CDSL سپرده گذاری اوراق بهادار هند می گوید بدافزار شبکه آن را به خطر انداخته است •

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار هند، Central Depository Services Limited یا CDSL، می گوید که سیستم های آن توسط بدافزار در معرض خطر قرار گرفته اند.

روز جمعه، سپرده‌گذاری اوراق بهادار در پرونده‌ای در بورس ملی هند اعلام کرد که بدافزاری را شناسایی کرده است که «تعدادی از ماشین‌های داخلی آن» را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در این پرونده آمده است: «با رعایت احتیاط فراوان، این شرکت بلافاصله ماشین‌ها را ایزوله کرد و ارتباط خود را با سایر مؤلفه‌های بازار سرمایه قطع کرد».

CSDL گفت که به تحقیقات خود ادامه می دهد و تا کنون “هیچ دلیلی برای باور اینکه اطلاعات محرمانه یا داده های سرمایه گذار به خطر افتاده است” به دلیل این حادثه وجود ندارد.

CDSL هنوز جزئیات دقیق این بدافزار را فاش نکرده است. در زمان نگارش این مقاله، این شرکت از کار افتاده بود. این شرکت از بیان اینکه آیا این دو با هم مرتبط هستند یا نه، خودداری کرد.

Banali Banerjee، سخنگوی آژانس، گفت که CDSL همچنین از پاسخ دادن به سایر سؤالات ما خودداری کرد، از جمله اینکه آیا شرکت گزارش هایی را ذخیره می کند که به آن امکان می دهد تعیین کند، در صورت وجود، چه داده هایی از شبکه خود استخراج شده است. سخنگو گفت: «ما در حال تلاش برای رسیدن به قطعنامه هستیم.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  4 روش برتر برای فشرده سازی ویدیوها در مک

CDSL مستقر در بمبئی ادعا می کند که نزدیک به 75 میلیون حساب معامله گر – که به طور محلی به آن حساب demat گفته می شود – از سرمایه گذاران در سراسر کشور نگهداری و خدمات ارائه می کند. این شرکت همچنین بورس اوراق بهادار بمبئی، بانک استاندارد چارترد و شرکت بیمه عمر را در میان سهامداران مهم خود به حساب می آورد.

CDSL که در سال 1999 تأسیس شد، تنها سپرده گذاری عمومی هند و دومین سپرده گذاری بزرگ کشور پس از National Depository Services Limited یا NDSL، قدیمی ترین سپرده گذاری اوراق بهادار است. CDSL امکان نگهداری اوراق بهادار و معاملات آنها را به صورت الکترونیکی فراهم می کند و تسویه معاملات در بورس را تسهیل می کند.

این شرکت در پرونده بورس اوراق بهادار خود گفت: “تیم CDSL این حادثه را به مقامات مربوطه گزارش کرده است و با مشاوران امنیت سایبری خود برای تجزیه و تحلیل تاثیرات کار می کند.”

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/yZn
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *