11 ابزار برتر بازاریابی هوش مصنوعی که باید از آنها استفاده کنید (به روز شده در سال 2022)


10 ابزار برتر بازاریابی هوش مصنوعی

صنعت بازاریابی به عنوان راهی برای صرفه جویی در زمان و اجرای کمپین های هوشمندتر و شخصی تر به هوش مصنوعی (AI) روی آورده است. 61 درصد از بازاریابان می گویند نرم افزار هوش مصنوعی مهمترین جنبه استراتژی داده آنهاست.

اگر به مهمانی هوش مصنوعی دیر رسیدید، نگران نباشید. استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی در استراتژی بازاریابی خود ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. در اینجا 11 ابزار بازاریابی هوش مصنوعی وجود دارد که هر بازاریاب باید از امروز شروع به استفاده از آن کند.

1. جاسپر آی (که قبلا به نام جارویس شناخته می شد)

جاسپر ابزاری برای نوشتن محتوا و تولید محتوا است که از هوش مصنوعی برای شناسایی بهترین کلمات و جملات برای سبک نوشتاری و رسانه شما به کارآمدترین، سریع‌ترین و در دسترس‌ترین روش استفاده می‌کند.

ویژگی های کلیدی

 • بیش از 50000 بازاریاب برای ایجاد کمپین های بازاریابی جذاب، کپی تبلیغات، پست های وبلاگ و مقالات در عرض چند دقیقه به آن اعتماد دارند که معمولاً ساعت ها یا روزها طول می کشد. ویژگی های خاص:
 • پست های وبلاگ برای موتورهای جستجو بهینه شده اند و در گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه بالایی دارند. این یک مزیت بزرگ برای مشاغل آنلاین است که می خواهند از طریق بازاریابی محتوا ترافیکی را برای وب سایت خود ایجاد کنند.
 • 99.9٪ محتوای اصلی و تضمین می کند که تمام محتوایی که تولید می کند اصلی خواهد بود، بنابراین کسب و کارها می توانند به جای نگرانی در مورد جریمه های Google برای محتوای تکراری، بر شهرت آنلاین خود تمرکز کنند.
 • مقاله نویسی با فرم طولانی – Jasper.ai همچنین برای نوشتن طولانی مفید است و به کاربران اجازه می دهد مقالاتی تا 10000 کلمه را بدون هیچ مشکلی ایجاد کنند. این برای مشاغلی ایده آل است که می خواهند محتوای عمیقی تولید کنند که توجه مخاطبان خود را به خود جلب کند.

صبر کن! من یک معامله بسیار شیرین برای شما دارم. از طریق لینک زیر ثبت نام کنید، دریافت خواهید کرد (10 هزار اعتبار رایگان)

2. شخصی سازی کنید

Personalize یک فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما کمک می کند با ردیابی محصولات و خدماتی که مخاطبین شما در هر زمان به آن علاقه مند هستند، کمپین های فروش و بازاریابی بسیار هدفمند را شناسایی و تولید کنید. این پلتفرم از الگوریتمی برای شناسایی سه علاقه برتر هر مخاطب استفاده می‌کند که بر اساس فعالیت‌های اخیر سایت در زمان واقعی به‌روزرسانی می‌شوند.

کویژگی های چشم

 • سه مورد برتر را بر اساس معیارهایی مانند زمان در صفحه، تازگی و فراوانی هر مخاطب شناسایی می‌کند.
 • با هر ESP و CRM کار می کند
 • به راحتی در چند روز راه اندازی و اجرا می شود
 • فناوری درجه یک سازمانی با هزینه کم برای SMB ها

3. حس هفتم

Seventh Sense تجزیه و تحلیل رفتاری را ارائه می دهد که به شما کمک می کند توجه را در صندوق های ایمیل شلوغ مشتریان خود جلب کنید. انتخاب بهترین روز و زمان برای ارسال ایمیل همیشه یک قمار است. و در حالی که برخی از روزهای هفته معمولاً نرخ بازگشایی بالاتری نسبت به روزهای دیگر دارند، شما هرگز نمی‌توانید زمان مناسبی را برای هر مشتری تعیین کنید. حس هفتم استرس شما را از تعیین زمان و روز ارسال مناسب برای کمپین های ایمیل خود کاهش می دهد. پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی بهترین زمان بندی و فرکانس ایمیل را برای هر مخاطب بر اساس زمان باز کردن ایمیل ها مشخص می کند. این ابزار در درجه اول برای مشتریان HubSpot و Marketo طراحی شده است

ویژگی های کلیدی

 • هوش مصنوعی بهترین زمان ارسال و فرکانس ایمیل را برای هر مخاطب تعیین می کند
 • با HubSpot و Marketo متصل می شود

4. عبارت

Phrasee از هوش مصنوعی برای کمک به نوشتن خطوط موضوعی موثرتر استفاده می کند. با سیستم تولید زبان طبیعی مبتنی بر هوش مصنوعی، Phrasee از بینش های مبتنی بر داده برای تولید میلیون ها نوع کپی با صدای طبیعی استفاده می کند که با صدای برند شما مطابقت دارد. این مدل سرتاسر است، به این معنی که وقتی نتایج را به Phrasee برمی‌گردانید، مدل پیش‌بینی بازسازی می‌شود تا بتواند به طور مداوم از مخاطبان شما یاد بگیرد.

ویژگی های کلیدی

 • فوراً میلیون‌ها نوع کپی با صدای انسانی و مطابق با مارک تولید می‌کند
 • مدل‌های زبانی مناسب برای هر مشتری ایجاد می‌کند
 • می آموزد که مخاطب شما به چه چیزی پاسخ می دهد و هر بار مدل پیش بینی را بازسازی می کند

5. Hubspot Seo

بهینه سازی موتور جستجو HubSpot (SEO) یک ابزار جدایی ناپذیر برای تیم محتوای انسانی است. از یادگیری ماشینی برای تعیین نحوه درک و طبقه بندی محتوای شما توسط موتورهای جستجو استفاده می کند. سئوی HubSpot به شما کمک می کند رتبه بندی موتورهای جستجوی خود را بهبود بخشید و از رقبای خود پیشی بگیرید. موتورهای جستجو به وب سایت هایی که محتوای خود را بر اساس موضوعات اصلی یا دسته های موضوعی سازماندهی می کنند، پاداش می دهند. سئوی HubSpot به شما کمک می کند تا موضوعاتی را که برای کسب و کار و مشتریان شما مهم است کشف کرده و رتبه بندی کنید.

ویژگی های کلیدی

 • به شما کمک می کند موضوعاتی را که افراد در جستجوی آن هستند کشف و رتبه بندی کنید
 • پیشنهاداتی را برای خوشه های موضوعی و موضوعات مرتبط ارائه می دهد
 • با تمام ابزارهای محتوای HubSpot دیگر ادغام می شود تا به شما کمک کند یک استراتژی محتوایی جامع ایجاد کنید

6. هوش مصنوعی را تکامل دهید

وقتی محدود به آزمایش دو متغیر در یک زمان هستید، ممکن است ماه ها طول بکشد تا به نتایج مورد نظر خود برسید. Evolv AI به شما امکان می دهد تمام ایده های خود را به طور همزمان آزمایش کنید. از الگوریتم های پیشرفته برای شناسایی مفاهیم با عملکرد برتر، ترکیب آنها با یکدیگر و تکرار فرآیند برای دستیابی به بهترین تجربه سایت استفاده می کند.

ویژگی های کلیدی

 • مشخص می کند که کدام محتوا بهترین عملکرد را ارائه می دهد
 • به شما این امکان را می دهد که به جای اینکه مجبور باشید چندین آزمایش فردی را در یک دوره طولانی انجام دهید، چندین ایده را در یک آزمایش واحد آزمایش کنید
 • به شما امکان می دهد تمام ایده های خود را در چندین صفحه برای بهینه سازی کامل قیف امتحان کنید
 • ویرایشگرهای تصویری و کد را ارائه می دهد

7. آکرولینکس

Acrolinx یک پلت فرم هم ترازی محتوا است که به برندها کمک می کند تا کیفیت محتوای خود را افزایش دهند و کیفیت آنها را بهبود بخشند. برای شرکت‌ها طراحی شده است – مشتریان اصلی آن شامل مارک‌های بزرگی مانند گوگل، ادوبی و آمازون هستند – تا به آنها کمک کند تا تلاش‌های خود را برای نوشتن افزایش دهند. به جای صرف زمان برای تعقیب و رفع اشتباهات تایپی در چندین مکان در طول یک مقاله یا پست وبلاگ، می توانید از Acrolinx برای انجام همه کارها در یک مکان استفاده کنید. شما با تنظیم ترجیحات خود برای سبک، گرامر، لحن صدا و استفاده از کلمه خاص شرکت شروع می کنید. سپس، Acrolinx محتوای موجود شما را بررسی و امتیاز می‌دهد تا آنچه را که کار می‌کند پیدا کند و زمینه‌هایی را برای بهبود پیشنهاد دهد. این پلتفرم راهنمایی و پیشنهادهایی را در زمان واقعی برای بهتر کردن نوشتن و تقویت صفحات ضعیف ارائه می دهد.

ویژگی های کلیدی

 • محتوای موجود را بررسی می کند و امتیاز می دهد تا مطمئن شود که دستورالعمل های برند شما را رعایت می کند
 • فرصت هایی را برای بهبود محتوای شما و استفاده از اتوماسیون برای کوتاه کردن روند ویرایش خود پیدا می کند.
 • با بیش از 50 ابزار و پلتفرم از جمله Google Docs، Microsoft Word، WordPress و اکثر مرورگرهای وب ادغام می شود.

8. MarketMuse

MarketMuse از یک الگوریتم برای کمک به بازاریابان برای ایجاد استراتژی های محتوا استفاده می کند. این ابزار به شما نشان می‌دهد که کجا کلمات کلیدی را برای رتبه‌بندی در دسته‌های موضوعی خاص هدف قرار دهید، و کلمات کلیدی را توصیه می‌کند که اگر می‌خواهید موضوعات خاصی داشته باشید، باید دنبال کنید. همچنین شکاف‌ها و فرصت‌ها را برای محتوای جدید شناسایی می‌کند و آنها را با تأثیر احتمالی آنها بر رتبه‌بندی شما اولویت‌بندی می‌کند. این الگوریتم محتوای شما را با هزاران مقاله مرتبط با موضوع مشابه مقایسه می‌کند تا آنچه را که در سایت شما گم شده است کشف کند.

ویژگی های کلیدی:

 • ویرایشگر داخلی نشان می دهد که موضوع شما چقدر عمیق پوشش داده شده است و چه چیزی نیاز به بهبود دارد
 • شکاف‌ها و فرصت‌هایی را برای ایجاد محتوای جدید پیدا می‌کند که بر اساس تأثیر احتمالی آنها و شانس رتبه‌بندی شما اولویت‌بندی شده است.

9. کمک خلبان

Copilot مجموعه‌ای از ابزارها است که به کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک کمک می‌کند تا ارتباط بی‌درنگ با مشتریان را در تمام طول ساعت در هر مرحله از قیف حفظ کنند. محصولات را تبلیغ کنید، سبدهای خرید را بازیابی کنید و به‌روزرسانی‌ها یا یادآوری‌ها را مستقیماً از طریق مسنجر ارسال کنید.

ویژگی های کلیدی:

 • مسنجر فیس بوک را مستقیماً با وب سایت خود ادغام کنید، از جمله تاریخچه چت و تعاملات اخیر برای یک تجربه خدمات مشتری روان
 • کمپین های پیام رسان قطره ای را اجرا کنید تا مشتریان را با برند خود درگیر کنید
 • ارسال گاری‌های رها شده، موجودی‌های موجود، ذخیره مجدد، پیش‌سفارش، وضعیت سفارش و اعلان‌های ارسال به مخاطبین
 • تصاویر مارک، محتوای تبلیغاتی یا کدهای کوپن را برای کسانی که شرکت می کنند ارسال کنید
 • بازخورد، نظرات و بینش مشتری پس از خرید را جمع آوری کنید
 • اثبات اجتماعی را در وب سایت خود با یک ویجت نشان دهید یا پست های فیس بوک خودکار را که خریدهای اخیر را به اشتراک می گذارند فشار دهید.
 • یک بنر تبلیغاتی در وب سایت خود نمایش دهید تا مخاطبین را فوراً ثبت کنید

10. Yotpo

فناوری یادگیری عمیق Yotpo بررسی محصولات مشتریان شما را ارزیابی می کند تا به شما کمک کند تصمیمات تجاری بهتری بگیرید. موضوعات کلیدی را که مشتریان به محصولات شما اشاره می کنند و احساسات آنها نسبت به آنها را مشخص می کند. موتور هوش مصنوعی نظرات مربوطه را از خریداران گذشته استخراج می کند و آنها را در نمایشگرهای هوشمند برای تبدیل خریداران جدید ارائه می دهد. Yotpo همچنین در زمان بررسی های تعدیل کننده صرفه جویی می کند. ابزار تعدیل مبتنی بر هوش مصنوعی به طور خودکار به هر نظر امتیازی اختصاص می‌دهد و نظرات را با احساسات منفی پرچم‌گذاری می‌کند تا بتوانید به جای مرور دستی هر پست، بر روی کنترل کیفیت تمرکز کنید.

ویژگی های کلیدی:

 • فیلتر کردن نظرات و یافتن اطلاعات دقیق مورد نظر خریداران را برای خریداران آسان می کند
 • بازخورد و احساسات مشتری را تجزیه و تحلیل می کند تا به شما در بهبود محصولاتتان کمک کند
 • با اکثر پلتفرم های پیشرو تجارت الکترونیک، از جمله BigCommerce، Magento، و Shopify ادغام می شود.

11. آلبرت AI

آلبرت یک نرم افزار خودآموز است که ایجاد کمپین های بازاریابی برای برند شما را خودکار می کند. حجم وسیعی از داده ها را تجزیه و تحلیل می کند تا کمپین های بهینه شده را به طور مستقل اجرا کند، به شما امکان می دهد در محتوای خلاقانه و بازارهای هدف خود تغذیه کنید و سپس از داده های پایگاه داده خود برای تعیین ویژگی های کلیدی یک خریدار جدی استفاده کنید. آلبرت مشتریان بالقوه ای را شناسایی می کند که با این ویژگی ها مطابقت دارند، و کمپین های آزمایشی را روی گروه کوچکی از مشتریان – با نتایجی که توسط خود آلبرت اصلاح شده است – قبل از راه اندازی آن در مقیاس بزرگتر اجرا می کند.

آلبرت به پشته فناوری بازاریابی موجود شما متصل می شود، بنابراین شما همچنان به حساب ها، تبلیغات، جستجو، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر دسترسی دارید. آلبرت ردیابی و نسبت دادن به منبع حقیقت شما را ترسیم می کند تا بتوانید تعیین کنید کدام کانال ها کسب و کار شما را هدایت می کنند.

ویژگی های کلیدی:

 • برای کمک به سفارشی کردن کمپین ها، حجم زیادی از داده ها را تجزیه می کند
 • به پشته فناوری بازاریابی شما متصل می شود و می تواند در رسانه های مختلف از جمله ایمیل، محتوا، رسانه پولی و تلفن همراه استفاده شود.

گفتار پایانی

ابزارها و شرکت‌های زیادی وجود دارند که ابزارهای هوش مصنوعی را ارائه می‌دهند، اما این فهرست کوچکی از منابعی است که به نظر ما مفید هستند. اگر پیشنهاد دیگری دارید، در نظرات زیر این مقاله به اشتراک بگذارید. از آنجایی که بازاریابی با چنین سرعتی تکامل می‌یابد، استراتژی‌های بازاریابی جدیدی ابداع می‌شوند که ما حتی در خواب هم نمی‌بینیم. اما در حال حاضر، این فهرست باید نقطه شروع خوبی در راه پیاده‌سازی هوش مصنوعی در آمیخته بازاریابی شما باشد.

توجه: این مقاله حاوی پیوندهای وابسته است، به این معنی که در صورت خرید هر طرح ممتاز از پیوند ما، کمیسیون کمی دریافت می کنیم.

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *