چگونه اطلاعات خود را از سایت های جستجوی افراد و گوگل حذف کنیم

زمان مطالعه: 5 دقیقه

وب‌سایت‌های جستجوی مردم، اینترنت و سایر منابع را برای ایجاد ‌های دقیق درباره همه افراد، خراش می‌دهند. یک جستجوی سریع در یکی از این سایت‌ها می‌تواند شماره تلفن، حساب‌های شبکه‌های اجتماعی، آدرس‌های فعلی و گذشته، تحصیلات، سوابق جنایی و موارد دیگر را بازگرداند.

اگر تا به حال خود را در یکی از این ها جستجو کرده باشید، به احتمال زیاد از میزان اطلاعات آنها در مورد شما شوکه شده اید. اگر ترجیح می‌دهید اطلاعات شما آزادانه در دسترس دیگران نباشد، (کارفرمایان احتمالی، دوستان قدیمی، غریبه‌های اینترنتی و غیره) به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه از پنج تا از محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جستجوی افراد درخواست کنید تا اطلاعات خود را حذف کنند.

صفحات سفید

متأسفانه، Whitepages به عنوان یکی از بزرگترین سایت‌های جستجوگر در اینترنت، درخواست حذف داده‌های شما را آسان نمی‌کند. شما باید دو سری دستورالعمل جداگانه را دنبال کنید – یکی برای حذف خود از جستجوهای رایگان و دیگری برای حذف خود از جستجوهای پولی. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید:

 1. به وب سایت Whitepages بروید، نام و مکان خود را وارد کنید و روی جستجو کلیک کنید.
 2. در نتایج جستجو نگاه کنید تا زمانی که نتایج مربوط به خود را پیدا کنید. وقتی آن را پیدا کردید، پیوند را کپی کنید.
 3. برای رفتن به صفحه انصراف Whitepages اینجا را کلیک کنید. پیوندی را که کپی کرده‌اید در نوار «انصراف از Whitepages» قرار دهید و روی Next کلیک کنید.
 4. دوبار بررسی کنید که رکورد درست باشد، سپس روی Remove Me کلیک کنید.
 5. یکی از دلایلی که می خواهید اطلاعات شما حذف شود را با استفاده از منوی کشویی انتخاب کنید، سپس روی Next کلیک کنید.
 6. سپس باید شماره تلفن خود را وارد کنید تا Whitepages بتواند هویت شما را تأیید کند. پس از پر کردن شماره تلفن خود، روی کادر تأیید کلیک کنید و برای تأیید، اکنون تماس بگیرید.
 7. یک کد تأیید و یک تماس تلفنی خودکار دریافت خواهید کرد. برای تکمیل مراحل، دستورالعمل ها را دنبال کنید.

برای جستجوهای پولی:

 1. به وب سایت Whitepages بروید، نام و مکان خود را وارد کنید، سپس روی جستجو کلیک کنید.
 2. در نتایج جستجو نگاه کنید تا زمانی که مورد مربوط به خود را با عنوان “پاورده شده توسط Whitepages Premium” پیدا کنید. این لیست ها همان هایی هستند که دکمه آبی مشاهده گزارش کامل را دارند. پس از یافتن مورد مناسب، پیوند را کپی کنید.
 3. برای ارسال درخواست پشتیبانی به مرکز راهنمایی Whitepages بروید.
 4. از منوی کشویی “I need to edit or remove a list” را انتخاب کنید.
 5. فرم را تکمیل کرده و گزینه Submit را انتخاب کنید. اطلاعات شما باید ظرف 72 ساعت از جستجوهای پولی حذف شود.
شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  9 بهترین راه حل برای سافاری دانلود نکردن فایل ها در مک

جستجوی افراد واقعی

True People Search ادعا می کند که اطلاعات تقریباً همه بزرگسالان در ایالات متحده را دارد. در اینجا نحوه حذف مورد شما آمده است:

 1. اینجا را کلیک کنید تا به صفحه حذف True People Search بروید.
 2. آدرس خود را وارد کنید، دو چک باکس را علامت بزنید، معمای ساده تصویر را حل کنید، سپس روی گزینه Begin Removal کلیک کنید.
 3. نام و شهر، ایالت یا کد پستی خود را وارد کنید، سپس روی دکمه جستجو کلیک کنید.
 4. در نتایج جستجو نگاه کنید تا زمانی که نتایج مربوط به خود را پیدا کنید. هنگامی که آن را پیدا کردید، روی دکمه VIEW DETAILS در کنار آن کلیک کنید.
 5. در صفحه بعد به پایین بروید و Remove This Record را انتخاب کنید.
 6. True People Search سپس یک ایمیل با پیوند تأیید برای شما ارسال می کند. برای تایید درخواست حذف روی پیوند کلیک کنید. داده های شما باید ظرف 72 ساعت حذف شوند.

اینتلیوس

اینتلیوس یکی از بزرگترین و محبوب ترین سایت های جستجوی افراد در اینترنت است. خوشبختانه، این شرکت درخواست حذف داده های شما را نسبتاً آسان می کند. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

 1. برای رفتن به صفحه انصراف Intelius اینجا را کلیک کنید.
 2. نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. قسمت “State” را روی “All States” تنظیم کنید. روی Continue کلیک کنید.
 3. در نتایج جستجو نگاه کنید تا زمانی که نتایج مربوط به خود را پیدا کنید. هنگامی که آن را پیدا کردید، روی دکمه SELECT THIS RECORD در کنار آن کلیک کنید.
 4. اینتلیوس یک ایمیل برای شما ارسال خواهد کرد. آن را باز کنید و روی “تأیید ایمیل” کلیک کنید.
 5. یک صفحه وب باز می شود که درخواست حذف اطلاعات شما را تأیید می کند. اطلاعات شما باید ظرف 72 ساعت از Intelius حذف شود.

حقیقت یاب

مردم می‌توانند با استفاده از Truthfinder اطلاعات زیادی پیدا کنند که در اولین بازدید، کاربران باید هشداری را بپذیرند که می‌گوید درک «حقیقت درباره تاریخچه خانواده و دوستان شما می‌تواند تکان‌دهنده باشد». در اینجا نحوه حذف اطلاعات خود از این سایت شوک آور آمده است:

 1. اینجا را کلیک کنید تا به صفحه انصراف Truthfinder بروید.
 2. نام، نام خانوادگی و شهر خود را وارد کنید. قسمت “STATE” را روی “همه ایالات” تنظیم کنید. روی جستجو کلیک کنید.
 3. در نتایج جستجو نگاه کنید تا زمانی که نتایج مربوط به خود را پیدا کنید. هنگامی که آن را پیدا کردید، روی دکمه REMOVE THIS RECORD در کنار آن کلیک کنید.
 4. آدرس ایمیل خود را در صفحه جدیدی که باز می شود وارد کنید، روی کادر کنار “من ربات نیستم” کلیک کنید و معمای ساده تصویر را حل کنید، سپس روی SEND CONFIRMATION EMAIL کلیک کنید.
 5. ایمیلی دریافت خواهید کرد مبنی بر اینکه درخواست حذف شما انجام شده است و اطلاعات شما باید ظرف 48 ساعت حذف شود.
شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  Namecoach پول نقد جمع آوری می کند تا به کاربران بیاموزد چگونه نام ها را به درستی تلفظ کنند •

مات فوری

Instant Checkmate یکی دیگر از وب سایت های جستجوی افراد است که داده های زیادی در مورد افراد جمع آوری می کند. در اینجا نحوه درخواست حذف داده های خود از سایت آمده است:

 1. برای رفتن به صفحه انصراف مات فوری اینجا را کلیک کنید.
 2. نام، نام خانوادگی و شهر خود را وارد کنید. قسمت “STATE” را روی “همه ایالات” تنظیم کنید. روی جستجو کلیک کنید.
 3. در نتایج جستجو نگاه کنید تا زمانی که نتایج مربوط به خود را پیدا کنید. هنگامی که آن را پیدا کردید، روی دکمه REMOVE THIS RECORD در کنار آن کلیک کنید.
 4. آدرس ایمیل خود را در صفحه جدیدی که باز می شود وارد کنید، روی کادر کنار “من ربات نیستم” کلیک کنید و معمای ساده تصویر را حل کنید، سپس روی SEND CONFIRMATION EMAIL کلیک کنید.
 5. ایمیلی دریافت خواهید کرد مبنی بر اینکه درخواست حذف شما انجام شده است و اطلاعات شما باید به زودی حذف شود.

چگونه اطلاعات خود را از نتایج جستجوی گوگل حذف کنیم

اگر نام + «آدرس»، «شماره تلفن»، «آدرس ایمیل»، و غیره خود را در گوگل جستجو کنید، احتمالاً مقدار هشداردهنده‌ای از نتایج جستجوی Google – که اغلب به وب‌سایت‌های جستجوی افراد پیوند می‌خورند – همراه با داده‌های شخصی خود خواهید دید.

خوب، خبر خوب این است که گوگل در حال حاضر در حال آزمایش قابلیتی است که به افراد امکان می دهد بدون تلاش زیاد، درخواست حذف این داده ها را داشته باشند. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که این ویژگی در حال حاضر در نسخه بتا است و برای همه در دسترس نیست. با این حال، دستورالعمل های زیر نحوه انجام آن را نشان می دهد:

1. نام خود + برخی از اطلاعات شخصی مانند «شماره تلفن» یا «آدرس ایمیل» را در گوگل جستجو کنید.
2. نتایج جستجو را برای نتایج مربوط به خود بررسی کنید. وقتی یکی را پیدا کردید، روی بیضی عمودی در کنار آن کلیک کنید.

نحوه حذف اطلاعات خود از سایت های جستجوی افراد و نتایج جستجوی Google_20221123

3. یک پنجره کوچک در سمت راست پنجره مرورگر ظاهر می شود. روی حذف نتیجه کلیک کنید > اطلاعات تماس شخصی من را نشان می دهد.
4. بقیه دستورالعمل های روی صفحه را برای درخواست حذف اطلاعات خود دنبال کنید.

آیا داده های شما در وب تاریک است؟

یافتن اینکه آیا داده‌های شما در تاریک وب یا انجمن‌های زیرزمینی پست شده‌اند – مکان‌هایی که مجرمان سایبری اغلب برای یافتن اهداف به آنجا می‌روند – به آسانی بررسی وب‌سایت‌های جستجوی افراد یا نتایج جستجوی Google نیست. اما نگران نباشید زیرا Trend Micro به شما کمک کرده است!

Trend Micro ID Security می تواند اینترنت و وب تاریک را برای داده های شما 24/7 اسکن کند. آدرس ایمیل شما، شماره کارت اعتباری، شماره تامین اجتماعی و بسیاری موارد دیگر – اگر به خطر افتاده باشد، در مورد آن خواهید دانست!

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره امنیت Trend Micro ID و ادعای خود، روی دکمه زیر کلیک کنید 30 روز آزمایشی رایگان امروز!

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/vYR
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *