افزودنی و غیره متفاوتی پشتیبانی می‌کنند. بنابراین، این کار را با باز کردن Chrome و کلیک کردن انجام دهید. پروفایل ها > افزودن نمایه. اکنون از یک حساب WhatsApp در نمایه مرورگر دیگر استفاده کنید.

نمایه‌های کروم در مک

III. از کانتینرهای مرورگر استفاده کنید

فایرفاکس دارای کانتینرهای رسمی چند حسابی است که من چند سالی است که از آنها استفاده می کنم. مفهوم اصلی مانند نمایه های کروم است، اما پروفایل ها در پنجره های جداگانه کار می کنند. با این حال، کانتینرهای فایرفاکس در همان پنجره کار می کنند. راحت است و من آن را دوست دارم.

کانتینرهای چند حساب در فایرفاکس در مک

IV. از افزونه ها استفاده کنید

می‌توانید از برنامه‌های افزودنی مانند SessionBox برای ورود چندگانه استفاده کنید و از دو حساب از یک سرویس در یک مرورگر وب استفاده کنید.

SessionBox را از فروشگاه وب کروم دانلود کنید

3. از مرورگر دیگری استفاده کنید

در نهایت، می‌توانید از مرورگر دیگری برای اجرای حساب‌های دوم یا سوم واتس‌اپ خود استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید یک حساب واتس‌اپ در کروم، دیگری در سافاری، یکی در فایرفاکس، دیگری در Opera، Brave یا Edge و غیره اجرا کنید.

نکات مرتبط:

5/5 - (1 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/YgX
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *