GPT-3 هنر را حتی بیشتر منسوخ می کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

OpenAI بی سر و صدا text-davinci-003 را منتشر کرد که یک ورودی کاملاً جدید در این حوزه است مصنوعی- خانواده مدل زبان GPT-3، ادعا می‌کند که می‌تواند از دستورات پیچیده‌تری برای تولید خروجی‌های طولانی‌تر استفاده کند.

با این حال، همانطور که توسط Ars Technica ()، کاربران مبتکر با استفاده از Playground ()ارائه رایگان GPT-3، به سرعت دریافت که مدل جدید حتی در تولید شعر و اشعار ماهرتر است.

اخبار هکرها نظر دهندگان پیدا شد () که می تواند اشعاری در مورد نظریه نسبیت اینشتین بنویسد و سپس آنها را به سبک شاعر رمانتیک جان کیتس بازنویسی کند. در حالی که پروفسور اتان مولیک، استاد دانشکده بازرگانی وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا، در مورد احتمالات یک سری توییت ().

نسل هنر GPT-3 و آینده

بهبود درک GPT-3 از قافیه و متر احتمالاً در نتیجه پر کردن آن با مواد مرجع بیشتر به وجود آمده است. را مخزن Github برای GPT-3 () تصدیق می کند که مجموعه عظیم خود را از هزاران مجموعه داده به دست آورده است.

علاقه مندان دارند اشاره شد () که تکرارهای قبلی GPT-3 تا حدودی آگاهی گذرا از طرح‌های قافیه داشتند، اما این آخرین گام رو به جلو نشانه آن است که نویسنده اکنون درک پیچیده ای از متر دارد و در نهایت می تواند آثار هنری خود را بسازد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  غول نرم‌افزار روابط عمومی Cision، Factmata، استارت‌آپ اخبار جعلی را که به نظارت بر انواع روایت‌های آنلاین متمرکز بود، خریداری کرد •

در حالی که همه این پیشرفت‌ها هیجان‌انگیز هستند، این سوال را مطرح می‌کنند که چگونه هنرمندان، نویسندگان، و – و – روزنامه‌نگاران انسانی، می‌توانند در کنار فناوری‌هایی که هر روز می‌گذرد کمتر و کمتر به “لبه خون‌ریزی” تبدیل می‌شوند، وجود داشته باشند.

ترس در میان برخی از افراد این است که هوش مصنوعی که می تواند سریعتر از هر انسانی بنویسد و بازنویسی کند، کار پرداختی را از آنها بگیرد. تولید و دستکاری متن مبتنی بر هوش مصنوعی با ابزارهایی مانند زبان یک ویروس است () و GPT-3 مجهز شده است InferKit () چند نسخه از این توابع را برای مدتی ارائه کرده است.

اگرچه درست است که تولیدکننده‌های متن هوش مصنوعی (و تولیدکنندگان هنری مانند DALL·E) بخش زیادی از کار را از خلاقیت می‌گیرند، اما انسان‌ها همچنان باید دستورالعمل‌ها را بسازند. و وقتی صحبت از توانایی بازسازی بخش‌های خاصی از خروجی می‌شود که توسط شخص دیکته می‌شود (“داخل نقاشی ()که هم DALL E و هم انتشار پایدار پایدار هر دو قادر به انجام آن هستند)، این نیز یک فرآیند انسان محور است.

بنابراین به جای اینکه آخرین محصول از سیستم‌های واقعاً توانمند نسل هوش مصنوعی را به عنوان تهدیدی برای خلاقیت انسان ببینیم، می‌توانیم به این فکر کنیم که چگونه می‌تواند با آن سازگار شود و با آن همکاری کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  DuPont راه حل های Liveo در MD&M West را برجسته می کند

این می تواند به عنوان وسیله ای الهام بخش باشد، فرآیندهای هنری را برای افراد بیشتری در دسترس قرار دهد، یا به طور کلی فرآیندهای ترکیبی انسانی/هوش مصنوعی جدید ایجاد کند.

و اگر هنوز احساس خطر می‌کنید، این را در نظر بگیرید: اگر محتوایی که تولید می‌کنید توسط یک سیستم هوش مصنوعی قابل تکرار است… آیا ترجیح نمی‌دهید چیز دیگری بسازید؟ یک GPT-3 جدید و بهبود یافته (یا GPT-4 که ​​شایعه شده است در افق است) می تواند زمان بیشتری را برای انجام این کار به شما بدهد.امیدواریم که این خبر مجله زوم نود و هشت مورد توجه شما قرار گرفته باشد

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/TxApSF
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *