Elephantech می‌خواهد مدارهایی بسازد که با محیط‌زیست مهربان‌تر باشند •

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بردهای مدار چاپی (PCB) که عملکردهای ضروری را در دستگاه های الکترونیکی از جمله ها و حسگرها انجام می دهند، برای ایجاد نیاز به انرژی زیادی دارند. علاوه بر این، فرآیندهای سنتی تولید PCB باعث تولید مقادیر زیادی زباله مایع و انتشار کربن بالا می شود.

با این حال، راه‌های سازگار با محیط‌زیست برای تولید PCB وجود دارد، از جمله فرآیندهای تولید افزودنی که از چاپ جوهر افشان و لیزری استفاده می‌کنند، در حالی که PCB‌های کاملاً زیست تخریب‌پذیر نیز در افق هستند.

استارت‌آپ الفان‌تک مستقر در توکیو برای به دست آوردن بخش تولید 90 میلیارد دلاری مدار چاپی خود، یک PCB سازگار با محیط زیست به نام P-Flex را با استفاده از فناوری تولید مدار الکترونیکی مبتنی بر چاپ جوهر افشان توسعه داده است که می‌گوید انتشار کربن را تا 77 درصد و مصرف آب را کاهش می‌دهد. 95 درصد در مقایسه با فرآیندهای معمولی.

تغییر اصلی Elephantech در فرآیند PCB این است که در حالی که مدارهای الکترونیکی معمولاً از طریق تولید به اصطلاح “تفریقی” ساخته می شوند که شامل لایه بندی کل سطح با فلز قبل از حل کردن مناطقی است که لازم نیست، با “افزودن خالص” Elephantech. این فرآیند فقط فلزات را در جایی که برای شروع مورد نیاز است قرار می دهد. هیچ چیز متعاقبا حذف نمی شود (یعنی هدر می رود).

این شرکت همچنین می‌گوید که فناوری جوهرافشان نانوذرات به کاهش 32 درصدی هزینه‌ها از طریق حذف تعدادی از رویه‌ها از فرآیند تولید کمک می‌کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  هند یک برنامه 2 میلیارد دلاری برای تقویت تولید سخت افزار IT محلی معرفی می کند

یکی از سخنگویان این شرکت گفت که Elephantech برای انجام ماموریت خود “برای ایجاد جهانی پایدار از طریق فناوری های تولید با منابع و انرژی کارآمد” 2.15 میلیارد ین (حدود 15 میلیون دلار) بودجه را با ارزش 12.3 میلیارد ین (88 میلیون دلار) تضمین کرده است. .

سرمایه جدید که از زمان آغاز به کار در سال 2014 به حدود 7 میلیارد ین (50 میلیون دلار) افزایش یافته است، به استارتاپ کمک می کند تا کسب و کار خود را از تحقیق و توسعه و حجم تولید فعلی خود، که بر بازار داخلی متمرکز است، برای هدف قرار دادن مشتریان خود افزایش دهد. در سطح جهانی.

مدار منظم

Elephantech تولید انبوه PCB های خود را از دو سال پیش در تاسیسات ناگویا خود آغاز کرد و در حالی که در حال حاضر روی بسترهای انعطاف پذیر یک طرفه متمرکز است، قصد دارد PCB های چند لایه و سفت و سخت را تولید کند که لایه های مختلفی از جمله یک لایه مس را تشکیل می دهند. لایه بستر و لایه سیلک اسکرین.

این شرکت گفت که فناوری چاپ جوهر افشان آن می تواند در بخش های دیگر مانند مراقبت های بهداشتی، اپتیک و منسوجات نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در ماه آگوست، این استارت‌آپ یک فناوری حذف رنگ به نام نئواتو را اعلام کرد که با همکاری شرکت شیمیایی نساجی ژاپنی نیکا کمیکال توسعه یافته است. فرآیند نئوکروماتو از برداشتن چاپ از پارچه های پلی استر بدون استفاده از آب و چاپ جدید بر روی منسوجات برای استفاده مجدد از مواد با طراحی متفاوت قبل از بازیافت برای کاهش ضایعات پوشاک پشتیبانی می کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  6 بهترین ساعت هوشمند برای ردیابی چرخه قاعدگی

به گفته این شرکت، این فرآیند می‌تواند حدود 48 درصد از انتشار CO2 را در زمانی که لباس‌ها با الگوی متفاوتی نسبت به بازیافت شیمیایی بازیافت می‌شوند، کاهش دهد، که حدود 20 درصد از انتشار کربن را کاهش می‌دهد.

https://www.youtube.com/watch?v=GUcVjU_L-AM

تعدادی از استارت‌آپ‌های نوپا برای رسیدگی و بهینه‌سازی جنبه‌های مختلف فرآیند طراحی PCB کار می‌کنند، از جمله شرکتی به نام Celus که اخیراً ۲۵.۶ میلیون دلار برای پلتفرمی که طراحی برد مدار را خودکار می‌کند جمع‌آوری کرده است. سپس Luminovo وجود دارد که 11 میلیون دلار را برای کاهش ضایعات در تولید PCB با گردآوری کل فرآیند هزینه مواد و تولید تضمین کرد.

بنابراین واضح است که انگیزه فزاینده‌ای برای بهینه‌سازی و بهبود فناوری وجود دارد که تقریباً تمام ابزارهای الکترونیکی موجود، از تلفن‌های گرفته تا اجاق‌های مایکروویو را تقویت می‌کند. همراه با نگرانی‌های رو به رشد زیست‌محیطی و نقشی که الکترونیک در آن ایفا می‌کند، Elephantech شاید در موقعیتی قوی برای جلب توجه در بازارهای جهانی باشد، و آخرین تزریق نقدینگی آن تا حدودی کمک خواهد کرد.

دور تامین مالی Elephantech شامل سرمایه گذاری هایی از Anri V Investment، Shin-Etsu Chemical، Nose، Shizuoka Capital، Eiwa Corporation، Nanobank، Mitsubishi Gas Chemical، Kenbishi Sake Brewing، D&I Investment، Epson، Sumimoto، East Ventures و Beyond Next Ventures بود.

5/5 - (1 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/WVQVnR
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری
سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور

سروناز مقدم پور هستم کارشناس مهندسی کامپیوتر و مدیر وبسایت نود و هشت زوم. چندین سال است که در حوزه وب فعالیت می کنم و تخصص های اصلیم طراحی سایت و سئو است بعد از یادگیری علاقه زیادی به آموزش دادن دارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *