Temasek سنگاپور 275 میلیون دلار سرمایه گذاری در FTX را رد کرد •

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سرمایه گذاران FTX هستند ادامه مقابله با پیامدهای ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال. شرکت سرمایه‌گذاری تماسک که متعلق به دولت سنگاپور است، امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که سرمایه‌گذاری کامل خود در FTX را بدون توجه به نتیجه پرونده حفاظت از ورشکستگی FTX یادداشت می‌کند.

تمسک 210 میلیون دلار در FTX بین المللی سرمایه گذاری کرد که به آن سهام اقلیت حدود 1 درصد داد. همچنین 65 میلیون دلار برای سهام اقلیت در حدود 1.5 درصد در FTX ایالات متحده، در دو دور تأمین مالی از اکتبر 2021 تا ژانویه 2022 سرمایه گذاری کرد. این شرکت گفت که کل هزینه سرمایه گذاری خود 0.09 درصد از ارزش خالص پورتفولیوی خود به مبلغ 403 میلیارد دلار SGD است. حدود 293 میلیارد دلار).

تمسک به این نکته اشاره کرد که سرمایه گذاری آن در FTX سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال نیست. در این بیانیه آمده است: «برای شفاف‌سازی، ما در حال حاضر در معرض مستقیم ارزهای دیجیتال قرار نداریم.

درعوض، دلیل سرمایه‌گذاری در FTX این بود که می‌خواست از «صرافی دارایی‌های دیجیتال پیشرو حمایت کند که به ما در معرض پروتکل‌های آگنوستیک و بی‌طرفانه بازارهای ارزهای دیجیتال با مدل درآمد کارمزد و بدون تجارت یا ترازنامه ریسک ارائه می‌کرد».

همچنین گفت که فرآیند بررسی دقیق آن برای FTX حدود 8 ماه از فوریه تا اکتبر 2021 به طول انجامید و شامل بررسی صورت‌های مالی حسابرسی شده FTX بود که به گفته آن مبادله سودآور است.

اما با فروپاشی FTX، تیمسک اکنون می‌گوید: «از این سرمایه‌گذاری آشکار است که شاید اعتقاد ما به اعمال، قضاوت و رهبری سام بنکمن-فرید، که از تعاملات ما با او و نظرات بیان شده در بحث‌هایمان با دیگران شکل گرفته است، ظاهر شود. نابجا شده اند.»

اعلام تمسک چند روز پس از آن منتشر شد که سافت بانک اعلام کرد سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری خود در FTX را که زمانی 32 میلیارد دلار ارزش داشت، کاهش می دهد. سکویا همچنین اعلام کرد که سایر سرمایه گذاری های خود را کاهش می دهد.

از دیگر سرمایه گذاران FTX می توان به BlackRock، Tiger Global، Insight Partners و Paradigm اشاره کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/xqPNwN
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *